IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Топливо АД (TOPL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение
    Горкият Бедо така и не можа да излезе от кризата, а тя дойде нова.
    бедо не го мисли ....... два хотела продаде в последните години , а има и още за продажба ....... ще изкара и трета криза...
    fuск the bеаr - give me the bееr

    Коментар


    • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение
      Горкият Бедо така и не можа да излезе от кризата, а тя дойде нова.
      Ликвидация му е майката. Какво като е компания на 60 и косур години.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение
        Горкият Бедо така и не можа да излезе от кризата, а тя дойде нова.
        Това, че Топливо и Синергон и т.н. негови клончета и листенца са в криза, изобщо няма нищо общо със положението на Бедо, повярвай ми... Но той не е от тия, дето бият тъпана и демонстрират каквото и да е!

        Коментар


        • Горкият Бедо така и не можа да излезе от кризата, а тя дойде нова.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kaputov Разгледай мнение

            Чл. 149....(8) (Изм. - ДВ, бр. 61 от 2002 г., изм. - ДВ, бр. 103 от 2012 г.) Лице, което притежава пряко, чрез свързани лица и/или непряко по ал. 2 повече от една трета, но не повече от две трети, от гласовете в общото събрание на публично дружество, няма право да придобива, включително чрез свързани лица или непряко по ал. 2, в рамките на една година акции с право на глас в количество, по-голямо от три на сто от общия брой акции на дружеството, освен в резултат на отправено търгово предложение по чл. 149б. При нарушение на изискването по изречение първо правата на глас се ограничават съгласно ал. 5 до публикуване на търгово предложение по чл. 149б. Задължение по изречение първо не възниква за лице, което преминава прага в резултат на увеличаване на капитала с издаване на права.
            Благодаря

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

              Може ли да ми цитирате член от ЗППЦК, че ctrl+f с 3 на сто, не намира задължение за търгово
              Чл. 149....(8) (Изм. - ДВ, бр. 61 от 2002 г., изм. - ДВ, бр. 103 от 2012 г.) Лице, което притежава пряко, чрез свързани лица и/или непряко по ал. 2 повече от една трета, но не повече от две трети, от гласовете в общото събрание на публично дружество, няма право да придобива, включително чрез свързани лица или непряко по ал. 2, в рамките на една година акции с право на глас в количество, по-голямо от три на сто от общия брой акции на дружеството, освен в резултат на отправено търгово предложение по чл. 149б. При нарушение на изискването по изречение първо правата на глас се ограничават съгласно ал. 5 до публикуване на търгово предложение по чл. 149б. Задължение по изречение първо не възниква за лице, което преминава прага в резултат на увеличаване на капитала с издаване на права.

              Коментар


              • Johny-bravo, не съм видял къде си ме питал. Тези дни нямам време да чета форума. В общи линии го писах отдавна какво съм направил. Данните, които излязоха на 20 февруари за заразените в Италия и Иран бяха плашещи. Хвана ме в един малък хотел в Рила и единият ден вместо да хвана баирите останах на едно диванче да си наместя главата. Беше трудно решение. Февруари затворих малко репа, запазих малко кеш и влязох в къси индекси и малко дълго злато. Златото ме дъни за общо успокоение. Реших че риска е външен и затова шортих повече чужди пазари и малко в BGXS. Затова питах системно защо никой не ползва късите. За съжаление късите индекси не покриваха целият портфейл с дълги акции. Като цяло е можело да действам и по смело. Пазарният спад ме върна там където бях миналото лято. Не можах да запазя печалбите от последните 2-3 месеца а те бяха много добри. Случва се. Не ми е приятно, но това е живота. Все пак като се сравнявам с бенчмарка е било отлично представяне. В момента специално не искам да коментирам какво възнамерявам да правя. Не искам да повлияя на пазара. Но според мен вече си краен и изтърваш момента да останеш с изключително добра прогноза. Човек трябва да знае кога да спре да говори. Според мен не можеш да критикуваш някой за дадено мнение в миналото. То може да е било адекватно към дадена ситуация и при промяната и човека да си го е сменил. За съжаление много често често въпросният човек не се сеща да уведоми хората с които е говорил по-рано. То няма и как. Лека и малко повече оптимизъм за бъдещето. Но въпреки че не искам да коментирам кой знае колко ще спомена че според мен е време навън внимателно да почнат да се затварят късите индекси и да се продава волатилността. Тази волатилност няма да остане толкова дълго време на тези нива.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                  пак греда
                  не го намирам
                  има 3% за обратно изкупуване

                  Да не би да са махнали от закона 3-те процента от Мажо?

