IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

AmonRa

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
    Честити солари! Предлагането успешно с 50 хил акции над минимума.
    Чакам с интерес списъка на записалите - интересно ми е кой е с големите сделки

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
      Честити солари! Предлагането успешно с 50 хил акции над минимума.
      Честито на печелившите... кой взел, взел. На вторичния пазар цената директно ще е по-ниска

      Коментар


      • Честити солари! Предлагането успешно с 50 хил акции над минимума.

        Коментар


        • С този 'модел' и с тази оценка ... по-добре да даря парите на някой наистина нуждаещ се човек и да знам, че съм направил добро на някой в нужда.
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • На презентацията някой зададе въпроса защо мажоритаря увеличава капитала на 1лв за себе си и 2 месеца по-късно на нас ни предлагат на 12.40 лв. Обяснението беше че „рискът за мажоритаря е бил по-висок, когато е инвестирал своите 6 млн.лв, а сега е много по-нисък, тъй като бизнеса е разработен. Предната инвестиция е станала като е конвертиран дълг в акции.“ Аз разбира се съм мнителен и обичам да проверявам информацията, особено когато инвестирам собствени средства. В отчета към юни не виждам никакъв дълг към мажоритаря като всичките им задължения (без тези към банки, персонал и НОИ) са в размер на 2.8 млн.лв. Да предположим че всички те са към мажоритаря това означава, че 100% от доставчиците са свързани лица (червен флаг). Ако пък не са към мажоритаря означава, че ни пускат по пързалката с тези скалъпени истории за инвестираните средства при по-висок риск. Според мен почти всичките 6 млн.лв са инвестирани сега и не са никакви конвертирани задължения. Ще се радвам ако предложителя даде логично обяснение, но аз се съмнявам да има такова.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от heliotechbg Разгледай мнение

              Ще си говорим 2023 по същото време !
              ми не няма
              аз съм почитател на стратегията мишка, всички ипо-та на беам съм ги играл така
              купувам на ипо-то и излизам първите дни
              това даже няма да го играя
              на теб като ти е бай купувай и прави, успех
              “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

              Коментар


              • дори истерически парк беше мноого по добре посрещнат.
                Много сме лъгани и никой на никого вяра няма. Надушваме измамниците още на проспекта и брошурата .
                Ама щом продължават все по един и същ начин да ловят баламурници явно все пак им връзва
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Винаги съм мнителен към компании, които бързат да се листват преди да имат минимална история, ясна структура и недоказали се бизнесмени, които седят в бордовете на много НПО-та за престиж.

                  1. Любопитно ми е дали посредника по сделката MANE CAPITAL направиха детайлен дю дилиджънс на групата и собственика, за да защитят интересите на дребните акционери? Или целта е да мине ИПО-то на всяка цена, защото имаме комисион от 460К.
                  Отговор на горното ще видим в това колко ще запишат г-н Скарлатов и компания в това ИПО! Да не се повтори СИН Карс?

                  2. Г-н Белелиев е собственик на ЦЕРБ, която е със затихваща дейност и въпреки славните времена, вече е с едва 39 човека персонал и през 2021г излиза на печалба единствено благодарение врътка с преоценката на земя и сгради. Компанията трудно намира проекти в страната, разчита на еврофондове и схеми с държавни дружества. Информация от бивш служител.

                  3. Защо една нова компания ще строи логистични центрове с набрани средства от ИПО вместо да наема такива през първите години на своето съществуване ?!?!

                  4. АмонРа доставя и поддържа гаранционно до 24ч /както беше казано днес на уебинара/ соларите. Според отчетът към Юни 2022 има разходи за персонал от едва 134К, което прави до 6 човека. На сайта им са публикували продадени 375 000+ панела и 9000+ индивидуални клиента ... силно се съмнявам относно достоверноста на тези цифри.

                  5. Към Юни 22 имат едва 1 млн. лв заем от ОББ със залог на соларите и не виждам как са направили продажби от 24 млн. лв за 6м и как ще стигнат прогнозните приходи от 50 млн. в края на годината. Почти половината от тези 24 млн. или 11 млн са от стоки доставени от ЦЕРБ . По същия начин от общи приходи 12 млн. лв за 2021г , 8 млн. идват от ЦЕРБ. Тази свързаност и икономическа активност за мен е съмнителна, с цел завишаване сумите и предпоставка за множество злоупотреби.

