IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Вчера бях останал с впечатление, че търговеца ме пита за ефекта, който се получава когато Софарма купува за всички фирми. Такъв със сигурност има, но е трудно да се измери.
    Сега разбрах, че ни вменява друго нещо. Мисля че не е достатъчно да кажа, че не е така. Много мислих как е възможно да се провери дали това което казвам е факт. Единственият начин е както при данъчното облагане по аналог. Ако резултатите на Софарма се отклоняват надолу спрямо аналогични фирми - например българските заводи на Актавис - то търговеца би бил прав. Но не е.

    Коментар


    • Съветът на директорите на Софарма АД (“Дружеството”) информира, че от 02 Август 2012 до и включително 08 Август 2012 Дружеството изкупи обратно 4266 собствени акции представляващи 0.00323% от капитала на Дружеството, на обща стойност BGN 10025.00 на БФБ – София АД. Средната цена на изкупуване е BGN 2.35.

      Хубаво е че големия пакет от 6 август не е минал през обратното. Това за мен показва, че продължава институционалната подкрепа и след последните събития.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
        Една новина от вчера. Ще се радвам на коментар
        http://www.rttnews.com/1941811/pfize...y-charges.aspx
        http://ljube.com/info/projects/man/pdf/about.pdf
        Пфайзер в България - Катедра по урология към Мед. уни София
        в Казахстан, не знам как е

        Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
        ...

        По същия начин софарма може да си ценообразува така, че хем да е по-изгодна от чуждите аналози хем да е рентабилна. А по отношение на офшорките - според мен трябва да бъдат тотално забранени на територията на ЕС. Американците като искат да си ги връткат.
        пословично лицемерие е повишаването на данъци и опцията - офшорки

        И за другото си прав - ще си купуваме ампули за алергия от Турция за 20-на левчета, вместо тук за 70
        Но най-страшно е заиграването с НЗОК - кога ще допуснат конкуренция в здравното осигуряване???
        Пример - цените на много лекарства са фиксирани на значително по-високи цени от касата, отколкото са реално на свободен пазар, кой печели и губи...ще се сетите

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Shemata Разгледай мнение
          SOFARM си остава една доста добра акция .
          Шема, шема, шемаааа, неможа да пукнеш злото, а си дошъл да го търсиш. За скелетите в гардероба чувал ли си нещо ?
          П. Дерменджиев: За гардеробите на Софарма АД Земи, прочети -
          http://www.investor.bg/blogosfera/36...rma-ad,117720/
          Не е препоръка... !!!
          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

          Коментар


          • Първоначално изпратено от THE TRADER Разгледай мнение
            bertram, а ти май не си нито специалист, нито популист?!?
            На въпросите ми така и не беше отговорено от господина и знаеш ли защо, защото, ако ми беше отговорил, щеше да излъже!!! Той така и на никой не отговори вчера конкретно и директно, а със заобикалки от типа "много говоря, нищо не казвам"!
            Първото ти твърдение още е от типа "железен камък"! Той нетоварел потребителите, а крадял от всички данъкоплатци!!!!! Я още веднъж прочети какво си написал и пак помисли?! Ценообразуването, което ни навира В носовете Лукойл винаги е било свързано със себестойността и твърденията им, че продават дори на дребно на загуба!!!
            Но аз няма да разглеждам, а и не го правя, случая с Лукойл, въпреки, че връзката е ясна! Софарма също ценообразува и формира печалба на база себестойност! Само че огромната част от печалбата отива в офшорките, които увеличават цените на суровините в ПЪТИ, за които Софарма и компаниите от групата плащат, т.е. всички акционери на компаниите от тази група си поделят някакви жалки стотинки печалба, а сериозната печалба остава чисто в джобовете на Донев и Павлов и те не я делят, а и не искат да я делят с никого! Оттам и от още много подобни схеми идват и огромните печалби, които оказват корупционен натиск върху всичко живо в администрациите и върху всички производители и търговци, които не са им подчинени! Защото монопола е сладка работа!!!
            Представете си, че тези схеми ги няма?! Дивидентите, които щяха в такъв случай да бъдат разпределени, щяха да са В ПЪТИ ПО-ВИСОКИ, а цената на акциите нямаше да е толкова ниска, защото едното води до другото! Но господата предпочитат просто да не делят печалбите си с вас, а да ги запазят за себе си и така публичния статут на компаниите няма голям смисъл! Разбира се, господата няма да го признаят, защото никой не казва "да, аз крада от вас", нормално е - въпрос на инстинкт!
            Евала пич...все едно аз съм го написал...кратко и ясно обяснение...но у БГ много хора се правят на ударени с мокър парцал когато става въпрос по сериозни теми.

            Коментар


            • SOFARM си остава една доста добра акция .
              Мнението ми не е препоръка!!!

