IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българска роза-Севтополис АД (4BJ / SEVTO)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
    Ще има ли положителни новини понеделнишки, Аз съм оптимистка.
    Къде са понеделнишките новини?

    Коментар


    • Деси, Деси-и-и-и, Деси.

      Викам ти толкоз време - земи си Жабоци, Атерки, Буллендченца - ти - Розички, та Розички...
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
        Ще има ли положителни новини понеделнишки, Аз съм оптимистка.
        Защо понеделнишки? Заседанията на КФН обикновено се провеждат в сряда.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
          Ще има ли положителни новини понеделнишки, Аз съм оптимистка.
          Имаш инфо или се опитваш да събудиш дебата?

          Коментар


          • Ще има ли положителни новини понеделнишки, Аз съм оптимистка.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
              Да бе, в очакване на Годо.
              Те щот много мислят за осигурените, та излязoха изпускайки сигурни 50% от Еларга и Агрото на 1.50 за да се набутат фармата, вече на отрицателна дохосност.
              Ония от Алианца още по зле.
              Ма пука им за твойте пари и морал. Може да се изчисли колко милиона загубиха на осигурените за по малко от година, ма бъди сигурен че Коледните им бонуси ще са щедри.
              Доверие на Доверие, мдааа
              Кауза пердута! Реших че няма смисъл да се боря с вятърните мелници. Махнах ги по-навреме. При положение, че бяха към лев - лев и 5 стинки - към 30% профит е добре. Логично щом фармата даде фира, очаквах пак да скочи народа с възласите за ощетяването.
              Както каза и оня дразнител Монти, спекулантите се набутахме вътре с цел бърз профит, разчитайки на сливането. Е чичото Оги ще каже че пазара е силно изкривен и фармата тр. да е много по-съпа и т.н. Не може да му кажеш че не е прав, пазарът си е изкривен наистина, а жалкото е, че цялата трансформация и оценката в кинти се гради на курса през пазарните цени. Един вид чичото ще се окаже невинен - виновен е пазаря ... а сега спекуланти искат да го клатят този пазар, на който играят - не става
              Я всегда буду твоим поводом напиться.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                Вече се замислям че и Доверие може да гласува против. Иначе много ясно ще се види, че не защитават интереса на осигурените си, а на някой друг...
                Да бе, в очакване на Годо.
                Те щот много мислят за осигурените, та излязoха изпускайки сигурни 50% от Еларга и Агрото на 1.50 за да се набутат фармата, вече на отрицателна дохосност.
                Ония от Алианца още по зле.
                Ма пука им за твойте пари и морал. Може да се изчисли колко милиона загубиха на осигурените за по малко от година, ма бъди сигурен че Коледните им бонуси ще са щедри.
                Доверие на Доверие, мдааа

                Коментар


                • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                  Интересно е кой сложи тези оферти продава на 1.49? Надявам се, че някой от нас не се е предал вече
                  не е от днес, поне от 3 дни е. Може чичо Оги или негов човек да се пробва да ни плаши Или пък някой който не вярва КФН да защити интереса на миноритарите да се пробва да шитне изгодно.
                  Както си писал, с последния спад в цената на Софарма, ограбването се очертава още по-жестоко. Вече се замислям че и Доверие може да гласува против. Иначе много ясно ще се види, че не защитават интереса на осигурените си, а на някой друг...

                  Коментар


                  • Интересно е кой сложи тези оферти продава на 1.49? Надявам се, че някой от нас не се е предал вече

                    Коментар


                    • Като гледам какво се случва с акциите на Софарма, още повече ме вбесява идеята да получа половин артия от онези за една от тези

                      Коментар


                      • Г-н Донев също е акционер в Българска роза и него също го касае сливането да стане справедливо. Убеден съм, че лично той не желае да има акционери, които да са със загуба и от двете компании. Аз имам малко акции в Софарма и не мисля, че дивидента е трохи в период на силн инвестиции за компанията. Съжалавям, че има акционери, които остават с убеждение на губещи от слиането.

