IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Алкомет АД (ALCM / ALUM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Излязох доста отдавна от Алумина и честно казано не съм го следил. Прави ми впечатление обаче, че продължават да трупат загуби, въпреки увеличаването на приходите.

    Не ми е оставало време да се задълбочавам и за съжаление не мога да ти бъда много от полза.

    Успех ;-)

    Коментар


    • XX, моля ако не е много нахално, за бърз коментар на ALUM.

      И дали все още е атркативно за влизане на текущите нива с оглед предтоящото увеличение на капитала? :-)

      Коментар


      • Браво Сова! С 2 думи си казал много и съм абсолютно съгласен
        А колкото до големия комбинатор... просто ти ме остави безмълвен)))
        Какви гаражни фирми, кви 5 лева? Егати гаража дето са събрали в него пещ за леене на алуминий или горещо валцовъчна машина)))
        Но разбирам объркването ти, понеже фирмата се казва Алумина /Алкомет/ значи прави алуминиева дограма за терасата на леля Пена))))
        Не ми се обясняват такива подробности... Мисли си каквото искаш.

        P.S. Аз бих купил акции от ФАФ Метал, там остава далаверата а не в БГ и особено НЕ В АКЦИОНЕРИТЕ)))

        Коментар


        • На чалми доверие да нямаш. Комбинат с огромен потенциал, но
          и вноса и износа минават през мажоритаря и целият келепир
          остава за него. От този Фаф метал и една фафла май няма
          надежда да се получи. Много странно наистина с тези
          лавинообразни задължения а предприятието си го бива,
          но аз отдавна излязох, макар и прибързано гепих два
          заека за ушите от кошарата и избягах.

          Коментар


          • I az sam na mnenieto na Batia. Navremeto taka razsazdavaha i investitorite na AMP i niakoi ot tiah ne prieha predlozenata im vazmoznost da uchastvat v uvelichenieto na kapitala. Po-kasno se okaza che sa sbarkali.

            No mnenie vseki moze da ima, makar i greshno.
            “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

            Коментар


            • комбинацията разсъждава в доста грешна посока
              но, всеки има парво на мнение

              Коментар


              • Заставам твърдо зад идеите на Комбинация!!!

                Коментар


                • Просто нямам думи да ти отговоря !
                  Какъв износ ще прави , като повече суровини ги купува от вън а те страшно поскъпнаха.
                  Други малки гаражни фирми избягват всички налози от вноса на суровините ,бе батко! Ще бъда жаргонен щото го заслужаваш .Какъв износ какви пет лева , като себестойността му се увеличава. Не намесвай Лондонската борса , като напишеш съкращението й , някой като Пепа ще си помисли нещо .......... !
                  Защо се чудиш , фирмата обявява ,че със събраните от теб пари по 1 лв. ще покрива задължения !
                  Само не намесвай компетентността ми. Никой не те спира да купуваш , купувай , купувай и не се чуди и бави.

                  Коментар


                  • Първо за какъв внос говори kombinacia??? Алкомет работи 90% за износ и не виждам как "контрабанден внос" ще ги удря в земята. Глупости. Като си некомпетентен поне не се обаждай.
                    Суровините-евтини, скъпи... има си цена на LME и това е.
                    Според мен проблема там е в човешкия фактор.
                    Много "мениджъри", много връзкарство, много неправилни управленски решения... То една фирма колкото и да прави инвестиции (защото се правят) и има пазари (основно износ) то като се управлява лошо и ето ви мижавата печалба...

                    Иначе ресурс там има. Според мен де...

                    Коментар


                    • Драги инвеститори , каква стана тя , каква я мислехме !
                      Вноса от Гърция и Турция с помоща на митничари удари от земята предприятието !
                      Щом с вашите пари отпо 1 лв. ще си погасяват заеми и ще искат да купуват скъпи суровини ..............
                      Който излязъл , излязъл !




                      -------------------------------------------------------
                      В интерес на истината преди две седмици имах акции от предприятието !

                      Коментар


                      • Някой може ли да ми каже какво е положението при Алумина?

                        Увеличават продажбите си, но увеличават разходите/загубите си. Не мога да повярвам, че отрицателните курсове са причина за лошите резултати на дружеството.

                        Печалбата им за 2004 е 2.5 мил., което е смешно, като се има предвид, че приходите са 113 мил.

                        Също така ми прави впечатление, че са доста задлъжняли.

                        Ако някой има повече инфо моля да сподели.

                        Коментар


                        • В кой брой на Държавен вестник е публикувана обявата за общото събрание на "Алкомет"?

                          Коментар


                          • някой да има представа каква ще е емисионната стойност?Дали наистина може да е 1 лв.?

                            Коментар


                            • Не само досегашните. Ще има общо събрание на 7 октомври което ще реши за увеличението. А лицата закупили акции в рамките на 14 дни след това събрание имат право да участват в увеличението. Т.е. който си купи акции до към 20-ти октомври ще има право да записва от новите акции.
                              Успех!

                              Коментар


                              • Аз мисля , че досегашните собственици на акции ще имат право да участват в увеличението.

                                Коментар

                                Working...
                                X