              Коментар


              • [QUOTE=fortiss;1059294400]
                Първоначално изпратено от cokrat1 Разгледай мнение

                Пазарът си е пазар, счетоводните трикове /ако г има при Лукойл/ са си счетовоство и те не поределят продажните цени. Все още не правиш разлика между закононарушение при определяне на облагаемата печалба и пазарна цена.
                Тук темата е за Софарма. А изразената от господата версия е за трансферирана печалба при Софарма.
                Като страничен наблюдател мога а заключа, че ако оценявате този бизнес на много рентабилен.
                Гледай сега ще го напиша "бавно"....

                2011 год- Лукойл Нефтохим - заводчето

                приходи - 6 607 797 000 лева/ шест милиарда ...и т.н./

                Себестойност на продажбите - 6 574 781 000 лева.../ шест милиарда ...и т.н...

                100 долара на Литаско влияят върху себестойноста.... от там и на печалбата която обявява заводчето. От тук Златев и компания говорят...иок много са ни големи разходите....ужас...и т.н. .... Ами големи ще са бе идиот щото минаваш доставките през Литаско....
                по ясно от това не мога да го напиша.

                Коментар


                • [QUOTE=cokrat1;1059294358]
                  Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                  Лукойл не товари потребителите, а крие данъци от държавата демек краде от всички данъкоплатци. Уж се пишеш много в час, но го даваш леко популист. На каквато и себестойност да произвежда Лукойл цената ще се формира на база търсене и предлагане. При положение, че в Гърция и Румъния горивата не са по-ефтини никой няма да ги пусне тука с цени наполовина на гръцките.

                  ==============

                  Не съм популист. За Лукойл не си прав. Прочети много внимателно тестовете за транссферното ценообразуване и ще видиш дали схемата на Лукойл не попада в него....което е закононарушение...друг е въпроса кой властимаш ще има дупе
                  да посочи Лукойл за нарушител на закона...и съответно да му изчисли действителните данъци/това въпросни текст го позволява/ които трябва да внесе в хазната.
                  Пазарът си е пазар, счетоводните трикове /ако г има при Лукойл/ са си счетовоство и те не поределят продажните цени. Все още не правиш разлика между закононарушение при определяне на облагаемата печалба и пазарна цена.
                  Тук темата е за Софарма. А изразената от господата версия е за трансферирана печалба при Софарма.
                  Като страничен наблюдател мога а заключа, че ако оценявате този бизнес на много рентабилен.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                    Лукойл не товари потребителите, а крие данъци от държавата демек краде от всички данъкоплатци. Уж се пишеш много в час, но го даваш леко популист. На каквато и себестойност да произвежда Лукойл цената ще се формира на база търсене и предлагане. При положение, че в Гърция и Румъния горивата не са по-ефтини никой няма да ги пусне тука с цени наполовина на гръцките.

                    По същия начин софарма може да си ценообразува така, че хем да е по-изгодна от чуждите аналози хем да е рентабилна. А по отношение на офшорките - според мен трябва да бъдат тотално забранени на територията на ЕС. Американците като искат да си ги връткат.
                    bertram, а ти май не си нито специалист, нито популист?!?
                    На въпросите ми така и не беше отговорено от господина и знаеш ли защо, защото, ако ми беше отговорил, щеше да излъже!!! Той така и на никой не отговори вчера конкретно и директно, а със заобикалки от типа "много говоря, нищо не казвам"!
                    Първото ти твърдение още е от типа "железен камък"! Той нетоварел потребителите, а крадял от всички данъкоплатци!!!!! Я още веднъж прочети какво си написал и пак помисли?! Ценообразуването, което ни навира В носовете Лукойл винаги е било свързано със себестойността и твърденията им, че продават дори на дребно на загуба!!!
                    Но аз няма да разглеждам, а и не го правя, случая с Лукойл, въпреки, че връзката е ясна! Софарма също ценообразува и формира печалба на база себестойност! Само че огромната част от печалбата отива в офшорките, които увеличават цените на суровините в ПЪТИ, за които Софарма и компаниите от групата плащат, т.е. всички акционери на компаниите от тази група си поделят някакви жалки стотинки печалба, а сериозната печалба остава чисто в джобовете на Донев и Павлов и те не я делят, а и не искат да я делят с никого! Оттам и от още много подобни схеми идват и огромните печалби, които оказват корупционен натиск върху всичко живо в администрациите и върху всички производители и търговци, които не са им подчинени! Защото монопола е сладка работа!!!
                    Представете си, че тези схеми ги няма?! Дивидентите, които щяха в такъв случай да бъдат разпределени, щяха да са В ПЪТИ ПО-ВИСОКИ, а цената на акциите нямаше да е толкова ниска, защото едното води до другото! Но господата предпочитат просто да не делят печалбите си с вас, а да ги запазят за себе си и така публичния статут на компаниите няма голям смисъл! Разбира се, господата няма да го признаят, защото никой не казва "да, аз крада от вас", нормално е - въпрос на инстинкт!

