IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Не си спомням вече, драги.

    Пъпков имал - продал, може да му трябва кешовица за нещо, може да е решил да си купи Жабоци или Атерки, всеки решава какво да си прави парите.

    Процентов - такъв сектант и маниак съм на тема Софарма, че тя е чак осмата акция по тежест в моят портфейл !!! А г-н Донев обръща внимание на мнозина. Стига се напъва - правя си труда да ти обръщам внимание само за да не плачкаш, задето те игнорират всички.
    Импе - 1 бързо въпросче :
    Ти ако видиш по 1 и също време догодина Атерки и Фарми на 1.50 и имаш кешовица за едното само - какво би си купил ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Tastarosa Разгледай мнение
      Преди има няма 8 години когато борсата беше на почти същите нива СФАРМ-та беше една от първите фаворити сред форумците преди целия индекс да потегли към висините. Струва ми се, че нещо подобно се заформя и сега. Императорът може евентуално да потвърди...
      Не си спомням вече, драги.

      Пъпков имал - продал, може да му трябва кешовица за нещо, може да е решил да си купи Жабоци или Атерки, всеки решава какво да си прави парите.

      Процентов - такъв сектант и маниак съм на тема Софарма, че тя е чак осмата акция по тежест в моят портфейл !!! А г-н Донев обръща внимание на мнозина. Стига се напъва - правя си труда да ти обръщам внимание само за да не плачкаш, задето те игнорират всички.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • [QUOTE=Монти;1059362175]
        Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
        Здравей,
        Как виждаш тези продажби на Любо Пъпката...
        За мен е разцепления , недоразумения и бъдещо преразпределение на акционерите а идват и избори и здравеопазването и цените на лекарствата ще бъде основна тема .....
        Поздрави!
        Здравей,

        ми, не ми се умува, дали е неочаквано несходство в характерите или на някой му е писнало да се пазари с..колекционери , то на кой ли не му писна де, ама всеки си решава.

        Просто мътна вода и добри цени, но нищо повече.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение


          е, чак търгово, да не са свършили „независимите” мажоритати.

          То г-на колко има, че гледам сдал доста?
          Здравей,
          Как виждаш тези продажби на Любо Пъпката...
          За мен е разцепления , недоразумения и бъдещо преразпределение на акционерите а идват и избори и здравеопазването и цените на лекарствата ще бъде основна тема .....
          Поздрави!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
            Аз лично не виждам логика,

            апропо какво коментираш щом пишеш: "Гледам отчета на Софарма" и продължавш с изводи
            Както и да е, кажи направо - тези 186 милиона от де ги взе?

            ПС, остави, видях че четеш неконсолидиран, ами там има и краткосрочни вземания за 270 милиона, на следващата страница са
            Темата е доста обширна, само да поясня, че краткосрочните кредити /не Текуща част от нетекущите задължения/ обикновено са кредитни линии и овърдрафти. Точно тези пак обикновено са за срок от 12 месеца и затова са текущи. И точно тези обикновено се подновяват всяка година, така че не се налага да се връщат докрай всички. Ако въобще нещо се наложи да се връща. Дългосрочните кредити и часта им за връщане в следващите 12 м. /Текуща част от нетекущите задължения/ се връщат по погасителен план. След като бъде пуснат новия завод предполагам няма да има нужда от нови големи инвестиции и с паричния поток ще може да се връщат задълженията. Още повече, че дъщерните дружества имат потенциал да намалят част от вземанията си от клиенти /Софарма терйдниг/ и от там да върнат част от вземанията на Софарма към свързани предприятия. Групата има доста възможности за маневриране и умело ръководене ще намали кредитите в следващите 2 години. Затова не виня г-н Донев за дивидента, има време и той да дойде.
            Това е моето мнение написано доста обобщено.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
              Не коментирам отчета на групата, нещо май не си в кондиция.
              Чудя се дали няма да направят някое увеличение на капитала?
              Аз лично не виждам логика,

              апропо какво коментираш щом пишеш: "Гледам отчета на Софарма" и продължавш с изводи
              Както и да е, кажи направо - тези 186 милиона от де ги взе?

              ПС, остави, видях че четеш неконсолидиран, ами там има и краткосрочни вземания за 270 милиона, на следващата страница са
              Last edited by prodigal; 23.12.2012, 15:58.

              Коментар


              • [QUOTE=Монти;1059362146]Няма кеш да купи дела на Пъпката или ако има не иска да прави търгово...QUOTE]


                е, чак търгово, да не са свършили „независимите” мажоритати.