                  6. Как компания която търси да набере 15 млн. лв. и оценка 90 000 000 /7259100 акции по 12.40/ е с един единствен човек за лице. Къде е екипът или е one man show?

                  Колкото и да е ниско инвестиоционното ниво на хората тук все пак всеки има инстинкти за самосъхранение и може да прецени добре подобни "инвестиционни шадьоври"!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                    не съм разглеждал компанията, но първата асоциация, като прочетох името амонра беше пирамиди фараони
                    това бфб май ме е увредило
                    Ще си говорим 2023 по същото време !

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

                      Ценното е мрежата им от клиенти, тя е създавана с години, но те много бързо могат да избягат, ако някой голям търговец на ел материали или климатична и отоплителна техника реши да влезе на този пазар с ценови отстъпки
                      клиентите обикновенно са едни и същи
                      възможно е и някой голям западен търговец да влезе в региона, но обикновенно те купуват най-големия местен такъв и си осигуряват летящ старт
                      със сигурност ще има движение скоро на пазара, защото този бизнес в момента е на върха на вълната




                      Ще влизат май с голям играч

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение

                        Мейн главно работят с такива клиенти. Трябва да им видиш другата "страхотна" сделка от преди няколко години с варантите на Уелкъм Холдингс на БФБ.
                        А иначе информацията е под всякаква критика, не само фирмата е реално търговец и нищо друго - продават до към 9/2022 стоки за 38.4млн. лв, които са закупили за 30.6млн. лв. (20% gross margin). Няма почти никаква добавена услуга, която да придава допълнителна стойност! Това си е трейдинг бизнес, който много бързо ще се свие и дори изчезне когато се появи друг продавач на същите тези Sungrow, Growatt и Esdec и готов да работи с gross margin 12-13%. Изброените 3 фирми са достатъчно големи, за да не работят екслузивно с нито една компания за определена територия, а и АмонРа не пишат да са екзклузивен дистрибутор за България и Румъния.

                        Оставям настрана грешките в презентацията на данните, което явно не притеснява много от инвеститорите!
                        ........................... От къде знаете,че няма квоти за определени пазари и каква е пазарната квота предплатена от АмонРа Енерджи до 2024, и по специално Sungrow , където е една от основните пазарни капитализации.

                        Коментар


                        • Днес има отново презентация:

                          АмонРа Енерджи АД организира онлайн презентация и Q&A сесия със заинтересовани инвеститори на 28.11.2022г. от 16h.

                          Презентацията ще се осъществи на платформата ZOOM.


                          Scarlatov is inviting you to a scheduled Zoom meeting.



                          Topic: AmonRa Energy IPO Investor' Meeting

                          Time: Nov 28, 2022 04:00 PM Sofia



                          Join Zoom Meeting

                          https://us06web.zoom.us/j/8365270357...hqYXNCaWhPQT09



                          Meeting ID: 836 5270 3570

                          Passcode: 992230

                          Успех колеги!

                          Коментар


                          • Аз видях реклама за предлагането във Фейсбук.. това ми беше достатъчно.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                              Да не забравяме Гинка Върбакова. Там нещата бяха "сериозни"
                              О, да. Как можах този инвестиционен титан да го забравя!
                              Тия са реално като българската версия на Roth Capital. Те водеха всичките китайски reverse-mergers и ги листваха в САЩ в периода 2010-2012 и всички хедж фондове се бяха научили, че всичко пипнато от Roth е или пълна измама или е ужасна компания. Във всеки случай бяха шорт на всички тия боклуци и освен, че партньорите им станаха мулти-милионери, успяха и да делистнат адски много от тези китайски компании - Rino, SinoForest, Oriental Paper, някои от които бяха стигнали милиардни капитализации!
                              Жалко, че на БФБ шорта не работи, иначе АмонРа си е перфектна за това след като я напомпат изкуствено в декември, за да може спонсорите след това да разтоварят като им изтече lock-up.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение

                                Мейн главно работят с такива клиенти. Трябва да им видиш другата "страхотна" сделка от преди няколко години с варантите на Уелкъм Холдингс на БФБ.
                                Да не забравяме Гинка Върбакова. Там нещата бяха "сериозни"

                                Коментар

                                Working...
                                X