IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
    виден акционер като тебе , който е редовен участник на ОС явно знае много ..я разкажи на нас цифричките от отчета на оги доги някоя подробност да ни убедиш ,че някаква си журналистка ни подвежда и разправя врели некипели.... ще ни бъде хем интересно , хем полезно в името на истината..
    Ами намери си сам отчетите, бе Марксов - да не си малък? Ето - и хората ти казват Софарма Трейдинг държи около 33% от пазарът в болниците - баси монополът...

    Новото 20 - Донев искал да става премиер... ще си остави той печелившият бизнес, за да вади кестени от огънят и да оправя кашите, забъркани от идиоти... утре ще го изкарат, че има съвместен бизнес с колумбийските наркокартели, а вдруги ден - че е извънземно, маскирано като очилат шеф на фармацевтическа компания, дошло на земята да пороби човечеството...
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
      Смешно е да се говори за монопол при 20-30% пазаредн дял. Ако имаше мегдан за изгодна сделка и беше толкова лесно бъдете сигурни фармите щяха да са натирени от пазара.
      Всъщност на пазара има картел, но явно ЕК не са се усетили още... при 4 големи играчи и липса на контрол какво друго да очакваш...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
        Как си я представяш - едните ще направят кредитите предсрочно изискуеми, а другите ще им предоставят свещички Бизакодил безплатно?
        Интересни идеи имаш

        Коментар


        • Да уточня нямам акции.

          Просто Софарма и трейдинга имат сериозен ръст напоследък и са трън в очите на определни групи и фирми. Имам близки в сектора и всичко, което им идва от трейдинга си е с фактура и на реални цени - факт. За тези сделки в държавата влиза данък печалба и ддс - може да се провери. Едно време с едни други фирми...не беше така, но това си е публична тайна.

          Голяма грешка на Донев беше, че се захвана с Любо Пъпката, който е всичко друго но не и почтен бизнесмен.

          Смешно е да се говори за монопол при 20-30% пазаредн дял. Ако имаше мегдан за изгодна сделка и беше толкова лесно бъдете сигурни фармите щяха да са натирени от пазара.

          Гнила е корумпираната държавна машина, а не конкретния бизнесмен. Човека работи в България по българския стандарт, а това, че на вън са ефтини е защото там системата явно е друга. Това с статии във вестниците на Мустака няма как да се промени, защото той самият живее и процъфтява точно в тази среда. Ако средата беше друга КТБ нямаше да има и 20% от сегашните активи.

          поздрави
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
            По интересно е дали и как медийния скандал ще се отрази на борсата,Ще има ли война между КОРП и СФАРМ
            Как си я представяш - едните ще направят кредитите предсрочно изискуеми, а другите ще им предоставят свещички Бизакодил безплатно?
            Не-заслужил инвеститор

            Коментар


            • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
              Поредния публичен скандал за медиино и бизнес влияние.
              Преди няколко месеца гледахме такъв между групата на Василев и Капитал
              Сега втори дубъл между групата на Василев и Донев.

              От първия скандал нищо смислено не излезе, не очаквам и от втория да излезе.
              БГ манталитет нищо повече.
              По интересно е дали и как медийния скандал ще се отрази на борсата,Ще има ли война между КОРП и СФАРМ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
                Значи трябва още 3 за да разбереш за какво иде реч.
                Софарма продава през Софарма Трейдинг.
                Продуктите на Софарма имат 28% дял в продажбите на Софарма трейдинг.
                Софарма трейдинг държи 22 % дял от целия фармацевтичен пазар и специално около 33% от болничния (за който е патардията)
                Първо прочети и после да говорим - става ли?

                http://www.x3news.com/download/?id=157452
                Кат няма монопол ,ко да правя още 3 години тук?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                  Tи направо ме разби - че аз заради монопола влязох тук
                  И съм акционер вече 3 години.
                  Значи трябва още 3 за да разбереш за какво иде реч.
                  Софарма продава през Софарма Трейдинг.
                  Продуктите на Софарма имат 28% дял в продажбите на Софарма трейдинг.
                  Софарма трейдинг държи 22 % дял от целия фармацевтичен пазар и специално около 33% от болничния (за който е патардията)
                  Първо прочети и после да говорим - става ли?

                  http://www.x3news.com/download/?id=157452
                  Не-заслужил инвеститор

                  Коментар


                  • Поредния публичен скандал за медиино и бизнес влияние.
                    Преди няколко месеца гледахме такъв между групата на Василев и Капитал
                    Сега втори дубъл между групата на Василев и Донев.