                  Може ли да ми цитирате член от ЗППЦК, че ctrl+f с 3 на сто, не намира задължение за търгово
                  ЗППЦК чл 149, ама те са над две трети от гласовете и това с 3% май не ги лови. Не че разбирам логиката да не можеш да придобиваш 3% от дружество ако си с между 33.3 и 66.7%, ама ако си повече от 66.7% да няма проблем.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                    Е това съм 100% сигурен че никога не съм правил, ама никога! Споделял съм факти и понякога моето мнение и мисли, което в крайна сметка очевидно не е било правилно и рисковете явно се реализираха. Но ме "кефи" твоето задоволство.

                    През призмата на случващото се с вируса в световен план имам чуството че ако умрат 100 човека ти ще си доволен че си жив, ако умрат 1000 ще си 10 пъти по-доволен. От всичко, което чета от теб .... точно като такъв човек те виждам. Бъди по смирен. Грешката ми тук явно беше, че отговорих на Мариян и веднага johny-bravo захапа.

                    Бъди здрав!
                    Хубаво е да слагаш "Чувства" в устата на човека, който 100 пъти ти каза, че бъркаш и заблуждаваш хората да купуват шитове, в които си се набил. Бъди жив и здрав.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение
                      А Бсе-трейдър призоваваше да купуваме Гага, при положение, че знаем какво стана там.
                      Е това съм 100% сигурен че никога не съм правил, ама никога! Споделял съм факти и понякога моето мнение и мисли, което в крайна сметка очевидно не е било правилно и рисковете явно се реализираха. Но ме "кефи" твоето задоволство.

                      През призмата на случващото се с вируса в световен план имам чуството че ако умрат 100 човека ти ще си доволен че си жив, ако умрат 1000 ще си 10 пъти по-доволен. От всичко, което чета от теб .... точно като такъв човек те виждам. Бъди по смирен. Грешката ми тук явно беше, че отговорих на Мариян и веднага johny-bravo захапа.

                      Бъди здрав!

                      Коментар


                      • Синергон има > от 2/3 от Топливо и за това може да придобива > от 3% за година.
                        Няма да има търгово,защото Бедо и Синергон и др. свързани лица няма да минат 90%,това казвам
                        Last edited by kaputov; 17.03.2020, 23:16.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          Johny-bravo, човек трябва да знае кога да спре.
                          Може да съм малко гаден на моменти, ама вие обяснявахте как цените са евтини и как човек трябвало да купува. А Бсе-трейдър призоваваше да купуваме Гага, при положение, че знаем какво стана там. Та не мисля, че аз съм лошия в случая.
                          Да, приятно ми е, че съм на кеш 100% при тази криза. Научих си урока 2008. Къде до късмет, къде до усет, не губя и лев сега.
                          Помолих те в други теми да чуя твоето мнение относно пазарите. Без капка ирония казвам, че чета с интерес твоите мнения. Защото подхождаш от психологична гледна точка.
                          Та ми е интересно, промени ли се стратегията ти? Какво очакваш в средносрочен план? и тн.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                            Благодаря
                            забравям вече, старост нерадост
                            видях 3-те за обратно изкупуване, ама за мажоритаря
                            сега ще ровя пак
                            пак греда
                            не го намирам
                            има 3% за обратно изкупуване

                            Да не би да са махнали от закона 3-те процента от Мажо?

                            Може ли да ми цитирате член от ЗППЦК, че ctrl+f с 3 на сто, не намира задължение за търгово

                            Коментар


                            • Johny-bravo, човек трябва да знае кога да спре.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

                                Кажи ти как е партньорството с Шиши в Гагата. Прегърнахте ли се, целунахте ли се?
                                Ооо да и не спряхме само с прегръдките и целувките

                                Момче, вземи се прегледай!

                                Коментар

                                Working...
                                X