IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Въпросите 2 и 3 са свързани ... През октомври ще приключи строителството на новия завод за твърди форми в София и до към март 2013 г. очакваме да заработи, след получаване на всички необходими документи. Инвестицията е значителна и ангажира всичките ни усилия. След това възнамеряваме да ограничим инвестициите в България.

    Коментар


    • Отговори

      Най-конкренти са въпросите на Тони, затова започвам с тях:
      1. Не загърбваме българския пазар, просто при така стеклите се обстоятелства наблягаме на износа ... докато се разбере и от незапознатите хора, че цените ни не са високи, нито имаме някакъв монопол с 5,17% пазарен дял и 1,76% получени 2011 г. от здравната каса.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
        Г-н Донев

        Макар и бивш, а не настоящ акционер имам въпросче.
        Кога най после ще преустановите това обратно изкупуване ?
        Станахте лика прилика с Монбатовци.
        За мен деформира пазара сериозно. Акцията си е добра и ликвидна.
        Оставете пазара сам да реши колко струва.
        Какво ти пречи обратното изкупуване? Софарма отдавна са обявили, че то се прави с конкретна цел. Освен това при тези цени ми се струва напълно оправдано да купуват.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          Добре дошъл!
          Надявам се това завръщане да е положителен сигнал за всички настоящи и бъдещи акционери!
          1. Това рязко насочване към външни пазари значи ли че Софарма АД загърбва БГ пазара?
          2. Какви са плановете ви за разпределяне на нарастващата печалбата от тук нататък?
          3. Кога ще режем лентата на заводчето и има и осигурен пазар за продукцията му?
          4. Защо ДВИ на Севто отказва да дава инфо за развитието на компанията на журналисти от старозагорските медии(не от групата на Пеевски)?
          http://www.investor.bg/analizi/85/a/...trieta,138461/

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Аз на мястото на г-н Донев щях да измисля лекарство против бойкоборисов.

            .....ххххх.....
            ГЕП надолу Софарма нагоре

            Коментар


            • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
              ...за пъпки...има си и е популярно
              ...против пъпки...не знам има ли
              Аз на мястото на г-н Донев щях да измисля лекарство против бойкоборисов.

              .....ххххх.....
              Last edited by Императорът; 08.08.2012, 09:52.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                Г-н Донев

                Макар и бивш, а не настоящ акционер имам въпросче.
                Кога най после ще преустановите това обратно изкупуване ?
                Станахте лика прилика с Монбатовци.
                За мен деформира пазара сериозно. Акцията си е добра и ликвидна.
                Оставете пазара сам да реши колко струва.
                Много добра идея, но ..... засега нямаме пазар!
                Така че всяка интервенция на пазара от мажоритар е признак на грижа и внимание....
                А с каква цел се прави ..... времето ще покаже....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  То има бе. Ма са различни терапиите. И не само дерматологични.
                  Зависи от локацията
                  Локацията е ясна, Централния, Пазарджишкия или в Бобов дол, терапията е много добра!!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                    Oтговори ще получите след 3 години При следващото включване на г-н Донев Едно въпросче и от мен. Кога ще измислите лекарство за пъпки?
                    ...за пъпки...има си и е популярно
                    ...против пъпки...не знам има ли

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Огнян Донев Разгледай мнение
                      Успях да си възстановя паролата и използвам възможността да благодаря на всички, които се интересуват от Софарма АД.
                      Радваме се да ви видим отново сред нас !!!
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                        Oтговори ще получите след 3 години При следващото включване на г-н Донев Едно въпросче и от мен. Кога ще измислите лекарство за пъпки?
                        То има бе. Ма са различни терапиите. И не само дерматологични.
                        Зависи от локацията
                        И от етиологията - демек от що си се изприщил.

                        Коментар


                        • Oтговори ще получите след 3 години При следващото включване на г-н Донев Едно въпросче и от мен. Кога ще измислите лекарство за пъпки?

                          Коментар


                          • Г-н Донев

                            Макар и бивш, а не настоящ акционер имам въпросче.
                            Кога най после ще преустановите това обратно изкупуване ?
                            Станахте лика прилика с Монбатовци.
                            За мен деформира пазара сериозно. Акцията си е добра и ликвидна.
                            Оставете пазара сам да реши колко струва.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Огнян Донев Разгледай мнение
                              Успях да си възстановя паролата и използвам възможността да благодаря на всички, които се интересуват от Софарма АД.
                              Добре дошъл!
                              Надявам се това завръщане да е положителен сигнал за всички настоящи и бъдещи акционери!
                              1. Това рязко насочване към външни пазари значи ли че Софарма АД загърбва БГ пазара?
                              2. Какви са плановете ви за разпределяне на нарастващата печалбата от тук нататък?
                              3. Кога ще режем лентата на заводчето и има и осигурен пазар за продукцията му?
                              4. Защо ДВИ на Севто отказва да дава инфо за развитието на компанията на журналисти от старозагорските медии(не от групата на Пеевски)?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение
                                За мен загубата на доверие в Софарма и нейния основен собственик идва не толкова от промяната на решението за раздавания дивидент и неубедителната обосновка за това от г-н Донев, а от различното отношение към акционерите и възнаграждението за мениджмънта. За мен компания, която променя предварително обявените си намерения за раздаване на дивидент в посока надолу, а не променя и съразмерно допълнителните бонуси за мениджмънта, губи доверието ми. Напълно бих приел промяната в политиката по отношение на дивидента (във време на криза е по добре малко по-консервативно), ако тя е съпроводена с подобна политика и по отношение на бонуси и тантиеми....
                                +10

                                Коментар

                                Working...
                                X