IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
    Вече в цял СССР ли ще продава другарят Донев? Ехеее - какви перспективи!
    Не е препоръка.
    не ми се изброяваше целия соц блок - който искаше ме е разбрал!
    Успех!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      Купувай пич, кризата дава уникални възможности!!!
      Някои от нещата си ги съзрял сам, други "+" и "-" , които съм казвал може да видиш в темата "Софарма или Софарма трейдинг"!!!

      Не забравяй и че смешните дела са заведени срещу физическо лице, а не с/у ЮЛ СФАРМ ! Атаката беше заради покупката на вестниците и мисля че е скалъпена и съшита с бели конци, но дали ще мине при нашата съдебна с-ма - БОЖА РАБОТА!!!
      Какви са възможностите - някой специалист по наказателно право трябва да каже.
      Какви переспективи искаш - ще имаш нов завод до няколко месеца с пазари на продукцията из цяла ЦИЕ и СССР, има поглъщане на три супер рентабилни компании които ще увеличат и подобрят показателите и печалбата.

      Успех!
      Мерси за отговора, моля те не ме карай да разглеждам 300 страници от форуми и ако е възможно нахвърли отново плюсовете и минусите според теб.
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Вече в цял СССР ли ще продава другарят Донев? Ехеее - какви перспективи!
        Не е препоръка.
        Custodite sortem vestram

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
          Здравейте, напоследък много се чудя тук за тази фармация, та да ви питам какво мислите по моите разсъждения:
          Като негативна част от тях намирам делата срещу Донев - какво ще стане с тях според вас? От друга страна обаче не виждам много компаниис нормални мажоритари, в които да се вложат някакви парички. Освен това рано или късно ще дойде вълната от АДСИЦите като се излезне от кризата, или като ги ликвидират, или като дивидентите им станат по-ниски. Гледам показателите /продажби, печалба и т.н./ са добри, как ги виждате в бъдеще и въобще перспективата на компанията като цяло?
          Знам, че сега ще кажете "Аз ако знаех всичко това.......", но все пак ще съм доволен на някакви отговори и мнения.
          Купувай пич, кризата дава уникални възможности!!!
          Някои от нещата си ги съзрял сам, други "+" и "-" , които съм казвал може да видиш в темата "Софарма или Софарма трейдинг"!!!

          Не забравяй и че смешните дела са заведени срещу физическо лице, а не с/у ЮЛ СФАРМ ! Атаката беше заради покупката на вестниците и мисля че е скалъпена и съшита с бели конци, но дали ще мине при нашата съдебна с-ма - БОЖА РАБОТА!!!
          Какви са възможностите - някой специалист по наказателно право трябва да каже.
          Какви переспективи искаш - ще имаш нов завод до няколко месеца с пазари на продукцията из цяла ЦИЕ и СССР, има поглъщане на три супер рентабилни компании които ще увеличат и подобрят показателите и печалбата.

          Успех!

          Коментар


          • Здравейте, напоследък много се чудя тук за тази фармация, та да ви питам какво мислите по моите разсъждения:
            Като негативна част от тях намирам делата срещу Донев - какво ще стане с тях според вас? От друга страна обаче не виждам много компаниис нормални мажоритари, в които да се вложат някакви парички. Освен това рано или късно ще дойде вълната от АДСИЦите като се излезне от кризата, или като ги ликвидират, или като дивидентите им станат по-ниски. Гледам показателите /продажби, печалба и т.н./ са добри, как ги виждате в бъдеще и въобще перспективата на компанията като цяло?
            Знам, че сега ще кажете "Аз ако знаех всичко това.......", но все пак ще съм доволен на някакви отговори и мнения.
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Не че нещо, но по различни сметки пускане на ново лекарство струва от рода на 300-400 милиона долара. Много ясно че Софарма ще е генеричен производител. Тези биотехнологии, за които говорите са от една страна фирми, създадени за да проучват едно лекарство, което като получи разрешение да продадат веднага фирмата или мултимилиардни концерни. Не мисля че на който и да било с акъла си ще му хрумне да сравнява Софарма с Ла Рош например. И да се правят такива сравнения е наистина нелепо.

              Това не пречи Софарма да произвежда генерични лекарства, евтини лекарства и да ги продава успешно. В края на краищата голяма част от тези така модерни биотехнологични фирми преди няколко години, така и никога не излизат на печалба.
              +1

              Коментар


              • Не че нещо, но по различни сметки пускане на ново лекарство струва от рода на 300-400 милиона долара. Много ясно че Софарма ще е генеричен производител. Тези биотехнологии, за които говорите са от една страна фирми, създадени за да проучват едно лекарство, което като получи разрешение да продадат веднага фирмата или мултимилиардни концерни. Не мисля че на който и да било с акъла си ще му хрумне да сравнява Софарма с Ла Рош например. И да се правят такива сравнения е наистина нелепо.