                То г-на колко има, че гледам сдал доста?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                  Ми, погледнах им представянето и не знам кой отчет гледаш, но или не е на Софарма, или искаш да ни кажеш нещо което не си представил добре, или пък аз съм тъп и не виждам логика в написаното

                  Текущите задължения на групата са по-високи от цитираните, а за сметка на това не споменаваш че текущите вземания ги надвишават значително. Цитираните данни за приходи са в пъти под тези на групата, и изобщо, ако тезата ти е че могат да имат ликвидни проблеми свързани с краткосрочни задължения, в отчета който аз чета не намирам никакви подобни индикации.

                  Поздрави
                  Не коментирам отчета на групата, нещо май не си в кондиция.
                  Чудя се дали няма да направят някое увеличение на капитала?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                    Гледам отчета на Софарма и ми прави впечатление, че текущите пасиви са 186 мил. лв, а приходите за деветмесечието и те са 186 мил. лв. Това означава, че ако и догодина има подобни приходи дружеството едва ли ще може да погаси текущите си задължения без да вземе други още по-големи задължения.
                    За да функционира нормално една фирма, с оборота който прави трябва да може освен да плаща кредитите си, да може да купи материали, да плаща заплати и много, много други разходи. Интересно как ще стане това???
                    Ми, погледнах им представянето и не знам кой отчет гледаш, но или не е на Софарма, или искаш да ни кажеш нещо което не си представил добре, или пък аз съм тъп и не виждам логика в написаното

                    Текущите задължения на групата са по-високи от цитираните, а за сметка на това не споменаваш че текущите вземания ги надвишават значително. Цитираните данни за приходи са в пъти под тези на групата, и изобщо, ако тезата ти е че могат да имат ликвидни проблеми свързани с краткосрочни задължения, в отчета който аз чета не намирам никакви подобни индикации.

                    Поздрави

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                      Монти,всичко,което казваш е така....Факт.....Защо си мислиш,че на 2лв купува Донев.....
                      До къде виждаш да падне цената.
                      Според мен ,ако продавачът се изнерви....ще слезе и под долар.....18млн акции са това,не е шега.ПФ ги излъгаха за дивидента,сега не знам до къде и на каква цена ще подпират(ако вообще го направят)
                      Не ми се мисли,ако всички дето са големи подръжници на Фармата и ....те се изнервят и започнат да продават(явно и ОД се е светнал,за да продава и той)..

                      Абе,винаги съм казвал,....колккото и да е хубав фундамента,няма ли пари...нищо не струва.


                      П.С. мислех ,в класацията на Биг Беър да сложа фармата като подценена .....ама в случая при положение,че излиза вторият по големина акционер .....и сипе от два месеца на поразия.....вече за мен е надценена ....Не говоря за фундамента,той е бетон.Просто говорим за търсене и предлагане ...и от там ЦЕНА
                      Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа
                      + 1
                      Така е, факт е, дори и да засилва краските - не е много. В основното е прав.
                      И колкото и да искат някои не могат да кажат че черното е бяло.

                      Относно фундамента, да бетон е. Ма не 1 качество, а с немалко дългове.
                      Прилича донякъде на бетон ново строителство с прекалено пъсък и то подвижен както добре го каза Монти. А и се позагуби ДОВЕРИЕТО - алфата и бетата на всеки фундамент.
                      Макар и отново акционер тук съм много внимателен и мнителен, колкото и изкушаващи цени да се достигнат другата година алчността ми ще бъде възпряна до макс.8% от портфейла.
                      А относно ЛП- отде сте сигурни пък че иска да излезе с всичките си %- ти?
                      Може да си е посрещнал някои финансови нужди човека...Коледа е.
                      И акцията да си остане пак пъпчива..

                      Много неизвестности тука има ( и гардеробите не бяха официално опровергани), липсва прозрачност и предвидимост.
                      Въпреки предсказанията за светло бъдеще на някои колеги за мене акцията си остава перспективна , но и прекалено рискова за моя вкус.