                        Коментар


                        • За всички вложили надеждиии!
                          http://www.youtube.com/watch?v=cE6wxDqdOV0


                          Ако има наранени , моля за ,,, прошка !
                          Last edited by inta53; 08.11.2012, 22:34.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от zlatna treska Разгледай мнение
                            Ами именно. Това си е щета и срещу акционерите на фармата, за което, кой знае защо, те не роптаят.
                            Прословутия мениджмънт решил да го играе 'спекулант'. Набутали са ги фарма-хакционерите по балонирани цени при обратното изкупуване, а сега искат да прехвърлят тази набутвация на хакционерите на Севто.
                            Може да не е бил точно такъв замисъла, но така се получава на практика, с това сливане. Бе може ли, да купуваш милиони хартии на фармата по 4 лв, за чий интерес е това? Ами нямаше ли, да е по-добре за акционерите, да се подпре цената на 2 лв (вместо на 4), да се обере каквото има на безценица от продавач-мераклиите и сега фарма-акционерите да имат двойно повече обратно изкупени хартии (за същите пари), като цената в момента щеше да е и по-голяма, защото артиите на сегашните продавачи може би нямаше да ги има ... Но ... като ще го набутат сега на тия, които ще сливат, какво ги боли ... Голям мениджмънт, няма що !
                            Не е препоръка.
                            И получават милиони бонуси мениджмънта за прекрасната си работа.
                            А за акционерите трохи от 7 стинки, хе хе хе.
                            Пък като го питах Донев защо не направи бонусите им в акции и според пърформънса -тактично отмина въпроса. Друго си е сухичкото...
                            Last edited by pipbel; 08.11.2012, 22:27.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от equal Разгледай мнение
                              Тази разлика вече е платена, но не на акционерите в SEVTO, a на продавалите SFARM през 2011 г., когато имаше цени и над 4 лева. Близо 2/3 от обратно изкупените акции са именно от 2011 г.
                              Ами именно. Това си е щета и срещу акционерите на фармата, за което, кой знае защо, те не роптаят.
                              Прословутия мениджмънт решил да го играе 'спекулант'. Набутали са ги фарма-хакционерите по балонирани цени при обратното изкупуване, а сега искат да прехвърлят тази набутвация на хакционерите на Севто.
                              Може да не е бил точно такъв замисъла, но така се получава на практика, с това сливане. Бе може ли, да купуваш милиони хартии на фармата по 4 лв, за чий интерес е това? Ами нямаше ли, да е по-добре за акционерите, да се подпре цената на 2 лв (вместо на 4), да се обере каквото има на безценица от продавач-мераклиите и сега фарма-акционерите да имат двойно повече обратно изкупени хартии (за същите пари), като цената в момента щеше да е и по-голяма, защото артиите на сегашните продавачи може би нямаше да ги има ... Но ... като ще го набутат сега на тия, които ще сливат, какво ги боли ... Голям мениджмънт, няма що !
                              Не е препоръка.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от zlatna treska Разгледай мнение
                                Da, ама къде са 1,30, а къде са 2 кинта за хартия ? Абе кой каквото ще да си разправя, фармата била подценена и алабала. Фармата ако е подценена 2 пъти, севтото е подценено 4 пъти.
                                Така, че изравняване може да има само по показатели. А не - кой каквото си мислил и на което бил акционер. То ясно, че държачите на фарма-хартията ще скачат и ще мрънкат, че и това едва ли не било много, което се дава, а повече от ясно е, че държачите на севтото ще са яко прецакани и ще ги боли от такава реална загуба.
                                Загуба и на пари, на време и на нерви. Тоя Донев съвсем е изпаднал щом е започнал да се цигани така с акционерите.... Язък му за имиджа (който му се носеше ... едно време)
                                Не е препоръка
                                Тази разлика вече е платена, но не на акционерите в SEVTO, a на продавалите SFARM през 2011 г., когато имаше цени и над 4 лева. Близо 2/3 от обратно изкупените акции са именно от 2011 г.

                                през 2011 год. – 1,961,181 броя
                                |^^^^^пиво^^^^\\|""\\_,_
                                |___________||__|___|)
                                (@)(@)""*|(@)(@)**(@)

                                Коментар

                                Working...
                                X