IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
    А на 15% - трезва мисъл, и доверие(5DOV ) главно в личната преценка.
    Не е препоръка.
    "Сънувах", че инвестициите им извън БГ са пълен провал /затварят се на тотална щеща/ и търпят яко загуби!!! А и собственика им е един и същ!
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Вола, взехте ми думите от устата. Рядко смислено мнение. Поздрави и желая успех! А на 15% - трезва мисъл, и доверие(5DOV ) главно в личната преценка.
      Не е препоръка.
      Last edited by Fiscalist; 04.12.2012, 22:00.
      Custodite sortem vestram

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Vola.X Разгледай мнение
        А Какво бих казал за елфарма, донев инвестмънтс и т.н. - освен, че не са на борсата нищо не бих казал.
        Благодаря ти, явно трябва да се разровя по-щателно и да видя какви пари се отклоняват към въпросните фирми. Ето това е смислен разговор!!! Аз в момента нямам фармации, просто имах мерак за такива, но след постовете ти ще трябва да се потрудя и тогава да реша - това за мен е смисълът на форумите!
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
          Какво би казал за Телсо?
          А Какво бих казал за елфарма, донев инвестмънтс и т.н. - освен, че не са на борсата нищо не бих казал. Конкурирате се с Химимпорт, по прозразност на структурата на собствениците. Дори Химимпорт като холдинг, е пъти по-подценен спрямо вашия по текущи цени. Не е препоръка, само лично виждане
          Реалната част на всяка кратна нула на дзета-функцията е ½.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            а , че на 1,8 и аз ще се включа бе човек
            п.с. моля, като плюете дадена компания посовете вашите алтернативи и причини за избор
            ти в прозначните фирми на тим ли инвестираш?
            или винпромския Биовет?
            Като каза Биовет - ами да, дори и Биовет в своята ниша е над нивото на фармата.
            Фискалист спомена по-долу, кое е болното място на бфб - че няма достатъчно техмологични компании. Мисля, че можем да претендираме за 1-2 изключения, Да - едното е Биовет - технологично адекватно производство + иновативност, Другото може да бъде MCH. И сме съгласни с него, че главния двигател на дългосрочния растеж е технологичния напредък. И Мцх и Биовет имат дял в световното разпределение, има собствена лаборатория, в която се създават, разработват нови медикаменти, - все неща които нямате на съответното ниво. Проблема на Биовета е собственика, но каква е разликата с вашия собственик? Поне не се е напъвал за вестници. )
            Реалната част на всяка кратна нула на дзета-функцията е ½.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Vola.X Разгледай мнение
              3-те супер рентабилни компании, които се точите да погълнете, всъщност сте ги оценили като подценени в анкетата на биг-беър. Срам, но ... манипулаторите нямат срам Другото, което се замазва е, че в твърдението за белите конци всъщност конците може и да се окажат истински. Изобщо защо му трябваше на вашия Донев да се бута във вестници. Технологично ли е, генерично ли е или е болна амбиция, Изобщо цялата ви структура на собствениците, с телсо, мелсо, елфарма и т.н. си е една мътна индия, далече от прозрачността, на която се кланяте. Отчитайки и това мисля, че за мен е балонирано. Ако след нова година започне по-големия сел-оф, може да се включа под 1.80. Не е препоръка
              Какво би казал за Телсо?
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Vola.X Разгледай мнение
                3-те супер рентабилни компании, които се точите да погълнете, всъщност сте ги оценили като подценени в анкетата на биг-беър. Срам, но ... манипулаторите нямат срам Другото, което се замазва е, че в твърдението за белите конци всъщност конците може и да се окажат истински. Изобщо защо му трябваше на вашия Донев да се бута във вестници. Технологично ли е, генерично ли е или е болна амбиция, Изобщо цялата ви структура на собствениците, с телсо, мелсо, елфарма и т.н. си е една мътна индия, далече от прозрачността, на която се кланяте. Отчитайки и това мисля, че за мен е балонирано. Ако след нова година започне по-големия сел-оф, може да се включа под 1.80. Не е препоръка
                а , че на 1,8 и аз ще се включа бе човек
                п.с. моля, като плюете дадена компания посовете вашите алтернативи и причини за избор
                ти в прозначните фирми на тим ли инвестираш?
                или винпромския Биовет?
                Last edited by tony1975; 04.12.2012, 21:02.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  Купувай пич, кризата дава уникални възможности!!!
                  Някои от нещата си ги съзрял сам, други "+" и "-" , които съм казвал може да видиш в темата "Софарма или Софарма трейдинг"!!!

