IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво Пропърти Фонд АДСИЦ (BPF / BPY)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Смятам, че ще са коректни. Но кой му е мажоритарен собственик?

    Коментар


    • "Влязох" на 1,05 и на 1,02. Пожелавам успех на дружеството и да е коректно спрямо миноритарите. БФБ има нужда от подобни проекти...
      Last edited by mancev; 13.05.2019, 19:05.

      Коментар


      • Търговията започна, ни Инвестор не показва новите акции. Освен това линкът към коментари не праща в темата.

        По същество - някой знае ли или подозира ли кой е дал 20 000 000 лв. през М Груп Корпорейшън, хората е БГ способни на такава сделка не са много.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kaputov Разгледай мнение

          Пак са публикували статията.Вече няма опасност за конкретното увеличение.За да се избегне тази възможност за провал обаче са нужни промени в наредбата,в смисъл че права срещу които са записани акции,но не са платени до датата на провеждане на аукциона трябва да се включат за продажба в него.Така заинтересовани инвеститори ще имат възможност да купят тези права,да заплатят акциите по тях и да "спасят" увеличението.Това което евентуалния "изнудвач" би могъл да спечели е ако успее да надуе цената на която да му купят правата на аукциона.
          Определено трябва да се реши нещо, например може парите да се блокират някак си в ИП или да е задължително да се преведат в набирателната сметка веднага след подписване на заявлението.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kaputov Разгледай мнение
            Четохте ли статията в Инвестора "Как със 7 лв. можеше да се провали увеличение на капитала за 36,4 млн. лв.?
            "Търговията с правата за участие в увеличението на капитала на "Браво Пропърти Фонд АДСИЦ" можеше да приключи тъжно... "
            Свалиха я и добре направиха ,няма я и в кеша. Това което описваха,можеше да стане само,ако до днес не се запишат 36 мил. акции и някой успее да закупи 7143 права на аукциона на 25.03 и не запише 400008 акции срещу тях.Тогава увеличението ще е неуспешно.Ако някой закупи акции по време на редовната търговия на правата и не ги използва за записване на акции до днес,то те ще се предложат на аукциона на 25.03 и там основните инвеститори ще закупят и използват необходимото количество за успешно увеличение.Може и да има друга схема за която сега не се сещам.
            Пак са публикували статията.Вече няма опасност за конкретното увеличение.За да се избегне тази възможност за провал обаче са нужни промени в наредбата,в смисъл че права срещу които са записани акции,но не са платени до датата на провеждане на аукциона трябва да се включат за продажба в него.Така заинтересовани инвеститори ще имат възможност да купят тези права,да заплатят акциите по тях и да "спасят" увеличението.Това което евентуалния "изнудвач" би могъл да спечели е ако успее да надуе цената на която да му купят правата на аукциона.

            Коментар


            • Честито! Има успешно набиране на капитал! (вижте бюлетина на Инвестор)


              Много добър пример за успешни и находчиви предприемачи! Ей това е добър пример как ако имаш добра идея и топки да я реализираш може да влезеш в редиците на най заможните в България.

              Нямам акции но в даден момент в бъдеще може да е добра опция за покупки!


              Коментар


              • Статията сигурно е свалена,защото това за което пишеше в нея действително може да стане и все още е възможно да се случи.Ако притежател на поне 7143 права,които може и да са купени и при редовната търговия(за около 7 лв-10 с комис.) и запише срещу тях 400008 акции от увеличението,но не ги плати до 09.04,то записаните и платени акции ще са 35999992-с 8 под минималния брой за да бъде увеличението успешно.Ако акциите са записани и въпреки че не са платени,то те няма да се предлагат на аукциона за неупражнени права на 25.04 и основните акционери или други заинтересовани,няма да могат да ги купят,съответно да запишат тези евентуално необходими 8 акции.
                Поне така е според резюмето:"Набирателната сметка трябва да бъде заверена с емисионната стойност на записваните акции не по-късно от края на
                последния ден на подписката."
                "Край на втори етап на подписката (и на подписката като цяло): първият работен ден, следващ изтичането на 15 работни
                дни от деня, в който изтича срокът за прехвърляне на правата (очаквана дата: на или около 9 април 2019 г.)."
                Евентуално дружеството би могло да заведе иск срещу такова лице,защото: "Записване на акции по смисъла на §1, т. 11 от Допълнителните разпоредби на ЗППЦК е безусловно и неотменяемо волеизявление за придобиване на акциите в процеса на тяхното издаване и за заплащане на емисионната им стойност.".... Не знам от Сирма да са завели иск....
                Това е недомислица в закона.Би трябвало права,срещу които са записани акции,но не са платени в срок 2-3 дни след приключване на продажбата,да се предлагат на аукциона за неупражнени права.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kaputov Разгледай мнение
                  Четохте ли статията в Инвестора "Как със 7 лв. можеше да се провали увеличение на капитала за 36,4 млн. лв.?
                  "Търговията с правата за участие в увеличението на капитала на "Браво Пропърти Фонд АДСИЦ" можеше да приключи тъжно... "
                  Свалиха я и добре направиха ,няма я и в кеша. Това което описваха,можеше да стане само,ако до днес не се запишат 36 мил. акции и някой успее да закупи 7143 права на аукциона на 25.03 и не запише 400008 акции срещу тях.Тогава увеличението ще е неуспешно.Ако някой закупи акции по време на редовната търговия на правата и не ги използва за записване на акции до днес,то те ще се предложат на аукциона на 25.03 и там основните инвеститори ще закупят и използват необходимото количество за успешно увеличение.Може и да има друга схема за която сега не се сещам.
                  Здрасти, извинявай но не те разбирам добре. Ако можеш да обясниш за това как 7 лв. може да провали увеличението, че статията е свалена от медията!
                  Last edited by 4f4; 18.03.2019, 10:39.

