IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
    Аз пйк мисля,че за акционерите по-ценно е това ,което им носи повече печалба.
    Добре изглежда сградата на снимката,няма спор.
    По-важно е обаче какво ще се произвежда в нея.Ако е аналгин (разработка от 60те години на мин.век)трудно се избива.
    Така е Бобо, надявам се да са много неща и както се е доказало ръководството на СФАРМ да им намира и пазари!
    За 7-8 години тия хора показаха че могат, представи си след още 7-8 години за какво ще става дума
    Last edited by tony1975; 27.11.2012, 20:04.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      Мда има го на видео в инвестора - гледал съм го.
      Един завод в края на града е много повече от няколко хотела.... май беше.
      Аз пйк мисля,че за акционерите по-ценно е това ,което им носи повече печалба.
      Добре изглежда сградата на снимката,няма спор.
      По-важно е обаче какво ще се произвежда в нея.Ако е аналгин (разработка от 60те години на мин.век)трудно се избива.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
        Навремето ако не греша през 2008г, и пак ако не греша на една среща организирана от Инвестора, г-н Донев каза:
        - Една фармацевтична компания е нещо много по-ценно от хотелски комплекс /или недвижими имоти/ - това по спомен го цитирам.
        Тогава на мода бяха недвижимите имоти.
        Мда има го на видео в инвестора - гледал съм го.
        Един завод в края на града е много повече от няколко хотела.... май беше.

        Коментар


        • Навремето ако не греша през 2008г, и пак ако не греша на една среща организирана от Инвестора, г-н Донев каза:
          - Една фармацевтична компания е нещо много по-ценно от хотелски комплекс /или недвижими имоти/ - това по спомен го цитирам.
          Тогава на мода бяха недвижимите имоти.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
            Фабриката е супер!
            Другото ОСА ей там горе в кръглото да го проведем(ако не сме в тауърса де)!

            п.с. това е истината, няма какво да говорим! Едни строят молове, но трябва да ценим тези които строят фабрики!!!
            Last edited by tony1975; 27.11.2012, 18:21.

            Коментар


            • Фабриката е супер!

              Коментар


              • Сега е момента да си купите частица от това:


                Last edited by tony1975; 21.01.2013, 20:20.

                Коментар


                • Преди няма и седмица бяха минали над границата от 5%, ако не греша, с покупката на 13,000 акции. Просто сега са решили да слезнат под нея. Има много добро инфо за сделките на всякакви свързани лица и обратни изкупувания на Варшавската борса, аз през нея следя:

                  http://www.gpw.pl/karta_spolki_en/BG.../#espi_reports

                  На нея има и постоянно актуална акционерна структура

                  Коментар


                  • Телсо АД остана с под 5% от капитала на Софарма АД
                    27 Ноември 2012 10:33

                    Дружеството Телсо АД е продало 35 000 броя акции от участието си в Софарма АД, съобщиха от публичното дружество.

                    В резултат на сделката делът на Телсо АД в капитала на Софарма АД е паднал до 4.979%.

                    Датата на регистрация на сделката в Централен депозитар АД е 26.11.2012 г.

                    При търговията на БФБ-София вчера акциите на Софарма АД се разменяха по 2.209 лв. Това прави пазарна капитализация за компанията от над 291.5 млн. лв. В момента най-високото търсене за тези акции е на цена 2.183 лв., а най-ниското предлагане започва от 2.209 лв. Тези акции са включени в индексите SOFIX, BG40 и BGTR30.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      И какво сега ТВ7 си свърши работата и я продаваме?
                      ......вчера минах покрай новия завод. Фасадата е готова и логото сложиха.....от вън кипи трескав труд, предполагам и вътре – “кучетата си лаят, а керванът си върви”!
                      Attached Files

                      Коментар


                      • И какво сега ТВ7 си свърши работата и я продаваме?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Ivangh Разгледай мнение
                          Защо да се опитваш на надхитриш пазара??? В крайна сметка една компания с добър фундамент и конкурентно предимство винаги е добра отправна точка за инвестиция и именно всезнаещия пазар ти дава възможност да е вземеш подценена. Пазара може да е само в услуга на един инвеститор!
                          Добре казано!
                          Днес съм купил малко тук от Пощенска банка!

                          п.с. днес в "Етажна собственост реклама на Табекс "
                          Last edited by tony1975; 22.11.2012, 21:04.

                          Коментар


                          • Защо да се опитваш на надхитриш пазара??? В крайна сметка една компания с добър фундамент и конкурентно предимство винаги е добра отправна точка за инвестиция и именно всезнаещия пазар ти дава възможност да е вземеш подценена. Пазара може да е само в услуга на един инвеститор!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                              pipbel

                              Не мога да се съглася с тезата - Никой не е по умен от пазара. - има доста доказателства за противното поне като резултати...

                              И една лека закачка и от мене на тема лекарства и пазар - за мен пазара с горе долу равна вероятност бърка лекарствата си срещу склерозата си, с лекарства предизвикващи у него продължителна депресия или еуфория
                              Добре казано Мечков. Бих добавил че покрай депресията и еуфорията често пазара има и периоди на шизофрения и понякога циклофрения, редуващи се с различно длъжки ремисии. Ма апченца ( за разлика от някои форумци ) според мене не му трябват. Ще загуби очарованието си

                              И за тезата си прав да не си съгласен с мене, признавам си. Не знам как съм го вмъкнал това често чувано клише в бързината си да отговоря на Тонито.
                              Като се замислиш - затова всеки от нас е на пазара. Надява се все пак да е с 1 идея поне по умен и прозорлив или поне по бърз от пазара. И често е така. Мда.

                              А понеже сме в темата за фармата. Покрай някои от недостатъците изброени по доле и аз съм на мнение че си заслужава човек да има приличен пакет от тази акция и също съм бичи настроен за бъдещето и. И особено щом видя че и дълговете почват да намаляват с добри темпове. Не знам дали пак ще мине 4 лева, но според мене 3.50-60 е приличен таргет тука.
                              Но не толкова скоро колкото ми се иска. Рано е да влизам още мисля и парите ми биха ми носили повече полза другаде.

                              Коментар


                              • Дали ще има дивидент за 2012, дори и символичен. Как мислите?

                                Коментар

                                Working...
                                X