IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Алкомет АД (ALCM / ALUM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://m.dir.bg/business/pr-zone/al...tsionen-proekt

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Майната Разгледай мнение

      повече тук познават маджо от 20г и не очакват много от него
      Аз се запознах с него много преди да купят тогавашните Алумина и Шуменско пиво и какво от това. Знам дори прекалено много, но не е за споделяне ;-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dido_yord Разгледай мнение

        Според мен, това е най-подценената хартийка на БФБ. Възможна причина е много малкия фрий флот при акциите под 10%, и тук ми е много интересно как "светила" на фундамента пропускат сигналите оповестявани от компанията.
        Очаквинията за 23 г. са ми около 15-20 мил печалба и незначителен девидент 0,10 лв на хартийка, поради имиджов ефект.
        повече тук познават маджо от 20г и не очакват много от него
        Умереният риск винаги печели ! ))))))

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Майната Разгледай мнение
          "Най-големият български производител на алуминиеви продукти "Алкомет" обяви, че предприема инвестиционен план на стойност 137 милиона лева за период от три години. Това заяви Иван Папазов - директор на завода пред участниците в дискусионния форум с бизнеса в Шумен, цитиран от БНР.

          Той посочи, че планът предвижда разширение на съществуващия Валцов цех 2, с допълнителни 5000 м2 и увеличаване на производствените мощности за валцови продукти посредством монтаж на нов 4-Hi универсален фолиев валцов стан и пещи за отгряване.

          Ще бъде изграден нов леярен цех, в който е планирано внедряване на високотехнологична линия за леене на рулони, която ще позволи на компанията да увеличи производствения си капацитет на вече предлаганите продукти, както и да произвежда нови видове сплави за конверторно фолио и фолио за акумулатори - батерии."

          а печалби ) и дивиденти кога ?
          Според мен, това е най-подценената хартийка на БФБ. Възможна причина е много малкия фрий флот при акциите под 10%, и тук ми е много интересно как "светила" на фундамента пропускат сигналите оповестявани от компанията.
          Очаквинията за 23 г. са ми около 15-20 мил печалба и незначителен девидент 0,10 лв на хартийка, поради имиджов ефект.

          Коментар


          • "Най-големият български производител на алуминиеви продукти "Алкомет" обяви, че предприема инвестиционен план на стойност 137 милиона лева за период от три години. Това заяви Иван Папазов - директор на завода пред участниците в дискусионния форум с бизнеса в Шумен, цитиран от БНР.

            Той посочи, че планът предвижда разширение на съществуващия Валцов цех 2, с допълнителни 5000 м2 и увеличаване на производствените мощности за валцови продукти посредством монтаж на нов 4-Hi универсален фолиев валцов стан и пещи за отгряване.

            Ще бъде изграден нов леярен цех, в който е планирано внедряване на високотехнологична линия за леене на рулони, която ще позволи на компанията да увеличи производствения си капацитет на вече предлаганите продукти, както и да произвежда нови видове сплави за конверторно фолио и фолио за акумулатори - батерии."

            а печалби ) и дивиденти кога ?
            Умереният риск винаги печели ! ))))))

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dido_yord Разгледай мнение

              При мен очакването е 9-10 мил. печалба за 6-мес.

              Чакаш ама нямааа, иначе вземанията растът+ 3,1мил от митница;-
              E. Печалба след облагане с данъци (Д - V) 2-0454 3 711 16 816

              Коментар


              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                Очаквам да е плюсов - над първото, но виждам че дивидента е наличен вече!
                При мен очакването е 9-10 мил. печалба за 6-мес.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dido_yord Разгледай мнение

                  Някакви очаквания за 2-3месечие!

                  Очаквам да е плюсов - над първото, но виждам че дивидента е наличен вече!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dido_yord Разгледай мнение

                    Най подценената акция на БФБ Реална цена 12-15 лева.
                    Някакви очаквания за 2-3месечие!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                      Тя само тя да е,бива
                      Липсата на ликвидност е основна причина за тези ценови аномалии на БФБ
                      А тя пък е следствие основно на самата държава(липсата на такава) и второстепенно на малоумната инвеститорска култура на Бай Ганъо,че само имот обор е "добра" инвестиция
                      В имотите обаче подстригването 0 номер започна и се надявам нещата да почнат да се нормализират с времето
                      На 99,9% подкрепям тази мисъл, особено в мастта за Бг-инвеститора и недвижимостите! Проблемът не е в тава, че имотите са добър инвестиционен актив, а начинът по който се управляват, както и момента и цената на придобиване.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dido_yord Разгледай мнение
                        Най подценената акция на БФБ
                        Тя само тя да е,бива
                        Липсата на ликвидност е основна причина за тези ценови аномалии на БФБ
                        А тя пък е следствие основно на самата държава(липсата на такава) и второстепенно на малоумната инвеститорска култура на Бай Ганъо,че само имот обор е "добра" инвестиция
                        В имотите обаче подстригването 0 номер започна и се надявам нещата да почнат да се нормализират с времето

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                          И аз не го разбирам, но пък се възползвах от този пазарен дефект за да оформя прилично пакетче тук. Според мен, акцията отдавна трябваше да е покорила 10-ка само заради силно положителния сигнал, че мажо е готов да дели с дребните така щедро. За големите инвестиции и разрастване на капацитета и бизнеса да не говорим.
                          Най подценената акция на БФБ Реална цена 12-15 лева.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                            Алкомет АД-Шумен
                            Уведомление за паричен дивидент

                            Не го разбирам това неглежиране на рекорден дивидент нето 0,745802/акц....- на 4 стр. е пропаднала темата!
                            Верно че 1-тримесечие започна с под 1/2 резултат от предходната година, но инвестициите са впечатляващи, давам и подобаваща тежест за сега.
                            И аз не го разбирам, но пък се възползвах от този пазарен дефект за да оформя прилично пакетче тук. Според мен, акцията отдавна трябваше да е покорила 10-ка само заради силно положителния сигнал, че мажо е готов да дели с дребните така щедро. За големите инвестиции и разрастване на капацитета и бизнеса да не говорим.

                            Коментар


                            • Алкомет АД-Шумен
                              Уведомление за паричен дивидент

                              Не го разбирам това неглежиране на рекорден дивидент нето 0,745802/акц....- на 4 стр. е пропаднала темата!
                              Верно че 1-тримесечие започна с под 1/2 резултат от предходната година, но инвестициите са впечатляващи, давам и подобаваща тежест за сега.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                                Нищо не си очаквал и влизаш спекулативно! Или поне си "очаквал" колкото Хима.
                                Но Какво беше Химyt?? (и все още е ) - Котва по дъното!
                                PS - в този картон спекулантите по-често губят - Лично мнение, но пък без препоръка
                                Завиждаш ли

                                Коментар

                                Working...
                                X