IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Огнян Донев Разгледай мнение
    Пипбел, не си права за тази аналогия с холдингите. Казвал съм го и преди - става въпрос за постепенно вливане на всички производствени предприятия в едно. Както го направихме 2003-06 с всички фирми за търговия на едро. А вече дали една фирма се точи, или не, не зависи от организационната форма
    Мъжка сам Заблудих ви с думите че съм "новобранка".
    Както и да е , късно стана.
    Оставете човека да си почине малко. Виждате че отговаря. И утре е ден.

    А за този който спомена някъде доле за онлайн ОСА - ми прав е.
    Хората са го измислили - винаги може да се организира нещо подобно на conference call по време на ОСА. Въпрос на желание.
    Шопите сте добре. Ма как ни виждате ние чак от Варна ( и то когато сме в БГ ) да бием път за ОСА-та (ако се осъществи изобщо) на всяка акция ?

    Коментар


    • Господин Донев поздрави за решението Ви да отговорите на миноритарните акционери. На няколко пъти през изминалите години съм влизал във компаниите Ви, а сега съм акционер само СФТРД. Въпреки добрия бизнес и резултати съм ги напускал след не спазени ваши обещания и прогнози. Сега съм на мнение , че все пак дължите обяснение за обещаните дивиденти от 60% . Вие сте човек с голям опит как допуснахте грешката да се забъркате директно в политиката- медии и лобита. Резултата се вижда по атаките срещу Вас. За съжаление свързаха името Ви и с Павлов, а неговия образ не е кристално чист нали. Смятате ли го за грешка.

      Коментар


      • И тъй като не смятам, че ми отговорихте напълно на предния въпрос, минават ли доставките на суровини за компаниите от групата през ваши офшорни компании, застанали ли сте на входа на всичките компании от групата по този начин? И до колко оптимизацията на цените на суровините се отразявят на компаниите от групата в същата посока или намаляването на цените при увеличаване на количествата остава за ваша сметка?

        Коментар


        • Пипбел, не си права за тази аналогия с холдингите. Казвал съм го и преди - става въпрос за постепенно вливане на всички производствени предприятия в едно. Както го направихме 2003-06 с всички фирми за търговия на едро. А вече дали една фирма се точи, или не, не зависи от организационната форма

          Коментар


          • Докато вървях към магазинът, за да си взема бирички, разсъждавах по въпросът, че всъщност най-тайнствената величина в Групата е Софарма Имоти. Малко извън темата е, но има ли нещо ново около могъщите, красиви и сексапилни билдинги - нови наематели и т.н. - ако не тайна, де... Хрумна ми тоже - не е ли вариант част от площта (напримерно горните 5-6 етажа на северната кула) да се изгради като хотел? Може би хотел+бизнесцентър+ търговски център ще бъде печеливша структура... още повече при това местоположение и изключително високото чисто строително качество, дори величествената гледка от върхът на кулите... само идея, изскочила внезапно, разбирате ме...

            Инак мисля, че от тези кули и Доналд Тръбм би бил доволен.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • И ОТС-продуктите са лекарства, както и прескрипторните. Разбира се, опитваме се да осъществяваме централизирани покупки, винаги когато това е възможно.

              Коментар


              • Всички компании от групата ли снабдявате със суровини за производство на лекарствени и ОТС продукти?

                Коментар


                • Търговецо, благодаря за въпроса. В търсенето на някой, който да каже нещо лошо за Софарма намериха човек, пенсиниран през 90-те години от Софарма. По негово време се е доказвала себестойност на продукцията, върху която се е прибавяла планова печалба. Затова неговата теза беше в тази посока, поне аз така го схванах. В момента Софарма е някъде по средата в класирането на компаниите от Източна и Средна Европа по различни показатели, без да се различава драстично от другите в бранша. Ако нещо от всичките подмятания беше верно - щяхме да сме нещо наистина изключитебно. Но чудеса не стават.

                  Коментар


                  • Етихад, това го обсъждахме на ОС. Заплахите за бизнеса нарастнаха. На мен също не ми е приятно за по-малкия дивидент. Беше и една от основните теми на годишната среща с инвеститорите.Най-болно е когато знаеш, че грешката си е твоя. Относно премирането - смятам, че намерихме правилната формула за стимулиране на директорите. Поне първите резултати са в тази посока. Иначе досега ни пишеха и минус при оценяване на корпоративното управление, защото нямаше директна връзка между постигнати резултати и заплащане. И мен ме очуди този факт, но човек се учи цял живот

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Огнян Донев Разгледай мнение
                      Императоре, привет!
                      Всички знаят, че се познаваме, защото си един от редовните на ОС. Вместо да те занасят, могат и те да идват и да се информират от първоизточника
                      Привет, привет... аз постоянно ги врънкам - не само за сборищата на групата Софарма и сие, ами и за другите, ама - нъцки. Все пак на вашите идват известен брой акционери - но на сборищата на други (при това известни компании) и толкова не идват - поне на три такива тази година с Недия бяхме единствените частни акционери.

                      Май-май и събранията трябва да се правят в Интернет вече.


                      Иначе моят въпрос е - бъдещи нови мощности ще се строят вече извън България ли? Проблемът е практическата липса на държавност и законност ли? Това е червен картон за политическата каста направо...
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Огнян Донев Разгледай мнение
                        Наивник, прав си, особено, че не съм красив Но търговеца още не е задал въпрос
                        "Между другото, колко пъти в повече струват на Софарма суровините, от които се произвеждат лекарствените препарати и, ако не са офшорките, които променят драстично цените на тези суровини, колко повече дивиденти можеха да получат доверилите ти се и инвестирали в хартии на дружествата от групата?!?"

                        Това мисля, че беше въпрос?!?

                        Коментар


                        • Бе не знам за вас, ама мене не ми харесва особено дето Софармата е на път да се превърне в холдинг. Може сигурно да е по-оптимизирано така и за разходите и печалбите, знам ли. Ама пък знам че де ги има тука из борсата холдингите - май навсякъде са синоним на точене, неясноти, далавери. Не мож им хванеш края и где им е fair value -то дет се вика. Само Ст.Планина май е изключение, ма и там съм в главното и дружество, а не холдинга.
                          Абе ко ли ме слушате мене новобранката с година стаж, ма това е - предпочитам си чистата акция просто казано.
                          Ма не оная на Каро

                          Коментар


                          • Въпроси от мен.
                            Колко струва 1 година на БФБ и 1 година на Варшавската борса?. Не желая точни цифри, може с пропорции. Доволен ли сте от листването във Варшава?
                            Къде е по голяма бюрокрацията?

                            Коментар


                            • Императоре, привет!
                              Всички знаят, че се познаваме, защото си един от редовните на ОС. Вместо да те занасят, могат и те да идват и да се информират от първоизточника

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                                Какво наскачахте върху Трейдъра? То не става само с г-н Донев колко сте велик, красив и умен Като и ако е Донев, трябва да посрещне неудобни въпроси. Аз лично съм в очакване.
                                Стига де, няма общо дали харесва акцията или Донев, а дали е полезен за дискусията. Мен лично просто не ме кефи подобен тон, а неудобни въпроси и учтиво могат да се задават, при което шанса да ти отговорят скача драстично

                                Коментар

                                Working...
                                X