                    Коментар


                    • [QUOTE=bertram;1059294356]Лукойл не товари потребителите, а крие данъци от държавата демек краде от всички данъкоплатци. Уж се пишеш много в час, но го даваш леко популист. На каквато и себестойност да произвежда Лукойл цената ще се формира на база търсене и предлагане. При положение, че в Гърция и Румъния горивата не са по-ефтини никой няма да ги пусне тука с цени наполовина на гръцките.

                      ==============

                      Не съм популист. За Лукойл не си прав. Прочети много внимателно тестовете за транссферното ценообразуване и ще видиш дали схемата на Лукойл не попада в него....което е закононарушение...друг е въпроса кой властимаш ще има дупе
                      да посочи Лукойл за нарушител на закона...и съответно да му изчисли действителните данъци/това въпросни текст го позволява/ които трябва да внесе в хазната.
                      Last edited by cokrat1; 09.08.2012, 10:56.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от cokrat1 Разгледай мнение
                        Бихте ли посочили къде г-н Донев е отговорил на въпросното питане...става въпрос за питането "мокър парцал"...
                        Относно Лукойл...товари ли БГ потребителите...ами товари ги бе "пич", как да не ги товари...Кой плаща 100-те долара на Литаско... от горецитирания пример.

                        Отговора от него може да бъде и много кратък. Не нямаме такива схеми тип "мокър парцал".
                        Лукойл не товари потребителите, а крие данъци от държавата демек краде от всички данъкоплатци. Уж се пишеш много в час, но го даваш леко популист. На каквато и себестойност да произвежда Лукойл цената ще се формира на база търсене и предлагане. При положение, че в Гърция и Румъния горивата не са по-ефтини никой няма да ги пусне тука с цени наполовина на гръцките.

                        По същия начин софарма може да си ценообразува така, че хем да е по-изгодна от чуждите аналози хем да е рентабилна. А по отношение на офшорките - според мен трябва да бъдат тотално забранени на територията на ЕС. Американците като искат да си ги връткат.
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                          Според мне в изложението има две неточности:
                          1.Ако се правят такива схеми в Лукойл, това не товари потребителите на горива в БГ, а бюджета с потенциално изпуснати данъци. Но тези счетодовни практики нямат връзка с пазарните цени на горивата /ако се приеме, че в БГ има паза на горива/.
                          2.Относно "мокрия парцал" - въпросът беше рзбран от всички и г-н Донев отговори по-надолу.
                          С тези писания си мисл, че ако евентуално Вие бяхте в мениджмънта а групата щяхте да подобите видимо фнансовите резултати след "свиване" на разходите от евентуални офшорки? Така ли да го приемаме? При това положение Софарма щеше да е в челото на подобите компании от Източна Европа.
                          Бихте ли посочили къде г-н Донев е отговорил на въпросното питане...става въпрос за питането "мокър парцал"...
                          Относно Лукойл...товари ли БГ потребителите...ами товари ги бе "пич", как да не ги товари...Кой плаща 100-те долара на Литаско... от горецитирания пример.

                          Отговора от него може да бъде и много кратък. Не нямаме такива схеми тип "мокър парцал".
                          Last edited by cokrat1; 09.08.2012, 10:21.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от cokrat1 Разгледай мнение
                            THE TRADER
                            Мнения: 654

                            Вчера, 20:51

                            Начално
                            И тъй като не смятам, че ми отговорихте напълно на предния въпрос, минават ли доставките на суровини за компаниите от групата през ваши офшорни компании, застанали ли сте на входа на всичките компании от групата по този начин? И до колко оптимизацията на цените на суровините се отразявят на компаниите от групата в същата посока или намаляването на цените при увеличаване на количествата остава за ваша сметка?
                            .................................................. .....
                            Това е много сериозен въпрос г-н Донев, но Вие съзнателно отбягвате отговора правейки
                            се на ударен с “мокър парцал” така да се каже.

                            Нека Ви помогна с една дедукция.

                            Лукойл Нефтохим Бургас – вече четвърта година е на загуба. С натрупване в края
                            На 2011 година тя е вече близо 900 милиона лева г-н Донев. А защо е така.
                            Отговора е много прост. Ето защо.

