IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

AmonRa

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение

    Зависи кой как дефинира успеха.
    Това ИПО определено е успех за букрънър-а на емисията (Мейн Кепитъл) и акционерите кеширали по време на ИПО-то.
    Нека видим друг ще успее ли да направи пари след като все повече почне да кристализира какъв точно е бизнеса на компанията.
    А щом и бизнеса не е достатъчно изкристализирал - успех на верващите
    Затова е на бийм пазар - верата да крепи цената. Справка - Биодит!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение

      Зависи кой как дефинира успеха.
      Това ИПО определено е успех за букрънър-а на емисията (Мейн Кепитъл) и акционерите кеширали по време на ИПО-то.
      Нека видим друг ще успее ли да направи пари след като все повече почне да кристализира какъв точно е бизнеса на компанията.
      Аз пък мисля че мажо е записал минималното за успех и другите който се е излъгал!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение

        Зависи кой как дефинира успеха.
        Това ИПО определено е успех за букрънър-а на емисията (Мейн Кепитъл) и акционерите кеширали по време на ИПО-то.
        Нека видим друг ще успее ли да направи пари след като все повече почне да кристализира какъв точно е бизнеса на компанията.
        Точно това имам предвид и аз. Тук ако имахме късо още от вчера щях да го пусна.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение

          Аз пък имам заинтересован инвеститор да си купи мост. Има ли някой да продава такъв?
          Имам няколко, вчера ги докараха, колко дълъг ти трябва и колко широк и къде ще се монтира?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            Аз събирам пари за едни египетски пирамиди ,който има интерес да казва
            Аз пък имам заинтересован инвеститор да си купи мост. Има ли някой да продава такъв?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

              Ниски цели, за да няма разочаровани, поне не измежду тези, които ще изкарат пари от тук! Не съм специалист, ама от борсата не могат ли да сложат някакви по-високи прагове, на това кое е успешно IPO и кое не. 3 от 16?
              Зависи кой как дефинира успеха.
              Това ИПО определено е успех за букрънър-а на емисията (Мейн Кепитъл) и акционерите кеширали по време на ИПО-то.
              Нека видим друг ще успее ли да направи пари след като все повече почне да кристализира какъв точно е бизнеса на компанията.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Аз събирам пари за едни египетски пирамиди ,който има интерес да казва
                Ааа не, свърши тая, вимето пресъхна !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                  за участвалите в ипо-то ще кажа само "имали бол пари - дали"
                  успех!
                  Аз събирам пари за едни египетски пирамиди ,който има интерес да казва

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

                    Ниски цели, за да няма разочаровани, поне не измежду тези, които ще изкарат пари от тук! Не съм специалист, ама от борсата не могат ли да сложат някакви по-високи прагове, на това кое е успешно IPO и кое не. 3 от 16?
                    Не знам от борсата дали могат да сложат прагове, но според мен идеята на мажо е да изкара каквото може от пазара, като по всяка вероятност е бил наясно, че няма да се запише максимума. Но защо пък да не изкара едни бързи и лесни пари !

                    Коментар


                    • за участвалите в ипо-то ще кажа само "имали бол пари - дали"
                      успех!
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение

                        Много добри и удачни въпроси.
                        Въпрос номер 1 удря в десятката - "...целта е да мине ИПО-то на всяка цена, защото имаме комисион от 460К."
                        Ниски цели, за да няма разочаровани, поне не измежду тези, които ще изкарат пари от тук! Не съм специалист, ама от борсата не могат ли да сложат някакви по-високи прагове, на това кое е успешно IPO и кое не. 3 от 16?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от the prophet Разгледай мнение
                          Винаги съм мнителен към компании, които бързат да се листват преди да имат минимална история, ясна структура и недоказали се бизнесмени, които седят в бордовете на много НПО-та за престиж.

                          1. Любопитно ми е дали посредника по сделката MANE CAPITAL направиха детайлен дю дилиджънс на групата и собственика, за да защитят интересите на дребните акционери? Или целта е да мине ИПО-то на всяка цена, защото имаме комисион от 460К.
                          Отговор на горното ще видим в това колко ще запишат г-н Скарлатов и компания в това ИПО! Да не се повтори СИН Карс?

                          2. Г-н Белелиев е собственик на ЦЕРБ, която е със затихваща дейност и въпреки славните времена, вече е с едва 39 човека персонал и през 2021г излиза на печалба единствено благодарение врътка с преоценката на земя и сгради. Компанията трудно намира проекти в страната, разчита на еврофондове и схеми с държавни дружества. Информация от бивш служител.

                          3. Защо една нова компания ще строи логистични центрове с набрани средства от ИПО вместо да наема такива през първите години на своето съществуване ?!?!

                          4. АмонРа доставя и поддържа гаранционно до 24ч /както беше казано днес на уебинара/ соларите. Според отчетът към Юни 2022 има разходи за персонал от едва 134К, което прави до 6 човека. На сайта им са публикували продадени 375 000+ панела и 9000+ индивидуални клиента ... силно се съмнявам относно достоверноста на тези цифри.

                          5. Към Юни 22 имат едва 1 млн. лв заем от ОББ със залог на соларите и не виждам как са направили продажби от 24 млн. лв за 6м и как ще стигнат прогнозните приходи от 50 млн. в края на годината. Почти половината от тези 24 млн. или 11 млн са от стоки доставени от ЦЕРБ . По същия начин от общи приходи 12 млн. лв за 2021г , 8 млн. идват от ЦЕРБ. Тази свързаност и икономическа активност за мен е съмнителна, с цел завишаване сумите и предпоставка за множество злоупотреби.

                          6. Как компания която търси да набере 15 млн. лв. и оценка 90 000 000 /7259100 акции по 12.40/ е с един единствен човек за лице. Къде е екипът или е one man show?

                          Колкото и да е ниско инвестиоционното ниво на хората тук все пак всеки има инстинкти за самосъхранение и може да прецени добре подобни "инвестиционни шадьоври"!
                          Много добри и удачни въпроси.
                          Въпрос номер 1 удря в десятката - "...целта е да мине ИПО-то на всяка цена, защото имаме комисион от 460К."

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                            С този 'модел' и с тази оценка ... по-добре да даря парите на някой наистина нуждаещ се човек и да знам, че съм направил добро на някой в нужда.
                            10x от мен за коментара.

                            Коментар


                            • поздравления за успешното ИПО.
                              Изненадан съм, че председателят на контролния съвет на КРИБ /най-големите бизнесмени/ не успя да събере повече от 3 млн. лв.
                              Ще е интересно да видим колко човека и кои са записали.
                              Last edited by the prophet; 30.11.2022, 14:41.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

                                Честито на печелившите... кой взел, взел. На вторичния пазар цената директно ще е по-ниска
                                Не се знае, може мажоритаря да поддържа цената - както го правят в Инфинити Капитал

                                Коментар

                                Working...
                                X