IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Valuator Разгледай мнение
    Импе, днес най-вероятно Софарма е изкупила нова партида свои акции, за да демонстрира стабилност, подкрепа и добри перспективи.
    Възможно е. Те никога не са преустановявали обратното.
    Ама не е само тука.
    Имам чувството че и по доста други позиции тъкат ПФ. Изкупуват без много да се пазарят. Най вероятно са Алианц и/или Доверие с кеша от Агрото.
    Може би настава добро време за продажби Преди Софка да се гмурне пак.
    Щото следващите няколко месеца в Европа ще има кръв и сълзи.
    Не вярвам да ни отмине. Особено пък нас.

    Коментар


    • Импе, днес най-вероятно Софарма е изкупила нова партида свои акции, за да демонстрира стабилност, подкрепа и добри перспективи.

      Коментар


      • Днес пазарът демонстрира пълно доверие към г-н Донев и пълно презрение към джафкащите го ГРОБ-аджийски пцета !!!


        А аз бях заложил офертичка на около 2.13...
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Общото между двата казуса са сделките между свързани лица, разликата е, че едните са на регулиран, а другите на блоков пазар, вследствие на което нарушенията и санкциите по тях са по различни закони - при Донев е за избягване на данъци по Закона за корпоративно подоходно облагане, а при Мариан - за манипулиране на търговията на регулиран пазар по Закона за публично предлагане на ценните книжа. Отговорът на въпроса как трябва да се правят такива сделки е: много внимателно и с мисъл за възможни бъдещи последствия, по възможност на пазарни цени или без възможност за установяване на пряка връзка между страните.

          Първоначално изпратено от hah
          Само че при комбинация от регулиран пазар и свързани лица КФН наложи глоба на Мариян.
          В такъв случай как точно трябва да се направи такава сделка?
          Last edited by Valuator; 26.07.2012, 15:16.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Valuator Разгледай мнение
            BigBear и SubZero, в конкретния случай проблем е комбинациятя между блокова сделка и свързани лица. Очевидно с оглед на решението на СГС за медийната група, опонентите са задействали следващ сериозен жокер. Както споделих вчера, моето мнение е, че казусът ще се реши с явни и неявни изънсъдебни споразумения, но случилото се ще нанесе сериозни поражения върху амбициите и перспективитв пред ОД и не изключвам възможността в следващите няколко години Софарма да смени собственика си.
            +1
            Life won't wait for you.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Valuator Разгледай мнение
              BigBear и SubZero, в конкретния случай проблем е комбинациятя между блокова сделка и свързани лица.
              Само че при комбинация от регулиран пазар и свързани лица КФН наложи глоба на Мариян.
              В такъв случай как точно трябва да се направи такава сделка?
              Коментарът е с аналитичен характер и не представлява препоръка по смисъла на ЗПЗФИ.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Зайо Байо Разгледай мнение
                Хм, че то Цветито не държеше ли повече от половината Пампорово АД към това време или така ми се струва? (единия от прехвърлителите, другите щото са офшорки, кой ги знае, не бих се учудил и там да е местила от единия в другия джоб).
                Ами ето възможност някой журналя да се прояви...нека провери твоите съмнения дали ЦБ се явава като Оги...и да видим тогава прокуратурата дали ще се задейства с проверка. За да се случват неща ...някой трябва да направи нещо. Никой от вън няма да дойде да ни проверява бакиите.

                Коментар


                • Какво стана със задължението за регистрация по ДДС на търгуващите на БФБ, трябва или не трябва да се регистрираш при обороти над 50К

                  Някой дали е проверявал в публичния регистър по ДДС ОД е ли е регистриран

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от cokrat1 Разгледай мнение
                    Случайте на Цветелина Б. и Огнян Д. не са аналогични. ЦБ е само купувач по сделката. Ако има делавера то тя е при продавача.

                    Виж Оги е друг случай....той е завързан, омешан и т.н всячески при неговата сделка ...него го има и като продавач...и като купувач...с две думи сложен казус. Ха дано прокуратурата да намерят капацитети кураж да довършат нещата докрай...
                    Имаме нужда и от такава практика. В бъдеще при блокови сделки ще внимават продавачите на каква цена продават, на кого продават и т.н.
                    Хм, че то Цветито не държеше ли повече от половината Пампорово АД към това време или така ми се струва? (единия от прехвърлителите, другите щото са офшорки, кой ги знае, не бих се учудил и там да е местила от единия в другия джоб).

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                      Дай безпристрастно мнение по този казус
                      http://www.investor.bg/bylgariia/5/a...-sibank,35377/
                      Случайте на Цветелина Б. и Огнян Д. не са аналогични. ЦБ е само купувач по сделката. Ако има делавера то тя е при продавача.

                      Виж Оги е друг случай....той е завързан, омешан и т.н всячески при неговата сделка ...него го има и като продавач...и като купувач...с две думи сложен казус. Ха дано прокуратурата да намерят капацитети кураж да довършат нещата докрай...
                      Имаме нужда и от такава практика. В бъдеще при блокови сделки ще внимават продавачите на каква цена продават, на кого продават и т.н.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Valuator Разгледай мнение
                        BigBear и SubZero, в конкретния случай проблем е комбинациятя между блокова сделка и свързани лица. Очевидно с оглед на решението на СГС за медийната група, опонентите са задействали следващ сериозен жокер. Както споделих вчера, моето мнение е, че казусът ще се реши с явни и неявни изънсъдебни споразумения, но случилото се ще нанесе сериозни поражения върху амбициите и перспективитв пред ОД и не изключвам възможността в следващите няколко години Софарма да смени собственика си.
                        което ще е жалко, тъй като той я управлява добре!

                        Коментар


                        • BigBear и SubZero, в конкретния случай проблем е комбинациятя между блокова сделка и свързани лица. Очевидно с оглед на решението на СГС за медийната група, опонентите са задействали следващ сериозен жокер. Както споделих вчера, моето мнение е, че казусът ще се реши с явни и неявни изънсъдебни споразумения, но случилото се ще нанесе сериозни поражения върху амбициите и перспективитв пред ОД и не изключвам възможността в следващите няколко години Софарма да смени собственика си.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                            Bsetrader, не съм толкова черноглед след като съм в акции. За мен пазара е идеален. Пълно е с невероятни възможности и големи дървета. Въпреки всичко случката не ми харесва.
                            Първо виж кой е направил новината, кой е помогнал тя да се направи, колко други подобни казуса не са видени и кой я разпространява в ефир и ще ит стане ясно защо пазара така риагира.

                            Да не излезе накрая, че храним цял отбор от НАП и покуратурата с големи заплати, а те да незнаят какво пише из законите на страната.

                            Коментар


                            • това с регулиран пазар е малко тъпо... като са толкова ербап може да вземат накуп регулиран и нерегулиран - и да дръпнат една средна(средно претеглена) цена реалната на която са се разменяли акциите на дружеството за известен период от време.

                              поздрави и успех за инвеститорите тук
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Биг Беър, не си спомням в момента със сигурност, но мисля че по счетоводния стандарт за отчитане на ЦК/ финансови инструменти се приемаше цената на затваряне в деня на ...отчета. Но това са постановки от счетоводната практика за отчитане на акции.
                                В случая, мисля че са недомислици - журналистически или прокурорски, приказките за сравняване на цената с определена - напр. 9.30/по спомен/ за деня - било то средна или на затваряне, защото при блоковите сделки цената се определя по договор и не знаем какво съдържа той

                                Коментар

                                Working...
                                X