IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Огнян Донев Разгледай мнение
    Успях да си възстановя паролата и използвам възможността да благодаря на всички, които се интересуват от Софарма АД.
    Поздравления. Изключително се радвам, да ви видим отново !
    Искам да споделя, че кампанията срещу вас ми е безкрайно, брутално неприятна.!

    Коментар


    • Благодаря

      Успях да си възстановя паролата и използвам възможността да благодаря на всички, които се интересуват от Софарма АД.

      Коментар


      • Вероятно като вземат парите от трейдинга ( над 4 мил.) ще пуснат и тук

        Коментар


        • а тук дивидента кога трябваше да идва ?
          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

          Коментар


          • Още колко акции остават докато приключим с обратното изкупуване.
            Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

            Коментар


            • Ти се радвай,че има оше пари за обратно изкупуване.Иначе,,,,Не знам до кога ще им стигнат.А според мен тези 600к броя ...излезе някой ПФ.

              нЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКО-ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

              Коментар


              • Гледам днес са минали 600000 акции. Някой знае ли нещо повече?

                Коментар


                • Вестниците "Марица" и "Струма" са с нов собственик

                  ето я и третата страна във войната между Василев/Пеевски и Павлов/Донев, за незнаещите само да кажа че зад новия собственик се крие Винпром Пещера!

                  п.с. Имам приятели работещи в Марица
                  Last edited by tony1975; 05.08.2012, 15:54.

                  Коментар


                  • През последните над 10 години грепата Софарма се доказа като много добре развиваща се компания, която работи за всички акционери.
                    Настоящето правителство показва как се правят опити за провал на българския бизнес. Колкото и да се правим на европейци балканските страсти бушуват в БГ. Нещо като ала Путин...

                    Коментар


                    • Браво на Фармата за резултата,
                      жалко за БГ-то защото български призводител се пренасочва навън и сега ще видят цените на Актавис!

                      п.с. Днес понеже се прибирах към Ст.З. и минах покрай табелката на завода във Врабево - та да напомня какво прави "престъпника" Донев, статията е в Дневник от далечната 2003година:
                      "Инвестициите на "Софарма" в новия завод във с. Врабево, община Троян са 20 млн. лв., съобщи изпълнителният директор на дружеството Огнян Донев при откриването му вчера. По-голяма част от средствата са собствени, но има подкрепа от банковия сектор. Това е съвсем ново предприятие, изградено на мястото на стария завод на "Врамед" АД - дружество, придобито от "Софарма" през тази и миналата година. Активите са част от "Софарма" и вече нямат нищо общо с "Врамед", каза още Донев.

                      Според него вливането на активите в структурата на софийската фирма се прави, за да се унифицира регистрацията на произвежданите медикаменти от фирмата.

                      Производството, което осъществяваме, подлежи на много строг контрол, на тежки регистрационни процедури не само в България, а навсякъде по света, изискванията се покачват с всеки изминал ден и просто е икономически неизгодно да се поддържат регистрации под най-различни имена и различни компании. Затова започнахме процес на вливане и присъединяване на всички производствени предприятия от фармацевтичното ни семейство в една компания - "Софарма", каза Донев.

                      До края на ноември трябва да пристигнат последните нови машини в завода. Старата техника от "Врамед" ще бъде използвана в завода на фирмата в Ростов на Дон. В новия завод ще се произвеждат твърди лекарствени форми, сиропи и унгвенти. По план в него трябва да бъдат открити 200 работни места, но пълното натоварване на мощностите ще доведе до увеличаване на работниците до 350. Освен този завод, в момента "Софарма" строи още три в София, съобщи Донев.

                      През този месец стават три години откакто новите собственици купиха компанията. За периода износът й се е повишил 4 пъти и е възстановен експортът в 23 страни. В момента съотношението между продажбите на местния пазар и износа е 50:50, докато преди три години е било 78:22 на сто в полза на вътрешния пазар. Основният пазар навън е Русия, следвана от Украйна и Полша. Фирмата изнася продукция в САЩ, както и в по-далечни страни като Сингапур, Южна Корея и Австралия. Инвестиционната програма на компанията за обновяване на производството и технологичните мощности е за 25 млн. долара, като в последните две години инвестициите са за 15 млн. долара.

                      Новината за новия завод на "Софарма" явно вече е била изконсумирана от пазара на ценни книжа, защото днес акциите на компанията поевтиняха с 3.03 на сто до 3.20 лв. средно. Ликвидността обаче остава висока, което показва, че доверието в книжата не е намаляло. В последните три години пазарната капитализация на "Софарма" се повиши около 16 пъти.
                      "
                      Last edited by tony1975; 05.08.2012, 12:22.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                        A стига бе, а атера почти на същите цени не е балонеста а ? Аман от балонерски изпълнения
                        A къде бля като имаше цяла седмица промоция на Атери на 1.60-65.
                        Пак си се прецакала

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          Усещал е човека че лоши времена идат.
                          Спести си предварително (за наша сметка) колкото за 10 такива гаранции.
                          С тия пари си купуват обратно и акциите. От единия джоб в другия.

                          Имаше време това ми бе акция номер 2.
                          Вече не ме интересува. Освен дефицита на доверие вече и много рискова за вкуса ми стана. Може да се очаква и законово да прекъснат връзката им с трейдинга.
                          Айретен и на тия балонести цени...
                          A стига бе, а атера почти на същите цени не е балонеста а ? Аман от балонерски изпълнения
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Он пък сосният дивидент.

                            Борисов нали го взе - за гаранцията на г-н Донев?
                            Усещал е човека че лоши времена идат.
                            Спести си предварително (за наша сметка) колкото за 10 такива гаранции.
                            С тия пари си купуват обратно и акциите. От единия джоб в другия.

                            Имаше време това ми бе акция номер 2.
                            Вече не ме интересува. Освен дефицита на доверие вече и много рискова за вкуса ми стана. Може да се очаква и законово да прекъснат връзката им с трейдинга.
                            Айретен и на тия балонести цени...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              абе импе кога да чакам тук дивидента?
                              Он пък сосният дивидент.

                              Борисов нали го взе - за гаранцията на г-н Донев?
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • абе импе кога да чакам тук дивидента?

                                Коментар

                                Working...
                                X