IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Завод за хартия-Белово АД (58B / KMH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Стоян Николов, брокер в ПФБК
    Заводът за хартия Белово показа много добри де-ветмесечни резултати. Ръстът на продажбите е съпътстван с оптимизиране на разходите и печалба от 5.3 млн. лв., което е ръст от 4.5 пъти спрямо година по-рано.
    За 2006 г. може да се очакват още по-добри показатели, които да рефлектират в цената на акциите над 5 лв. Проблем по позицията остава ниската ликвидност.

    Илиян Скарлатов, София Интернешънъл Секюритиз
    През септември 28.42% от завода за хартия Белово бяха закупени от SCA Hygiene Products Holding Gmbh, който е сред големите европейски производители в отрасълa и четвърти в световен мащаб. Имайки предвид навлизането на стратегически инвеститор, стабилния темп на растежа на продажбите и сравнително ниското отношение P/BV, съм оптимист относно движението на цената.

    Никола Цокев, брокер в Пощенска банка
    Добрите резултати предполагат ръст в средносрочен план, но поради ниската ликвидност цената на акциите зависи най-вече от пазарните настроения. При евентуална корекция на пазара книжата на КМХ може и да се задържат на сегашните нива. Все пак пазарните коефициенти показват, че дружеството е подценено, така че очаквам интересът към него да нараства, а оттам и цената на акциите му.

    Коментаторите или техни клиенти притежават акции. Изказаните мнения не представляват предложение за покупка или продажба на ценни книжа.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от joro lex-a
      Някакви новини около КМН? Прогнози?
      eto ti novinite... ako ne si gledal, pulno izkupuvane do cenovoto ograni4enie!!!
      haide sega kajete zashto?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от изоставащ
        ХХИ няма свободни мощности и работи с пълна пара. Звънете в завода и се опитайте да направите по голяма поръчка !....
        Така е мощностите в момента са остарели и са доста натоварени. Затова и HHI взеха на лизинг нова машина за санитарна хартия, която ще удвои капацитета за завода. Пусковия срок е догодина пролетта

        Коментар


        • Тенкс на вс. за ХХИ. Но все пак някакви мнения и прогнози за КМН?

          Коментар


          • ХХИ има два основни недостатъка:
            1. Много ниската ликвидност - това по принцип мен не ме смущава.
            2. Мажоритарят - това вече си е за притеснение.

            Коментар


            • ХХИ няма свободни мощности и работи с пълна пара. Звънете в завода и се опитайте да направите по голяма поръчка ! На позицията предлагането съвсем замря ,а и някой купува търпеливо и упорито.

              Коментар


              • Абе и аз така мисля, но без да искам станах сългосрочен инвеститор в HHI.

                Коментар


                • Моето мнение е че на фона на цената на KMH, HHI доста изостава

                  Коментар


                  • А около HHI?
                    И двете дружества нещо хич ги няма.

                    Коментар


                    • Някакви новини около КМН? Прогнози?

                      Коментар


                      • С нарастването на цената на HHI започнаха да се появяват и по сериозни обеми, както бях и предположила по-долу

                        Коментар


                        • Колегата е отговорил вместо мен

                          Коментар


                          • Инвестицията само да добавя 4е е 11млн евро, а не лева и представлява лизинг за закупуване на нова машина за санитарна хартия която ще превърне ХХИ в един от основните играчи на балканите. Срока на лизинга е 5 години и запо4ва да тече след влизането на машината в употреба през 2007 година. Преди около 2-3 месеца не помня точно излезе статия във вестник дневник по тоя въпрос.

                            Коментар


                            • Та каква е по своята същност инвестицията която правят? В отчетите не се забелязва да кипи някаква бурна инвестиционна дейност.

                              Коментар


                              • Ами нормално е да няма продавачи на тези нива. Все пак инвестицията която правят ХХИ е близо 11млн. лева. А не зная дали сте запознати, но тази инвестиция ще покачи производствения обем 2,5 пъти. От където и да го погледнем дори 15-16лв са малко за акция.

                                Успех на всички

                                Коментар

                                Working...
                                X