IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Алкомет АД (ALCM / ALUM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • много им малък профит маржина-под 2%(за мин. год. е бил 18%),ми те за каво работят.И при тази цена на Al не се вижда как ще се повиши.печалба та си е чисто счетоводна(от изписана продукция)Добре е,че са платили заемите с парите на новите акционери.

    Коментар


    • Дръжте фронта! Следващият отчет ще ни извиси над 6 лв.

      Коментар


      • ...АМА И ГЕНО ТОНЕВ ГОЛЯМ ГУРУ СЕ ОКАЗВА В СЛУЧАЯ...ПОХВАЛНО , ПОХВАЛНО...

        Коментар


        • да, определено има ръст в продажбите - като изчистим ценовия фактор отива малко над 9%.
          другото старо-ново е потвърждението на врътката със заем от банка в бг - изчистване на задължения към бахамския офшор - връщане на заема.
          уви, рентабилността все още е ниска, а пред финансовото управление има още много работа (ако искат да я свършат).
          ръст при акциите с 30-40 стотинки не би бил особена изненада, но ако приемем, че акцията досега е била прилично оценена ( очакванията ми при увеличението на капитала бяха за по-високи стойности след сплита :-( ), едва ли има потенциал за нещо по-значимо.
          не е лошо да се изчака второто тримесечие и тогава да се коментира тренд.

          Коментар


          • ГЕНО ТОНЕВ
            Юг Маркет
            През последния месец се наблюдава повишено търсене на акции на Алкомет и цената им леко се покачи до 5 лв.
            В отчета за първото тримесечие очаквам приходи от дейността около 35-37 млн. лв. и печалба около 1.5 млн. лв. преди лихви, данъци и курсови разлики. В зависимост от управлението на валутния риск е възможно нетният финансов резултат отново да е отрицателен, но не повече от 2.2 млн. лв. Всичко по-добро от това може да се счита за успех и да провокира покупки над 5.10-5.15 лв. за акция


            Прогнозата е преизпълнена, на първо време сме над 5,50 лв.

            Коментар


            • ю-пиии излетяхмеее
              Мнението не е препоръка за сделки!

              Коментар


              • Това е една отлична новина и смятам , че акциите са нагоре.
                (Имам акции)

                Коментар


                • JFKenedy къде отлитате.То печалбата си е печалба, но сметнато на акция прави по-малко от 0.07 лв

                  Коментар


                  • Направо сме си глътнали граматиките
                    МНЕНИЕТО МИ (в никакъв случай) НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

                    Коментар


                    • Какво ще кажете за отчета )))))
                      Отлитаме мнооого високо.

                      Коментар


                      • Алкомет произвежда основно за износ. На вътрешния пазар компанията пласира изделия от листовото производство - листове и ленти. Освен това търсене има и за произведените профили и тръби. Извън страната клиенти на компанията са предприятия от хранителната, химическата и фармацевтичната промишленост

                        Коментар


                        • Доставчик на какво?
                          МНЕНИЕТО МИ (в никакъв случай) НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

                          Коментар


                          • Сега, след като Монтюпе построят завода за АЛУМИНИЕВИ авточасти край Русе, ми е много чудно кой ще им стане главен доставчик

                            Коментар


                            • Някой май нямаше пари за яйца а
                              Мненията ми не са съвет за покупко-продажба на акции

                              Коментар


                              • Много хубав профил. Доста по-задълбочен от тия в Дневник.
                                ;-)

                                Коментар

                                Working...
                                X