                      Коментар


                      • А и обратното беше от 2 лв и трябва ново ОСА да му намалят периметъра...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                          Монти,....
                          До къде виждаш да падне цената.
                          Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа
                          Бобане,
                          Колко и да падне ,ще е малко ако Любо Пъпката е решил да излезе и не си е намерил купувач...
                          ПФ Доверие не е по крепене на акцията а има даден лимит за придобиване ,така че от лефче нагоре е възможно....
                          Всеки нормален акционер при направен анализ ще сложи оценка ..силно сел...
                          Грамърси търси купувач две години а сега ....
                          Не е препоръка...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                            Бобане,
                            Трябва да бъдем реалисти и да си кажем истината в очите...
                            Да прав си ..да е жив и здрав още сто години ,но ако не може да се справя със ситуацията да продава и да си живее старините...
                            От ден на ден който е влезъл в Софарма все едно има чувство че е влезъл в пясъци пойто пропадат и да не излезат ... Подвижни...
                            Първо се набута в политиката ....
                            после в вестникарският бизнес...
                            след това се скара с другата медиина група ...
                            след това почна да воюва с държавата ....
                            почнаха съделни процеси...
                            избяга възлов акционер Грамърси на 2,23 .....
                            излъга за дивидента от 60 % от печалбата и му избягаха дребните ...
                            направи увеличение в Доверие холдинг на 1,4 ..
                            после сам свали цената до 80 ст да не прави търгово...
                            след това обиди акционерите в Севто с пропорциите на вливане..
                            маса жалби в КФН...
                            след това се скара с друг акционер...
                            спря обратното и почна да купува на 2 лв...Банките го натискат...
                            Държавата го натиска за печалбите...
                            Няма кеш да купи дела на Пъпката или ако има не иска да прави търгово...
                            В момента ако не се намери купувач на остатъчният дял в близките години акцията ще бъде под натиск...
                            И това е защо да се моря да чакам...Михаля!
                            Монти,всичко,което казваш е така....Факт.....
                            Защо си мислиш,че на 2лв купува Донев.....
                            До къде виждаш да падне цената.
                            Според мен ,ако продавачът се изнерви....ще слезе и под долар.....18млн акции са това,не е шега.ПФ ги излъгаха за дивидента,сега не знам до къде и на каква цена ще подпират(ако вообще го направят)
                            Не ми се мисли,ако всички дето са големи подръжници на Фармата и ....те се изнервят и започнат да продават(явно и ОД се е светнал,за да продава и той)..

                            Абе,винаги съм казвал,....колккото и да е хубав фундамента,няма ли пари...нищо не струва.


                            П.С. мислех ,в класацията на Биг Беър да сложа фармата като подценена .....ама в случая при положение,че излиза вторият по големина акционер .....и сипе от два месеца на поразия.....вече за мен е надценена ....Не говоря за фундамента,той е бетон.Просто говорим за търсене и предлагане ...и от там ЦЕНА
                            Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                              До тук всеки описваше + и - в Софарма. Никой обаче не те е убеждавал да оставаш акционер.
                              Доколкото разбирам ти продаваш.
                              Доколкото си спомням ти купуваше и на 2,3 ...
                              Какво е чувството когато портфейла ти е най малко 20 % ...минус а ОД ти е продавал и минимизирал загубите....
                              Да продавах ,но не достатъчно ,та ми остана ....Бях го заявили още на двата жълти картони на Форума и бъдещето показа че не греша...
                              Ако знаех че ОД е продавал по рано сега щях да съм на нула и да не ви обръщам внимание за перспективата през 2020 г....
                              Щом в година на възход на цигарената ,алкохолната , лекарствата и цветните метали успяхме на фалираме оловно цинков комбинат и да свалиме акциите на Софарма с 30 % ...
                              Не е препоръка....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                                Бобане,
                                Трябва да бъдем реалисти и да си кажем истината в очите...
                                Да прав си ..да е жив и здрав още сто години ,но ако не може да се справя със ситуацията да продава и да си живее старините...
                                От ден на ден който е влезъл в Софарма все едно има чувство че е влезъл в пясъци пойто пропадат и да не излезат ... Подвижни...
                                Първо се набута в политиката ....
                                после в вестникарският бизнес...
                                след това се скара с другата медиина група ...
                                след това почна да воюва с държавата ....
                                почнаха съделни процеси...
                                избяга възлов акционер Грамърси на 2,23 .....
                                излъга за дивидента от 60 % от печалбата и му избягаха дребните ...
                                направи увеличение в Доверие холдинг на 1,4 ..
                                после сам свали цената до 80 ст да не прави търгово...
                                след това обиди акционерите в Севто с пропорциите на вливане..
                                маса жалби в КФН...
                                след това се скара с друг акционер...
                                спря обратното и почна да купува на 2 лв...
                                Банките го натискат...
                                Държавата го натиска за печалбите...
                                Няма кеш да купи дела на Пъпката или ако има не иска да прави търгово...
                                В момента ако не се намери купувач на остатъчният дял в близките години акцията ще бъде под натиск...
                                И това е защо да се моря да чакам...Михаля!
                                До тук всеки описваше + и - в Софарма. Никой обаче не те е убеждавал да оставаш акционер.
                                Доколкото разбирам ти продаваш.

                                Коментар

                                Working...
                                X