                            Лукойл Русия е собственик на завода в Бургас.
                            Обаче защо внася суровината чрез офшорката Литаско_/ тази схема е законово непозволена – трансферното ценообразуване се санкционира от закона/, а не направо в Бургас. Той, нефта фактически си пътува директно към Бургас...но счетоводно пътува
                            през сметките на Литаско.
                            Лукойл Русия произвежда нефта по да кажем 35 долара/никой не може да ме убеди, че е повече/. Изнася го счетоводно и данъчно на офшорката Литаско по 35 долара. Така плаща минимални данъци и в Русия. Литаско го продава на завода в Бургас по 100 долара/ обяснението е, че такава била цената на средиземноморската борса и т.н. тинтири минтири/. По този начин завода начислява суровината в себестойността си по 100 долара барел....и така излиза на загуба от 900 милиона за последните четири години. Това си е чисто кожодерство разбира се на българския потребител. Другото име на тая схема
                            е счетоводни алабалистики.
                            По тази схема според мен от България Лукойл Русия източва всяка година
                            По 1,5 милиарда лева от джоба на БГ потребителите на горива.
                            Дали и Вие г-н Донев не правите тоже схема за вашите фирми. Ей това Ви
                            Пита човека...ама Вие с тоя “мокър парцал” на главата не можете да схванете ...що ли.

                            .......................................

                            Ей това е дедукцията г-н Донев...Дано съм Ви помогнал да отговорите на
                            човека.

                            Според мне в изложението има две неточности:
                            1.Ако се правят такива схеми в Лукойл, това не товари потребителите на горива в БГ, а бюджета с потенциално изпуснати данъци. Но тези счетодовни практики нямат връзка с пазарните цени на горивата /ако се приеме, че в БГ има паза на горива/.
                            2.Относно "мокрия парцал" - въпросът беше рзбран от всички и г-н Донев отговори по-надолу.
                            С тези писания си мисл, че ако евентуално Вие бяхте в мениджмънта а групата щяхте да подобите видимо фнансовите резултати след "свиване" на разходите от евентуални офшорки? Така ли да го приемаме? При това положение Софарма щеше да е в челото на подобите компании от Източна Европа.

                            Коментар


                            • THE TRADER
                              Мнения: 654

                              Вчера, 20:51

                              Начално
                              И тъй като не смятам, че ми отговорихте напълно на предния въпрос, минават ли доставките на суровини за компаниите от групата през ваши офшорни компании, застанали ли сте на входа на всичките компании от групата по този начин? И до колко оптимизацията на цените на суровините се отразявят на компаниите от групата в същата посока или намаляването на цените при увеличаване на количествата остава за ваша сметка?
                              .................................................. .....
                              Това е много сериозен въпрос г-н Донев, но Вие съзнателно отбягвате отговора правейки
                              се на ударен с “мокър парцал” така да се каже.

                              Нека Ви помогна с една дедукция.

                              Лукойл Нефтохим Бургас – вече четвърта година е на загуба. С натрупване в края
                              На 2011 година тя е вече близо 900 милиона лева г-н Донев. А защо е така.
                              Отговора е много прост. Ето защо.

                              Лукойл Русия е собственик на завода в Бургас.
                              Обаче защо внася суровината чрез офшорката Литаско_/ тази схема е законово непозволена – трансферното ценообразуване се санкционира от закона/, а не направо в Бургас. Той, нефта фактически си пътува директно към Бургас...но счетоводно пътува
                              през сметките на Литаско.
                              Лукойл Русия произвежда нефта по да кажем 35 долара/никой не може да ме убеди, че е повече/. Изнася го счетоводно и данъчно на офшорката Литаско по 35 долара. Така плаща минимални данъци и в Русия. Литаско го продава на завода в Бургас по 100 долара/ обяснението е, че такава била цената на средиземноморската борса и т.н. тинтири минтири/. По този начин завода начислява суровината в себестойността си по 100 долара барел....и така излиза на загуба от 900 милиона за последните четири години. Това си е чисто кожодерство разбира се на българския потребител. Другото име на тая схема
                              е счетоводни алабалистики.
                              По тази схема според мен от България Лукойл Русия източва всяка година
                              По 1,5 милиарда лева от джоба на БГ потребителите на горива.
                              Дали и Вие г-н Донев не правите тоже схема за вашите фирми. Ей това Ви
                              Пита човека...ама Вие с тоя “мокър парцал” на главата не можете да схванете ...що ли.

                              .......................................

                              Ей това е дедукцията г-н Донев...Дано съм Ви помогнал да отговорите на
                              човека.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Добър анализ, драги приятелю Бертрам.

                                Бих запитал тоже господин Донев (он пак ще се весне в темата утре други ден) защо ли не погне по съдебен ред тия келеши, които го окаляха с абсурдни лъжи - все пак реномето на един голям бизнесмен не струва лев и петдесет?

                                Как съм ги попилявал тия пущиняци в Блиц.бг напримерно, но все пак аз съм един редови акционерин - тъй де.
                                А не, само не казвайте лоша приказка за Бареков, в никакъв случай. Той човека си разбира от работата, слънчето силно блести в очите му, само той ще оправи страната...и такива като него де!!!!!!!!!!! Краставите магарета от далеч се надушват.

                                Коментар

                                Working...
                                X