IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българска роза-Севтополис АД (4BJ / SEVTO)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
    Tука безобразията продължават. Чичото намери начин да се скрие зад оценката на измекярското облсужване на елана. Е как - нали са в сградата на чичото, защо да не свършат малко черна работа, а форми на разплащане - всякакви
    И така - да обобщим - собствения капитал на севто от 24 милиона ще бъде взет от софарма за 20 милиона по текущи цени. А това, че акционерите са го трупали без да бъде раздаван в продължение на над 5 години - не е важно. И това ако не е поредното безобразие - здраве му кажи. А за Елана какво да се каже - всички участници на бфб ги разбрахме какво представляват, след като акционерите в едно от дружествата им (Еларг) ги наритаха. Докато цената при еларг беше 0,5-0,6 лв с еланския "мениджмънт" то след изгонването им на оса, и вземането на решение за ликвидация в полза на акционерите - бяха стигнали и над 2 лв към края на периода. При това след продължителното застояване на цените след кризата, когато основно имаше ръст само на няколко места. Измекярска работа

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      Не искам да ви дразня, но в една друга реалност ако СЕВТО държеше 50% от СОФАРМА, сигурно коефициентите щяха да са други
      Живи и здрави!
      Да размениш 20 мил лв срещу активи 28 мил, от които собствен капитал 25 мил, си е добра далавера, независимо от реалноста
      Не е препоръка... !!!
      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

      Коментар


      • Не искам да ви дразня, но в една друга реалност ако СЕВТО държеше 50% от СОФАРМА, сигурно коефициентите щяха да са други
        Живи и здрави!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
          Знам аз, но си мисля, че е по-добре да се пише до кфн. Ако ще е прецакване поне да е одобрено от надзорния орган. Защо да се оставят мажовците да правят акционерите на маймуни?
          Те преди не им разрешиха,че сега ли???Но идеята ти е добра съгласен съм.Айде да сядаме да погледаме малко мачове.Лека вечер за сега.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение
            Сега нищо не се знае още."Батко"(а батко е доста голям и си тежи на мястото)каза,че първо и К.Ф.Н. още не се е произнесла.Предстояли проспекти и друг още бюрократични истории.Така,че все още нищо не е загубено.(Без препоръки за каквото и да е.)Никога не е късно човек да се прецака нали знаеш.
            Знам аз, но си мисля, че е по-добре да се пише до кфн. Ако ще е прецакване поне да е одобрено от надзорния орган. Защо да се оставят мажовците да правят акционерите на маймуни?
            Last edited by precakanoto; 21.06.2014, 17:51.
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
              Сам виждаш, не само че посмяха ами направо ни се надсмяха А сега накъде, как ще се действа !? Някаква идея !?
              Сега нищо не се знае още."Батко"(а батко е доста голям и си тежи на мястото)каза,че първо и К.Ф.Н. още не се е произнесла.Предстояли проспекти и друг още бюрократични истории.Така,че все още нищо не е загубено.(Без препоръки за каквото и да е.)Никога не е късно човек да се прецака нали знаеш.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                Ами нека да посмеят - не знам как ще се мотивират , -СРЕЩУ ВСИЧКИ КОЕФИЦИЕНТИ - но топката е при ТЯХ - ЕЛАНЦИ !
                Сам виждаш, не само че посмяха ами направо ни се надсмяха А сега накъде, как ще се действа !? Някаква идея !?
                Не е препоръка... !!!
                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                Коментар


                • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
                  Tука безобразията продължават. Чичото намери начин да се скрие зад оценката на измекярското облсужване на елана. Е как - нали са в сградата на чичото, защо да не свършат малко черна работа, а форми на разплащане - всякакви
                  И така - да обобщим - собствения капитал на севто от 24 милиона ще бъде взет от софарма за 20 милиона по текущи цени. А това, че акционерите са го трупали без да бъде раздаван в продължение на над 5 години - не е важно. И това ако не е поредното безобразие - здраве му кажи. А за Елана какво да се каже - всички участници на бфб ги разбрахме какво представляват, след като акционерите в едно от дружествата им (Еларг) ги наритаха. Докато цената при еларг беше 0,5-0,6 лв с еланския "мениджмънт" то след изгонването им на оса, и вземането на решение за ликвидация в полза на акционерите - бяха стигнали и над 2 лв към края на периода. При това след продължителното застояване на цените след кризата, когато основно имаше ръст само на няколко места. Измекярска работа
                  Уви, падре, продължават мизериите!
                  Кфн ги върна, да си коригират стария коефициент от 0,5542,
                  те сега взели че го намалили с едни 30%, вместо да направят обратното !
                  Това което казваш е така, но имай предвид, че не прибират само собствен капитал за 25 милиона, който както казваш акционерите са трупали като финансов резултат от доста години до сега, но чичото иска за 20 мил да прибере активи за 28 милиона, 25 от които чист собствен капитал, както и усвоените средства по европрограми за техн. линии, санирани сгради, както и обучен специфичен персонал, работещо дружество, изглежда си е дал някаква цена и се е закучил точно за нея и това си е. От това се опасявах още като излезе новината:
                  Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                  Еййй доживяхме това сливане да се случи в един слънчев ден!
                  Дано само чичо да не иска да маскира имиджа, като прехвърли лошите новини на елана, които пак да извадят това което той иска.
                  ....
                  Колкото и да се майтапя с Батя, трябва да си призная че за този случай беше прав - най-доброто - което може да се направи е - да се пише до кфн за това неадекватно понижение на коефициента, ощетяващо малките акционери.
                  Не знам, защо чичото така се представи, та половината от това сливане няма да се плаща от фармата, защото съотвества на нейния дял, а заедно с малкия инвеститор и той самия би спечелил повечко чрез телсо-мелсо и т.н. неговите си клонинги.
                  Така че, писане до кфн е надеждата Падре! Някак много се засилиха изведнъж с това сливане сякаш случайно съвпадащо с бъркотията по институциите от последно време и какво ли си викат - "в сегашната бъркотия + предстоящите летни отпуски, може да ни мине номера" ...))
                  Last edited by precakanoto; 21.06.2014, 17:36.
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение
                    Мерси ама малко ми се развали настроението на долният линк е........Лека вечер от мен.
                    Tука безобразията продължават. Чичото намери начин да се скрие зад оценката на измекярското облсужване на елана. Е как - нали са в сградата на чичото, защо да не свършат малко черна работа, а форми на разплащане - всякакви
                    И така - да обобщим - собствения капитал на севто от 24 милиона ще бъде взет от софарма за 20 милиона по текущи цени. А това, че акционерите са го трупали без да бъде раздаван в продължение на над 5 години - не е важно. И това ако не е поредното безобразие - здраве му кажи. А за Елана какво да се каже - всички участници на бфб ги разбрахме какво представляват, след като акционерите в едно от дружествата им (Еларг) ги наритаха. Докато цената при еларг беше 0,5-0,6 лв с еланския "мениджмънт" то след изгонването им на оса, и вземането на решение за ликвидация в полза на акционерите - бяха стигнали и над 2 лв към края на периода. При това след продължителното застояване на цените след кризата, когато основно имаше ръст само на няколко места. Измекярска работа

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                      Виж по внимателно, има няколко линка

                      Предполагам че с Ромфарма са се разбрали

                      Наздраве ! аз съм на няколко бири, днес си беше много кофти ден
                      Мерси ама малко ми се развали настроението на долният линк е........Лека вечер от мен.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение
                        Е и къде ги видя точно тия коефициенти????? http://www.investor.bg/files/bulleti...e1f43adf42.pdf Или много ми дошъл коняка тая вечр???Не виждам числа там.....Ами "Ромфарм"-ата дали ще са съгласни на такива коефициенти като платиха по 1,79 за бройка(за мноооого бройки)???(За нищо не е препоръка,а като трябав ще купим още.)
                        "В резултат на вливането всички акционери на преобразуващото се дружество „Българска роза-Севтополис” АД, с изключение на приемащото дружество„Софарма“ АД, което също е акционер в преобразуващото се дружество, ще придобият акции от капитала на „Софарма” АД и ще станат акционери в него. Срещу всяка една своя акция от „Българска роза-Севтополис” АД всеки акционер на дружеството на основание чл. 261б, ап. 1 от Търговския закон ще придобие 0.419404 акции от капитала на „Софарма” АД."

                        http://www.x3news.com/?page=Company&BULSTAT=831902088

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение
                          Е и къде ги видя точно тия коефициенти????? http://www.investor.bg/files/bulleti...e1f43adf42.pdf Или много ми дошъл коняка тая вечр???Не виждам числа там.....Ами "Ромфарм"-ата дали ще са съгласни на такива коефициенти като платиха по 1,79 за бройка(за мноооого бройки)???(За нищо не е препоръка,а като трябав ще купим още.)
                          Виж по внимателно, има няколко линка

                          Предполагам че с Ромфарма са се разбрали

                          Наздраве ! аз съм на няколко бири, днес си беше много кофти ден

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                            Виж Бюлетина!

                            http://www.investor.bg/bulletin
                            Е и къде ги видя точно тия коефициенти????? http://www.investor.bg/files/bulleti...e1f43adf42.pdf Или много ми дошъл коняка тая вечр???Не виждам числа там.....Ами "Ромфарм"-ата дали ще са съгласни на такива коефициенти като платиха по 1,79 за бройка(за мноооого бройки)???(За нищо не е препоръка,а като трябав ще купим още.)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение
                              Вале това къде го има черно на бяло?Днес яко се напасох тук,ама си ги смятах на старият коефициент..........Не го видях и на сайта на "Ел..банци".
                              Виж Бюлетина!

                              http://www.investor.bg/bulletin

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение
                                Вале това къде го има черно на бяло?Днес яко се напасох тук,ама си ги смятах на старият коефициент..........Не го видях и на сайта на "Ел..банци".
                                И аз си скубвах по малко последните два-три дни,включително и днес,смятайки ги по стария коефициент,ама забравих,че кръчмаря има последната дума...

                                Коментар

                                Working...
                                X