                  Не забравяй и че смешните дела са заведени срещу физическо лице, а не с/у ЮЛ СФАРМ ! Атаката беше заради покупката на вестниците и мисля че е скалъпена и съшита с бели конци, но дали ще мине при нашата съдебна с-ма - БОЖА РАБОТА!!!
                  Какви са възможностите - някой специалист по наказателно право трябва да каже.
                  Какви переспективи искаш - ще имаш нов завод до няколко месеца с пазари на продукцията из цяла ЦИЕ и СССР, има поглъщане на три супер рентабилни компании които ще увеличат и подобрят показателите и печалбата.

                  Успех!
                  3-те супер рентабилни компании, които се точите да погълнете, всъщност сте ги оценили като подценени в анкетата на биг-беър. Срам, но ... манипулаторите нямат срам Другото, което се замазва е, че в твърдението за белите конци всъщност конците може и да се окажат истински. Изобщо защо му трябваше на вашия Донев да се бута във вестници. Технологично ли е, генерично ли е или е болна амбиция, Изобщо цялата ви структура на собствениците, с телсо, мелсо, елфарма и т.н. си е една мътна индия, далече от прозрачността, на която се кланяте. Отчитайки и това мисля, че за мен е балонирано. Ако след нова година започне по-големия сел-оф, може да се включа под 1.80. Не е препоръка
                  Реалната част на всяка кратна нула на дзета-функцията е ½.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    Аз не 300, а 3000 бих разгледал като решавам дали да си вложа парите някъде.
                    Между другото 4-5 месеца само съм чел форума ( и чужди сайтове) миналата година преди да почна реално на БФБ.
                    Да се надяваш който и да е да те води за ръчичка и едва ли не да взема решенията вместо теб е смешно. Наивно и детинско.
                    Пипбел, аз съм на БФБ от 2010г. и преди да вляза съм поизчел нещичко /не знам защо анонимния форум на Инвестор за теб се явява толкова решаващ за действията ни/.
                    Надявам се във форум за конкретна компания да се коментира тя, а не кой колко е спечелил, кой колко пари има и кой да ме води за ръчичка.
                    Освен за мен /че съм смешник/ ще споделиш ли и мнение за компанията, перспективите и, дивидентната политика, прозрачността и проблемите на мажоритара?

                    П.П. Благодаря още веднъж на Тони за смисления отговор, гледайки останалите.
                    Last edited by 15%; 04.12.2012, 20:40.
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • айде ЕЛХИМ взе вестниците

                      "След половин година затишие в "Медийна група България холдинг" – фирмата издател на всекидневниците "Труд" и "24 часа" започнаха промени.

                      Кредиторът, в който е заложен целият холдинг – Уникредит Булбанк е прехвърлил заема от 10 млн. евро на "Инвестбанк", а бившият главен редактор на "24 часа" Венелина Гочева е официално вписана като управител. Освен това миналата седмица частен съдебен изпълнител е вдигнал запора, които имаше над дяловете на Любомир Павлов в холдинга заради негов дълг към друг издател – Недялко Недялков. Всичко това става ясно от справка в Търговския регистър.

                      От имотния регистър разбираме, че през септември фирмата Венелина Гочева "Нюз Про" ООД е дала заем от 11.7 млн. лв. на "Медийна група България холдинг" срещу ипотеката на сградата на полиграфическия комбинат и земята под него. По неофициална информация усвоената част от кредита е била само 1 млн. лв. На 15 ноември "Нюз Про" прави второ вписване в регистъра на ипотека, този път срещу заем от 1.7 млн. лв.

                      Тези маневри показват, че явно има подготовка за прехвърляне на собствеността на "Медийна група България холдинг", където съдружници към момента са бизнесмените Огнян Донев и Любомир Павлов (с общо 83%). Фирмата "БГ Принтмедия" има 17%. В това дружество 47% са на Любомир Павлов, а останалите 53% се държат от австрийското "БГ Приватинвест Гмбх", в което акционери са Христо Грозев и Карл Хабсбург.

                      Фактическото прехвърляне на дяловете на Донев и Павлов ще може да се случи чак когато над тях бъде вдигнат запора, който беше наложен по искане на прокуратурата заради разследването за пране на пари, по което двамата са обвиняеми.

                      В началото на лятото кръг от магистрати, и бивши колеги на депутата от ДПС Делян Пеевски (чиято майка държи медийната група, издаваща вестниците Телеграф, Монитор, Политика и Уикенд) организираха наказателно преследване срещу Павлов и Донев. Именно по това досъдебно производство са запорирани дяловете им в холдинга.