                    От първия скандал нищо смислено не излезе, не очаквам и от втория да излезе.
                    БГ манталитет нищо повече.
                    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
                      вместо да говорите вземете да прочетете отчетите на СФТРД и ще ви стане ясно, че монопол НЯМА
                      Tи направо ме разби - че аз заради монопола влязох тук
                      И съм акционер вече 3 години.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                        Монти,колко ще е печалбата ако лекарствата се продават на 2пъти по-ниски цени на болниците....и ако им врътнат една солена глоба.Може да се окаже съвсем друго.

                        Пак казвам лесно е да говориш за прогнозни печалби и дивиденти,когато зам министъра е твой човек.
                        Бобане,
                        случаят не ми е приятен защото освен акционер съм и клиент на нашето здравеопазване /аз и моето семейство/
                        Но като акционер годината е свършила ,печалбата е налице така че дотук за дивидентите..... а за глобите бъди сигурен че е прекалено голям фактор в здравеопазването и няма да се държат с него като с мен и тебе....Най малкото заради това че ще си иска просрочените задължения на болниците а това ще фалира едни 30 % от тях зимата....
                        Поздрави!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
                          На БФБ има трима набедени за супер светни мажоритари (не знам защо - бих казал от наивност) - тукашният май беше един от тези трима.....някои са говоти да платят по 2-3 лв. отгоре за акция при някои и по 4-5 лв. отгоре бих казал само щото Мажо бил свестен - каква ирония и смешка
                          Е с това съм съгласен....Свестен Мажо е този,който като крадне ....дели с миноритарите

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                            Здравей,
                            не става въпрос да избираме кой е по ,по най или по малкото зло. Донев тръгна по лош път с лоши другари като Павлов и той ще си понесе наказанието за това. А Борисов играе по друг начин той махна по един човек от двете групировки и се мъче и агнето цяло и вълкът сит....Докато Донев все още мисли за миноритарите ще има и донори за акциите му....направи ли им номер както в Доверие ще го стигне съдбата на някой други бивши икономически величия....
                            Имам акции на софарма заради печалбата и дивидента за какво да влизаме тук друго ....
                            Поздрави!


                            Монти,колко ще е печалбата ако лекарствата се продават на 2пъти по-ниски цени на болниците....и ако им врътнат една солена глоба.Може да се окаже съвсем друго.

                            Пак казвам лесно е да говориш за прогнозни печалби и дивиденти,когато зам министъра е твой човек.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                              Не казвам, че Фармите не са облажили, но ако не са те със сигурност ще пием вносни и поне 2-но по-скъпи лекарства произведени в Германия, Франция и тн.
                              Прощавай Берта, но защо тогава се внасят лекарства от Румъния, Турция, Англия дори, да не говорим въобще за цените?

                              Тоя мач вече съм го гледал. В немско Чергата беше 3 евро, тук беше 8-9 евро.
                              Замислих се, че явно на тия хора след транспорта им идва достатъчна печалбата за да го продават на 3 евро. Същевременно каква печалба правят у нас на 8-9 евро. От друга страна - ОК, решили са да се наложат с ниска цена, но някак ми се струва, че ще е за моя сметка. Е, нека се налагат, но друг да плаща налагането им.

                              Доста добри ПР-и ще са нужни и добре, че сме България иначе бъдеще нямаше да има ако се е засилил към политическата сцена.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
                                виден акционер като тебе , който е редовен участник на ОС явно знае много ..я разкажи на нас цифричките от отчета на оги доги някоя подробност да ни убедиш ,че някаква си журналистка ни подвежда и разправя врели некипели.... ще ни бъде хем интересно , хем полезно в ието на истината..
                                Интересно дали ще ти платят от ГЕРБ ако разберат че се мъчиш да направиш Донев враг на партията .... Има власт ,пари и медии да нап рави много зло на твоя ГУРУ....
                                Затова си стой в тема Политика....
                                П.П. Донев чете този форум да знаИШ .....

                                Коментар

                                Working...
                                X