                  Коментар


                  • Четохте ли статията в Инвестора "Как със 7 лв. можеше да се провали увеличение на капитала за 36,4 млн. лв.?
                    "Търговията с правата за участие в увеличението на капитала на "Браво Пропърти Фонд АДСИЦ" можеше да приключи тъжно... "
                    Свалиха я и добре направиха ,няма я и в кеша. Това което описваха,можеше да стане само,ако до днес не се запишат 36 мил. акции и някой успее да закупи 7143 права на аукциона на 25.03 и не запише 400008 акции срещу тях.Тогава увеличението ще е неуспешно.Ако някой закупи акции по време на редовната търговия на правата и не ги използва за записване на акции до днес,то те ще се предложат на аукциона на 25.03 и там основните инвеститори ще закупят и използват необходимото количество за успешно увеличение.Може и да има друга схема за която сега не се сещам.
                    Last edited by kaputov; 18.03.2019, 10:32.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от earth1225 Разгледай мнение
                      Здравейте,
                      Нов съм в света на инвестициите, ако може така да се каже
                      Имам няколко въпроса за това дружествои моля някой да напише два реда
                      1/Защо на борсата в момента се търгуват акции на стойност 0,002 с код BPYB; и ако е успешно увеличаването на капитала, тази стойност ще се промени ли на друга и от какво зависи това?
                      2/В сайта на Уникредит е записано:
                      Съотношение брой права/ брой акции
                      1:56 (1 право дава право за записване на 56 нови акции с номинална и емисионна стойност в размер на 1 лв. всяка)
                      Какво точно означава?

                      Благодаря предарително ако някой отговори!
                      Здрасти,
                      BPYB представлява емисия права, даващи възможност да се участва в увеличението на капитала на компанията. Тези издадени права са 650 000 бр., съответстващи на броя на акциите преди увеличението на капитала. Цената на едно право в последните дни е 0.001-0.002 лв. Едно право дава възможност за записване на 56 нови акции от увеличението на капитала с емисионна цена 1.00 лв. за акция. Ако си закупиш права, можеш да участваш като подадеш през ИП заявка за участие в увеличението.
                      От днес правата не се търгуват в непрекъсната търговия.
                      Ще се проведе аукцион за неизползваните права, ако има такива!

                      Коментар


                      • Здравейте,
                        Нов съм в света на инвестициите, ако може така да се каже
                        Имам няколко въпроса за това дружествои моля някой да напише два реда
                        1/Защо на борсата в момента се търгуват акции на стойност 0,002 с код BPYB; и ако е успешно увеличаването на капитала, тази стойност ще се промени ли на друга и от какво зависи това?
                        2/В сайта на Уникредит е записано:
                        Съотношение брой права/ брой акции
                        1:56 (1 право дава право за записване на 56 нови акции с номинална и емисионна стойност в размер на 1 лв. всяка)
                        Какво точно означава?

                        Благодаря предарително ако някой отговори!

                        Коментар


                        • Да не забравяме, че идва световна рецесия..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                            Личното ми мнение е, че тези афиширани близо 10% доходност са стръв за хората с парите на депозит в банките. Един вид - риск няма, има глад на офиси и няма как да се загуби инвестицията. На този етап според мен, без да навлизам в конкретика мисля че евентуалната дивидентна доходност едва ли ще минава 5-6%, и то при липса на сътресения и коректност от страна на мажоритарите. На мен лично неприятно впечатление ми направи заявената такса от 0,4%, която колеги във форума опровергаха. Нямат и един ден история на публично дружество, и се започва с тарикатлъците. Точно това е и причината да се въздържам от каквито и да било действия спрямо компанията.
                            Тя си е валидна доходността, докато не се наложи да се плаща облигация ... с други думи трябва в един момент да се буферират средства или логиката им е нон стоп рефинансиране?!?

                            Коментар


                            • И аз очаквам реална доходност от 4-5%..Не ми харесват големите приказки и кошници за гъби и накрая ..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                                Извинявам се, ако цитирам грешни числа, но мисля че това четох в темата за BREF по-рано.

                                Ако тук цената на кв.м е 2000 EUR, a при BREF излиза 700 EUR, как е възможно тук да се очаква доста по-висок дивидент ?!?

                                Чисто математически и логически не мога да си го обясня това.

                                Някой правил ли е реални сметки.... или просто тези числа (съответно 2000 и 700 EUR) не са верни ?!
                                Личното ми мнение е, че тези афиширани близо 10% доходност са стръв за хората с парите на депозит в банките. Един вид - риск няма, има глад на офиси и няма как да се загуби инвестицията. На този етап според мен, без да навлизам в конкретика мисля че евентуалната дивидентна доходност едва ли ще минава 5-6%, и то при липса на сътресения и коректност от страна на мажоритарите. На мен лично неприятно впечатление ми направи заявената такса от 0,4%, която колеги във форума опровергаха. Нямат и един ден история на публично дружество, и се започва с тарикатлъците. Точно това е и причината да се въздържам от каквито и да било действия спрямо компанията.

                                Коментар

                                Working...
                                X