IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Синергон Холдинг АД (6S7 / PETHL) - архив до 08.09.11

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Investorrr
    Според мен, ако пазарите бяха ефективни, а те според мен не са /не вярвам в теорията за ефективните пазари/ би трябвало ПЕТХЛ да струва поне 5 пъти повече от ЦЕНХЛ и то е така, ако се гледа реалната им стойност /ако някой експерт им направи един дю дилиджънс/...

    тук мога да отговоря само в стил СОФИКС:


    тц, тц, тц, тц, тц

    Коментар


    • Според мен, ако пазарите бяха ефективни, а те според мен не са /не вярвам в теорията за ефективните пазари/ би трябвало ПЕТХЛ да струва поне 5 пъти повече от ЦЕНХЛ и то е така, ако се гледа реалната им стойност /ако някой експерт им направи един дю дилиджънс/...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Investorrr
        Явно пазарите поради различни причини имат свойството да създават така да се каже по-образно "финансови изроди" по пазарна капитализация, примерно - може ли ПЕТХЛ да е с основен капитал 18 млн. бр. акции и пазарна капитализация 200 млн. лв., a CENHL да е с 21 млн. бр. акции и пазарна капитализация 120 млн. лв....нещо ми се губи икономическата логика...
        Neshto ne ti hvashtam misalta bi li poqsnil
        www.targ.bg

        Коментар


        • Явно пазарите поради различни причини имат свойството да създават така да се каже по-образно "финансови изроди" по пазарна капитализация, примерно - може ли ПЕТХЛ да е с основен капитал 18 млн. бр. акции и пазарна капитализация 200 млн. лв., a CENHL да е с 21 млн. бр. акции и пазарна капитализация 120 млн. лв....нещо ми се губи икономическата логика...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от KOSTJUMAR
            Прекалено много внимание отделяте на този парцел. Той е малка част активите на Синергона. А, и досега които е инвестирал в недвижими имоти не е сгрешил.
            Tova e model na povedenie koito ne me privlicha i 5bgn da sa vaprosa e principen. Dneska 22mil. ute znaesh li. S prodajbata na akcii izrazqvam poziciqta si ne jelaq nqkoi da me caka s topla bira pa bil i toi sladkodumen i obeshtavasht svetlo badeshte. Ne e preporaka.
            www.targ.bg

            Коментар


            • Прекалено много внимание отделяте на този парцел. Той е малка част активите на Синергона. А, и досега които е инвестирал в недвижими имоти не е сгрешил.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от KOSTJUMAR
                Искам да задам един въпрос към продавалите днес: Защо продавате?
                Ще ми е интересна логиката ви.

                Най-интересна обаче ми е логиката на Vhk. Появява се винаги когато Синергона е надолу и изчезва когато дръпне.
                Az lichno zashtoto se izdraznih adski ot tezi sdelki s imotite v mladost, zashtoto i pazara gi vze v predvid, zashtoto lqtoto vinagi e bilo slabo za sinergon i zashtoto shte moga da si kupq okolo tezi niva na esen ili pone se nadqvam, zashtoto edna lqtna investiciq v imoti shte mi donese min. 30% do esenta /mnogo se samnqvam che pethl shte uspee/ a i e mnogo po sigurna, posokata oshte ne e izqsnena ot g-n Doganqn, ne kazva za mladost na kolko i koga e kupen terena ot vitoshki imoti tvardi che nqma konflikt a az smqtam che ima, tova e vse edno az i ti da sme partnjori da kupim s obshtoto ni drujestvo imot ot moe drujestvo zashto ne sme go kupili zaedno nali sme partnjori spored men ne e redno da se postapva po tozi nachin. Ei zaradi takiva raboti, e ne sam prodal vsichko i ne prodavah dnes a tezi dni. Mnenieto mi da ne se talkuva kato preporaka za pokupko prodajba na akcii. Osnovnata mi poziciq e che holdinga ima ogromni vazmojnosti no ne se upravlqva dobre, nadqvam se che nqkoi den tova shte se promeni i togava da ucelq momenta da vlezna kachestveno.
                www.targ.bg

                Коментар


                • vhk можем да го приемем като индикатор...
                  Когато започне да натяква как цената е надолу и колко му е жал за нас, че не сме продали навреме, значи скоро PETHL ще се качва...
                  "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

                  Коментар


                  • Искам да задам един въпрос към продавалите днес: Защо продавате?
                    Ще ми е интересна логиката ви.

                    Най-интересна обаче ми е логиката на Vhk. Появява се винаги когато Синергона е надолу и изчезва когато дръпне.

                    Коментар


                    • ...явно в тази тема скоро няма да се види нищо конструктивно написано...жалко

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Brain
                        Първоначално изпратено от vhk
                        Дръж се като мъж и си постни портфейла без да го усукваш, нямаш проблем да си обявяваш промените в портфейла до края на месеца.
                        vhk, дръж се сериозно, не проявявай нездрав интерес. За да не се чудиш, профитът ми от началото на месеца е по-добър от твоя.
                        Думите ти са без стойност ако не съдържат факти тоест конкретни имена.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Слънчев вятър
                          vhk, случайно си сложил некакъв цитат уж от мое име, ама си се убъркал дано неволно
                          Искам да те помоля да не слагаш неща дето не съм ги писал
                          Я нивгаж не пиша на латиница, кога пиша на български, vhk.
                          Нивгаж нема да пиша тука и занапред, пиша си на старобългарски, как са си писали от времето на Ивана, Рилския чудотворец
                          тва дето го приписваш на мене, не е мое, нека да се пазиме от измами, vhk
                          Извинявай станала е грешка цитата е на jores.

                          Коментар


                          • vhk, случайно си сложил некакъв цитат уж от мое име, ама си се убъркал дано неволно
                            Искам да те помоля да не слагаш неща дето не съм ги писал
                            Я нивгаж не пиша на латиница, кога пиша на български, vhk.
                            Нивгаж нема да пиша тука и занапред, пиша си на старобългарски, как са си писали от времето на Ивана, Рилския чудотворец
                            тва дето го приписваш на мене, не е мое, нека да се пазиме от измами, vhk

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от vhk
                              Дръж се като мъж и си постни портфейла без да го усукваш, нямаш проблем да си обявяваш промените в портфейла до края на месеца.
                              vhk, дръж се сериозно, не проявявай нездрав интерес. За да не се чудиш, профитът ми от началото на месеца е по-добър от твоя.

                              Коментар


                              • [quote="vhk"][quote="Jores"]
                                Първоначално изпратено от vhk
                                Първоначално изпратено от Слънчев вятър
                                vhk kanarcheta li sa tezi kupili minalata esen i prodali taz prolet dobra goprnica e chovek lichno az shte sam shtastliv da pazaruvam na 5-ca no tva B trqbva da go kaje. I tova ne e preporaka. Uspeh na zanimavashtite se s poziciqta.
                                Покрай лъвската вечеря и някои дребни хищници намазват. Безплатен обяд обаче няма и някой трябва да плати сметката на края това споредмен ще са последните влезли в позиция играчи.
                                Smqtam che ne e vreme za drami da beshe udaril 20 -ak koeto spored men beshe absoljtno realno no taz mladost usra paizaja. I predi sam go kazval shte doide vreme na prozrachnost, loqlnost i adekvaten menidjmant /pazara shte go naloji/ i koito e na koraba togava shte se vozi nagore mnogo dalgo az tozi moment debna. Mnenieto mi ne e preporaka.
                                www.targ.bg

                                Коментар

                                Working...
                                X