IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестор.бг (4IN / IBG)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ne6to ne sum mnogo vpe4atlen ot rezultatite za 9-mese4ieto. O4akvah zna4itelno po-golemi prihodi ot prodajbi! Edinstvenoto, koeto me radva e vidimiqt s prosto oko napreduk na saitovete ot grupata - nai-ve4e Dnes.bg, koito stana mn sladko sait4e:} Su6to i Snimkata. Da se nadqvame, 4e 2006 shte e godinata na Investora!!!

    Коментар


    • Na borsata igraja ot susdavaneto i. Vinagi sum salagal na novi i perespektivni firmi i v pove4eto ot slu47ai sum pe4elil. Investor se rasviva i ima potencial. Ne smjatam da prodavam akciite si. Preporukite mi kum tjah sa da imat ambicijata da sa nomer 1 v ikonomi4eskata informacija v BG. Sasega tova ne vinagi e taka. Da potursjat i podpi6at dogovori s mejdunarodni agencii sa partjorstvo.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kilur
        Kakto vsjaka nova kompanija vse o6te ne e spe4elila nujnoto vnimanie. 6te vurvi samo nagore.
        Хората, които са абсолютно сигурни в нещо дават фира най-бързо неспособни да реагират на променящата се околна среда. Не знам откъде в теб тази сигурност.
        Keep walking ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от karlson
          За съжаление си прав. Аз имам акцийки тук купени доста по- скъпо.
          Но май ще режа и ще бягам.
          Ако разполагаш с паричен ресурс не бързай да продаваш. Според мен Инвестора ще върви нагоре. Щом съм го набелязъл за покупка значи има защо Просто сега ми се вижда скъп! И по принцип времевия хоризонт за инвестиция, направена на борсата неотигравайки някакви специални новини или месечни отчети е минимум 6 месеца! Не се литкай напред назад само. Трябва да си наясно как ще реагираш на различните събития още преди да направиш сделката!
          Успех!
          Keep walking ...

          Коментар


          • Kakto vsjaka nova kompanija vse o6te ne e spe4elila nujnoto vnimanie. 6te vurvi samo nagore.

            Коментар


            • За съжаление си прав. Аз имам акцийки тук купени доста по- скъпо.
              Но май ще режа и ще бягам.

              Коментар


              • Като цяло Инвестора се развива добре но тази цена в момента му е много. Спомням си, че правих изчисления и реших да купувам към 1,60. Напълно е възможно да не видим даже и 1,70. Тогава ще чакам инвестора да настигне сегашната си цена и евентуално тогава ще купувам. Вярно е, че в момента има и по-апетитни хапки
                Keep walking ...

                Коментар


                • Ima potencial i tova 6te se vidi v bliskite me seci

                  Коментар


                  • Инвестора е само нагоре

                    Коментар


                    • Повече бързина и надеждност за бизнеса - реклама за НР Notebooks

                      През октомври месец започва мащабна рекламна кампания за НР мобилни компютри. Продуктите, които ще бъдат включени са: HP Compaq nx6110, HP Compaq nc6220, HP Compaq nх8220. Рекламни карета ще можете да видите в бизнес пресата: Дневник, Капитал, Пари, Мениджър, а уеб-банери в страниците на Дневник, Капитал, News.bg, Investor.bg и Netinfo.


                      HP ще си плати рекламка на IBG!

                      Коментар


                      • не бъркам номинала с пазарната цена и сравнявам Инвестора точно с каквото трябва (по-близко е до Yahoo отколкото до Google, но ако някой знае данни за други подобни компании, нека да ги пусне). Освен това забележи че не правя никакви изводи дали е подценен или не... За мениджмънта за сега нищо лошо не мога да кажа, очевидно екипа им работи добре, но не е лошо да дадат някакви по-актуални прогнози за 2006.

                        Коментар


                        • Da ne bi da burka6 nominala na akciite s pasarnata im cena. Pomisli kak se upravljava i rasviva tasi kompanija i ne ja sravnjavai s drugi ot rasli4ni bran6ove.

                          Коментар


                          • Alee, какви метрики използваш, които ти показват че Инв е подценен?

                            Ето аз какви данни имам. За последните 12 месеца имат почти 200 хил лева приходи, които засега се увеличават средно с около 20% на тримесечие или 100% на годишна база. Ако екстраполираме тази тенденция (което е много приблизителен метод), може да прогнозираме приходи от около 600 хил лева за цялата 2006 или при профит марджин от 10%, това са около 60 хил лева чиста печалба (0.05 лева/акция). При пазарна капитализация от 2.6 милиона, това прави P/E (FY'06) ~ 44. Аналогичния коефициент за Google е 43 (при 100% годишен ръст), а за Yahoo е 46 (при 50% годишен ръст).

                            Коментар


                            • ...брей-й-й-й-й, как можа да го изчислиш това 3-3,5 и то дължащо се според теб на цялостното оживление на борсата :-)
                              ... иска ти се да е така, нали ... искаш, ама няма :-)

                              Коментар


                              • Ne moje da ne se vklju4at v ob6toto ojivlenie. Cenite 6te vurvjat kum 3- 3.50

                                Коментар

                                Working...
                                X