IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Алкомет АД (ALCM / ALUM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Защо си мислиш,че цената ще се вдигне?Сегашната цена отговаря на около 16лв. преди увеличението.По-скоро 6те падне под 4 лв.(към 12лв преди увел.)А че Алуминият се е вдигнал,не е много радостно-потреблението му ще спадне.Добра прогноза е само евентуалното поевтиняване на $.

    Коментар


    • Увеличението на капитала е успешно и можем да очакваме трайно поскъпване по позицията, след като цената на алуминия се задържа до рекордните си цени.

      Коментар


      • Благодаря ти BSETrader, но това означава,че много от акционерите от масовата приватизация,които не са научили за увеличението нищо, ще имат по личните си сметки пари без да знаят.Може ли ИП да уведомява или по банков път да ги преведат,въобще как ще се получат такива средства...

        Коментар


        • ququ, ако не си използваш правата ще бъдат продадени служебно на търга, ще се изчисли среднопретеглена цена на търга и ще получиш такава сума за всяка своя акция.

          Успех!

          Коментар


          • Какжо ще стане ако не си използвам правата,т.е. нито запиша акции нито ги продам?Изгарят ли или се продават "служебно" и получавам ли нещо от това?Малко наивен въпрос, но ме интересува, - предварително благодаря за отговор

            Коментар


            • Нещата лека полека си идват по местата
              Мненията ми не са съвет за покупко-продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от noko6
                Първоначално изпратено от Z
                Така е ама за разлика от ЦКБ тук не знам кой ще крепи цената.
                Държи ги опасението,че увеличението няма да е успешно,при това условие за 90% записване нищо чудно да не стане.Тогава цената ще се върне до 10-11лв. и който продаде сега ще изгори здраво,а ако увеличението е успешно цената да падне с 1лв. най-много.
                Така поне разсъждавам аз и за това не продавам.[/img]
                дали са 90% или примерно 70% при обема на мажоритаря не е от значение
                но тезата ти е логична според мен

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Z
                  Така е ама за разлика от ЦКБ тук не знам кой ще крепи цената.
                  Държи ги опасението,че увеличението няма да е успешно,при това условие за 90% записване нищо чудно да не стане.Тогава цената ще се върне до 10-11лв. и който продаде сега ще изгори здраво,а ако увеличението е успешно цената да падне с 1лв. най-много.
                  Така поне разсъждавам аз и за това не продавам.[/img]

                  Коментар


                  • точно благодарение на инфо от инвестора КФН започна да разследва тези аномалии, така че не е честно да се напада инвестора. Подобни изказвания показват неразбиране по въпросите на БГ борсата- седи дома чети ШОК.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ququ
                      Първоначално изпратено от netware5
                      И моите права ги няма.... Всъщност нямам намерение да продавам, но фактът, че ги няма в портфейла ми ме дразни. Нещо май не е наред в ЦД...
                      Пробвайте в дружеството - там раздават депозитарни разписки с правата
                      Абе за какви разписки говориш? Акциите ми са по подсметка в ИП. Правата трябва автоматично да цъфнат там и съответно в портфейла ми в КОБОС. Проблемът е, че в Кобоса ги няма и на практика съм ощетен защото не съм имал възможност да участвам вчера и днес в търговията. Моят ИП ми каза, че са се появили в подсметката ми, но в Кобоса ги няма и това не било за първи път. И друг път се било случвало с права на други техни клиенти. проблемът бил в ЦД или БФБ. На практика излиза, че вчера и днес съм можел да ги търгувам само чрез нормална поръчка към ИП, през неговия борсов терминал, но не и директно през Кобос.

                      Ето това би трябвало да разследва Инвестора - как ЦД и БФБ ощетяват клиентите на Кобос като ги принуждава да не го ползват и да платят значително по-високата комисионна за търговия през борсови я терминал на посредника.

                      Пак повтарям, че нямам намерение да продавам права, но въпросът е принципен. Утре това може да случи с други акции и при други обстоятелства и да бъда реално ощетен.
                      He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                      Коментар


                      • Не потулваме неща. Затова казах в предишния си пост - подробности на борсата. Ние не сме оторизирани да обясняваме защо една сделка е отменена.
                        Подадена е грешна поръзка на инвестиционне посредник и сделката е отменена.

                        Коментар


                        • ако има няква манипулация инвестора трябва да се постарае да разкрие истината за читателите си. иначе напрактика съдействате за потълване на нещата, каквата явно е целта на хората от борсата!

                          Коментар


                          • Явно човека дето е продал тия 1000 ги е нямал по сметката и сделка не е станала,ина4е цената на отваряне щеше да е 13.68,а не 11.42,каккт е сега.
                            Някой може ли да каже кои са в сделката?Да не е крос с цел да се бъзикат с Депозитара,че още не могат да се оправят.
                            А ако не е,човека напразно се е радвал на продажбата.

                            Коментар


                            • а Румене защо не ги питахте чиновниците на БФБ как така една сделка уж я има, а после изчезва. какви са тези манипулации???

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от netware5
                                И моите права ги няма.... Всъщност нямам намерение да продавам, но фактът, че ги няма в портфейла ми ме дразни. Нещо май не е наред в ЦД...
                                Пробвайте в дружеството - там раздават депозитарни разписки с правата

                                Коментар

                                Working...
                                X