IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Варна-плод АД (4V5 / VPLOD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pinko-rp
    "Съпротивата" падна!
    Сега вече спокойно може ВПЛОД да става 500лв.
    Така си е "съпротивата" падна...но в един момент тези ордери продава принудиха някой хора да разпродадат.

    Коментар


    • "Съпротивата" падна!
      Сега вече спокойно може ВПЛОД да става 500лв.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bo
        Първоначално изпратено от Iblis
        Май пъво трябва да преодолеем съпротивата на Юг маркет и Реал финанс
        Не мисля, че някакви си 30 акции може да са проблем, след като free float-a по позицията е 7-8% най-много. Пък и Пепи още не се е включил да поиска сплит
        И тука требе сплит (както би казал класика Пепи) Айде Пепи, давай дружно да завикаме СПЛИТ, СПЛИТ, СПЛИТ!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iblis
          Май пъво трябва да преодолеем съпротивата на Юг маркет и Реал финанс
          Не мисля, че някакви си 30 акции може да са проблем, след като free float-a по позицията е 7-8% най-много. Пък и Пепи още не се е включил да поиска сплит

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BSEtrader
            Дали няма да потегляме пак към нови висини
            Май пъво трябва да преодолеем съпротивата на Юг маркет и Реал финанс

            Коментар


            • преоценката всеки може да си я направи сам например на база на офертите "купува" в imot.bg

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BSEtrader
                тези земи са в графата "Инвестиционни имоти", но са оценени безумно ниско.
                Как ли ще се отрази една преоценка?

                Коментар


                • Дали няма да потегляме пак към нови висини

                  Коментар


                  • Може, трейдър, може, ето какво бях написал:
                    ..но има инвестиционни имоти за 2-3 лмн. Калика споменава земи за 12 млн и отгоре, защо не, наистина...

                    Коментар


                    • Арго,
                      тези земи са в графата "Инвестиционни имоти", но са оценени безумно ниско.

                      Коментар


                      • Kalika, споко, никой не те е обвинил, нито е имал намерение, просто беше написано, че ги няма описани като земи в активите. Нищо повече А че цената може да се качи - може - пазара качва, пазара сваля, всичко може

                        Коментар


                        • Ами то и при тая цена показателите показват, че дружеството е евтино, така че при евентуални новини цената може да качи до 500 като нищо.

                          Коментар


                          • Понеже някой по-долу ме обвини,че съм си измислял 84-те декара на ВПЛОД, давам подробна информация

                            В Регистрационния документ на дружеството за 2005, публикуван в Електронния регистър на КФН на стр. 8 има следното изречение: "тържищна дейност се осъществява в основната база на ул. Академик Курчатов № 1 на площ 84 дка" Ето оттам съм взел 84-те декара. Що се отнася по каква стойност се водят в баланса - това си е въпрос на преценка на счетоводителя и одитора. Аз просто извадих цените на парцелите в този район на Варна и не намерих по-ниска цена на кв. м. от 75 евро (150 лв). Ако умножим тези 84 000 кв. м. по 150 лв. се получават именно 12.5 млн. лв. Ако нещо бъркам, нека някой ме поправи

                            Коментар


                            • Напротив Стенли, потенциала съм го разбрал, продал съм и съм купил няколко пъти, все с печалби (много добри) Последния път продадох на около 330 и купих на около 40-50 лв отдолу И пак ще продавам и купувам, когато си преценя и т.н. ... Изобщо не ме интересува дали е мит или легенда, а само да печеля и да не губя. (Доста хищно звучи а) Правиш грешка като отчиташ СТАТИЧНИ коефициенти от типа П/Е, без да съобразиш динамиката на пазара. (Която в този момент може да се окаже определяща) ОСВЕН това не е сигурно, че заложената предварително от теб печалба за 2006 ще е 1,65 млн., както и факта, че П/Е през времето до нова година няма да се е променило и ще е все предполагаемото 15. Също не си съобразил какво ще стане с Индекса дотогава. От манипулативни изказвания файда няма.
                              Като споменавам на майтап, че няма вписани земи за 12 млн в отчета, то е, защото наистина ги няма вписани там
                              A това, че понякога съм малко по-критичен, потвърждава, че предпочитам печалбата (дори и по-умерена) отколкото загубата. Със здраве, наш'то момче..

                              Коментар


                              • Агро пак ли продължаваш със земеделските си теории за митове и легенди ? Май си от малцината неразбрали потенциала на дружеството. При днешните нива на търговия и очаквана EPS 33 лева и P/E 15 към 31.12.2006 година как мислиш, колко ще е цената?

                                Коментар

                                Working...
                                X