                      Междувременно върху дяловете на Павлов беше наложен и друг запор – заради негов дълг от 1 млн. евро към друг издател – Недялко Недялков. Този запор е бил вдигнат миналата седмица. Недялков беше съдружник с Павлов в жълтия всекидневник България Днес, но в последствие се оттегли, за да създаде интернет сайта Пик БГ.

                      Любомир Павлов не вдигаше мобилния телефон, а неговата секретарка каза, че ще предаде за обаждането. Същото заяви и секретарката на Венелина Гочева. Председателят на Надзорния съвет на Инвестбанк Петя Славова не отговаряше на мобилния си телефон, а PR на банката Маргарита Атанасова каза, че ще може да отговори след редакционното приключване на броя. От Булбанк заявиха, че не коментират отношения с клиенти."

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                        Мерси за отговора, моля те не ме карай да разглеждам 300 страници от форуми и ако е възможно нахвърли отново плюсовете и минусите според теб.
                        Аз не 300, а 3000 бих разгледал като решавам дали да си вложа парите някъде.
                        Между другото 4-5 месеца само съм чел форума ( и чужди сайтове) миналата година преди да почна реално на БФБ.
                        Да се надяваш който и да е да те води за ръчичка и едва ли не да взема решенията вместо теб е смешно. Наивно и детинско.

                        Коментар


                        • "Хм направих тази тема, когато имах само СФТРД и се колебаех дали да купя СФАРМ. Е сега(след година) имам и от двете!!!

                          СФАРМ:
                          + Голям производител с многообразни продукти;
                          + Ръст на печалбата в последните години
                          + Увеличение на износа и бягство от задлъжнелия БГ пазар
                          + Придобиване и създаване на нови мощности в чужбина
                          + Оперира в сфера незасегната от кризата;
                          + Добра дивидентна политика;
                          + Завършва нов завод в БГ, което се очаква да доведе до намаляване на разходите и дълговете и увеличаване на печалбата;
                          + Поглъщане и вкл в баланса на печеливши дъщерни предприятия;
                          + Доста ниска цена исторически погледнато;
                          + Добра ликвидност за БФБ;
                          + Страхотна дългосрочна инвестиция
                          + Обратно изкупуване

                          - Опетнен имидж в следствие на войната с КТБ;
                          - Зависи от един човек
                          - Политически риск

                          СФТРД
                          + Търговец в сектор здраве
                          + Редовен и нарастващ дивидент
                          + Предлагане на продукти и извън портфолиото на Фармата
                          + Повишаваща се печалба
                          + Представител на ГЕ в здравеопазването
                          + Възможност за експанзия на външни пазари

                          - голяма задлъжнялост
                          - ограничена да оперира само в БГ
                          - Голяма конкуренция на БГ пазара и от конкурент притежаващ най-голямата верига аптеки;
                          - Държавна регулация на надценката
                          - тук не са ми обещали шапка


                          сигурно има и още!
                          Успех на всички тук! "

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
                            Вече в цял СССР ли ще продава другарят Донев? Ехеее - какви перспективи!
                            Не е препоръка.
                            не ми се изброяваше целия соц блок - който искаше ме е разбрал!
                            Успех!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              Купувай пич, кризата дава уникални възможности!!!
                              Някои от нещата си ги съзрял сам, други "+" и "-" , които съм казвал може да видиш в темата "Софарма или Софарма трейдинг"!!!

                              Не забравяй и че смешните дела са заведени срещу физическо лице, а не с/у ЮЛ СФАРМ ! Атаката беше заради покупката на вестниците и мисля че е скалъпена и съшита с бели конци, но дали ще мине при нашата съдебна с-ма - БОЖА РАБОТА!!!
                              Какви са възможностите - някой специалист по наказателно право трябва да каже.
                              Какви переспективи искаш - ще имаш нов завод до няколко месеца с пазари на продукцията из цяла ЦИЕ и СССР, има поглъщане на три супер рентабилни компании които ще увеличат и подобрят показателите и печалбата.

                              Успех!
                              Мерси за отговора, моля те не ме карай да разглеждам 300 страници от форуми и ако е възможно нахвърли отново плюсовете и минусите според теб.
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Вече в цял СССР ли ще продава другарят Донев? Ехеее - какви перспективи!
                                Не е препоръка.
                                Custodite sortem vestram

                                Коментар

                                Working...
                                X