                Това не пречи Софарма да произвежда генерични лекарства, евтини лекарства и да ги продава успешно. В края на краищата голяма част от тези така модерни биотехнологични фирми преди няколко години, така и никога не излизат на печалба.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
                  То това си е най-слабото място на БФБ според мен, липсата на емитенти с технологично адекватно производство, да не говорим за иновативност. Всички знаем, че главен двигател на дългосрочния растеж е технологичния напредък. Щом той липсва на БФБ, какъв растеж да очакваме за цените на акциите? .......
                  Ти май не си чел какво каза Владо Панев - индустрия му е майката
                  Не-заслужил инвеститор

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
                    То това си е най-слабото място на БФБ според мен, липсата на емитенти с технологично адекватно производство, да не говорим за иновативност. Всички знаем, че главен двигател на дългосрочния растеж е технологичния напредък. Щом той липсва на БФБ, какъв растеж да очакваме за цените на акциите? За това и според мен има логика да се купуват по-скоро производители на първични суровини или компании в сектора на услугите на БФБ. Страната все още не е дозряла за високо технологичен вторичен сектор. Най-вече, за това е необходимо натрупване на много качествен човешки капитал и специфична инфраструктура. Не случайно World Economic Forum ни пишат в графа 2 - Efficiency driven, а не в графа 3 - Innovation driven. Ерго, приказките за технологичната Софарма са... смешна работа
                    Не е препоръка за търговия с ЦК.
                    +++
                    Имай милост.... Аз за друго се чудя, когато гледам снимките на новия завод - по който се захласват мнозина. Знае ли някой какво е съотношението производствена /административна площ ?
                    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от maki Разгледай мнение
                      Населението ще обеднява и ще остарява за съжаление в близко бъдеще.
                      Та за това по системата - ние ги лъжем, че ги лекуваме, те ни лъжат, че ни плащат.
                      Не е препоръка.
                      Custodite sortem vestram

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kilimandjaro Разгледай мнение
                        Най-накрая някой да им го каже, че са се надули като пуяци, а не виждам на какво отгоре. Едва ли не - най-технологичната компания на бфб ))
                        Това че в близките няколко години ще се продават основно генерични продукти е факт - не е мое мнение. Населението ще обеднява и ще остарява за съжаление в близко бъдеще. Колкото до формулите, не е точно така защото са преведени в европейски норми - те и самото производство. Фармацевтичният пазар се обуславя не само от най-ниската китайска или индийска цена, а от доверие, традиции, качество, срокове на доставка и от някои други неща.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kilimandjaro Разгледай мнение
                          Най-накрая някой да им го каже, че са се надули като пуяци, а не виждам на какво отгоре. Едва ли не - най-технологичната компания на бфб ))
                          То това си е най-слабото място на БФБ според мен, липсата на емитенти с технологично адекватно производство, да не говорим за иновативност. Всички знаем, че главен двигател на дългосрочния растеж е технологичния напредък. Щом той липсва на БФБ, какъв растеж да очакваме за цените на акциите? За това и според мен има логика да се купуват по-скоро производители на първични суровини или компании в сектора на услугите на БФБ. Страната все още не е дозряла за високо технологичен вторичен сектор. Най-вече, за това е необходимо натрупване на много качествен човешки капитал и специфична инфраструктура. Не случайно World Economic Forum ни пишат в графа 2 - Efficiency driven, а не в графа 3 - Innovation driven. Ерго, приказките за технологичната Софарма са... смешна работа
                          Не е препоръка за търговия с ЦК.
                          Custodite sortem vestram

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
                            ... Могат да бъдат толкова хит в бъдеще, колкото и пишещата машина. Примитивно производство, по формули от 19 век, в което Индия има видимото преимущество на евтина работна ръка. Какво е мястото на този сектор в Европа, обаче? Виж ако Софарма диверсифицира успешно продуктите в посока високи биотехнологии, тогава друга работа. Но ме съмнява да има капацитет за такива неща у нас.
                            Не е препоръка за търговия с ЦК.
                            Най-накрая някой да им го каже, че са се надули като пуяци, а не виждам на какво отгоре. Едва ли не - най-технологичната компания на бфб ))

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от maki Разгледай мнение
                              генеричните медикаменти
                              ... Могат да бъдат толкова хит в бъдеще, колкото и пишещата машина. Примитивно производство, по формули от 19 век, в което Индия има видимото преимущество на евтина работна ръка. Какво е мястото на този сектор в Европа, обаче? Виж ако Софарма диверсифицира успешно продуктите в посока високи биотехнологии, тогава друга работа. Но ме съмнява да има капацитет за такива неща у нас.
                              Не е препоръка за търговия с ЦК.
                              Custodite sortem vestram

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от maki Разгледай мнение
                                Каква шапка? Не е ли очевидно, че фирмите на Софарма са повече от успешни - едни от малкото такива на българската фондова борса!!!
                                Освен това генеричните медикаменти ще бъдат хит през следващите няколко години
                                Изключително важно за успеха на Софарма е че фирмата изнася 90% от своята продукция на пазари, които не са засегнати в голяма степен от кризата, а даже са в подем - Полша,Азербайджан,Узбекистан,Турция,Латвийските републики,Русия...
                                и явно Донев разбира от тези неща и знае как да постигне ръст!

                                Коментар

                                Working...
                                X