IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ ДЗИ банк АД (RXB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Kif,това ти цитираш;

    "Опитите за запор на акциите на ДЗИ Банк са опасен прецедент, твърдят юристи от ДЗИ "

    18 декември 2006 | 15:02 | Агенция "Фокус"


    Ако става дума само за опити??!

    Коментар


    • ами доцента не е уточнил по какво е доцент ;-)

      аз по-надолу бях писъл, че съм аут - ама може да се окаже че не съм
      ебаси положението
      Всеки може да спечели от борсата, но не всеки може да печели от борсата

      Коментар


      • Незнам дали и този път ще е така ,но и журналистите са хора и те трябва хляб да ядат!И дали изобщо от тях излиза?!

        Коментар


        • Galba, много странности има в цялата работа.
          Днес:
          1. в 14.13 ДЗИ обявяват че акциите са прехвърлени и честитят на всички успешната сделка
          2. в 15.02 излиза официално съобщение за запор на цялото имущество на ДЗИ БАНК

          а 2 часа преди да минат 37 млн. на борсата на 14.12. излиза ето това:
          Първоначално изпратено от доцента
          Запор върху капитала на дзи банк някой знаее ли нещо?върху 50 000 000лв от горнооряховския съд
          т.е. решението на съда е взето най-късно 13.12.

          е нямам разумно обяснение и пак ще намекна че докато Кюлев беше жив тази схема явно не е действала - аз много романи чета и сигурно съм се сбъркал вече

          Мани майтапа за тънкото пазаруване - това е ужасна история, която сега се замислям, че може да е един жесток сценарий като цяло (досиета, енергийна зависимост и сега такъв скандал)
          Всеки може да спечели от борсата, но не всеки може да печели от борсата

          Коментар


          • Дали,пък някой хитрец не иска да си пазарува на тънко?!

            Коментар


            • В момента на прехвърлянето им - запор! Не ви ли се струва странно.Купувачът трябва да е голям балък за да не провери преди покупката има ли банката тежести,които по правило ,чрез прокуратурата се налагат от ищеца преди делото!

              Коментар


              • Ами в такъв случай крайно време е държавата да се саморазпусне!
                и аз не съм юрист, ама сега ми се струва че миноритарите могат да съдят когото си поискат - Кеф ти на първо място държавата, кеф ти ония шибаняци от Тракийската банка, кеф ти наследниците на Кюлев.
                Всеки може да спечели от борсата, но не всеки може да печели от борсата

                Коментар


                • Нередовната сделка прави всяка последваща също нередовна! Не съм юрист ,но с подобен казус съм се сблъсквал!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от AllTheWayAway
                    Последно блокирани ли са или не ? Днес се търгуваха, а съобщението е от вчера... ЦД казват, че нямат мнение...а кой друг ?
                    къде го има официално, защото никъде не пише от коя дата е това определение и навсякъде се цитира само Дарик радио.
                    1 месец беше спряна търговията, след това почти 2 месеца се търгуваха акциите и в момента на прехвърлянето им - запор.
                    Явно приживе Кюлев е имал проблеми със собствениците на пловдивската банка.
                    Нещо обаче ми се губи - ДЗИ Банк обявяват, че днес успешно е финализирана сделката, т.е. 74 % са вече собственост на Евробанк и наследниците на Кюлев са вече аут, а претенциите са насочеви именно към тях.
                    Това е просто някакъв абсурд - който не ми се мисли до какво може да доведе
                    макар че вече имахме нещо подобно с продажбата на Константин плаза на Боровец

                    П.С. Намерих го:
                    Опитите за запор на акциите на ДЗИ Банк са опасен прецедент, твърдят юристи от ДЗИ

                    18 декември 2006 | 15:02 | Агенция "Фокус"

                    София. С определение на Районен съд – гр. Горна Оряховица, постановено от съдия Еманоел Вардаров, по ч. гр. дело № 1813/2006 г., по реда на чл. 309 и сл. от ГПК е допуснато обезпечение на бъдещ иск по искане на лица, претендиращи за акционерни права спрямо капитала и имуществото на “Тракиябанк” АД, по-късно с наименование “Росексимбанк” АД и понастоящем “ДЗИ Банк” АД, както и за обезпечение на бъдещи искове за заплащане на дивиденти и мораторни лихви върху тях, съобщават от ДЗИ.
                    Допуснатите от съда обезпечителни мерки са – запор върху 100 % от акциите на „ДЗИ Банк“ АД – 50 000 000 обикновени поименни безналични акции по 1 лев номинална стойност всяка една и възбрана върху недвижими имоти, собственост на „ДЗИ Банк“ АД.
                    Юридическият екип на Финансовата група ДЗИ се запозна подробно с претенциите и постановените обезпечителни мерки, с всички релевантни документи и на основание на закона изразява следното становище:Постановеното определение в частта за налагане на запор върху всички акции на публично дружество няма аналог в историята на обезпечителното производство, граничи с абсурд и представлява изключително опасен прецедент по отношение на правната и финансова сигурност на борсовия и банковия пазар.
                    Постановяването и изпълнението на такъв съдебен акт показва неразбиране на правната същност и ефекта на наложената обезпечителна мярка, може да доведе до пълен правен и финансов хаос и до оттеглянето на доверието на инвеститорите от търговията на борсата.
                    Касае се за съдебен акт, постановен в умело избран момент – свързан директно с финализирането на крупна сделка, с който акт на практика се реализират последиците от злоупотребата с права на иницииралите съдебното производство и се цели осуетяване на значима чуждестранна инвестиция.
                    Постановен е запор на 100% от акциите на ДЗИ Банк АД, без каквато и да е аргументация относно допустимостта или основателността на бъдещите искове. Запорът накърнява, както правата на всички акционери на ДЗИ Банк АД, така и на самата банка. Запорът е наложен върху спрямо ненадлежни страни и е юридически неизпълним. Запорът върху акции на публично дружество е постановен в грубо противоречие с изричната разпоредба на чл. 138, ал.1 от Закона за публично предлагане на ценните книжа и нарушава правата на миноритарните акционери, закупили акции на борсовия пазар. Обезпечителните мерки са насочени срещу правата на основните акционери, без представянето на доказателства за извършени незаконосъобразни действия от тяхна страна. При постановеняване на обезпечителните мерки изобщо не са съобразени твърденията за последващите увеличения на капитала на банката, не е констатирана очевидната липсата на идентичност на молителите и евентуалните страни по бъдещите искове, които се обезпечават. Определеният срок за предявяване на бъдещите искове е определен на 9 месеца.Този срок представлява рекорд по отношение на сроковете за предявяване на бъдещ иск, няма прецедент в правната практика и граничи с произвол. Обичайният срок за предявяване на бъдещи искове е един месец от постановяване на обезпечителната мярка. Наложени са обезпечителни мерки, които многократно надхвърлят евентуалните бъдещи „претенции“, с което е допуснато свръх обезпечаване на исковете, представляващо недопустимо въздействие върху правната сфера на засегнатите от мерките лица. Молителите твърдят, че са притежавали права върху 54, 53 % от акциите на бившата „Тракиябанк” АД, Пловдив, като при това не спорят, че са джиросали временните си удостоверения за същите, а искат и получават от съда запор върху 100% от акциите на „ДЗИ Банк” АД, както и възбрана върху всички имоти на „ДЗИ Банк” АД. Не е поискана каквато и да е гаранция от страна на искателите, въпреки липсата на достатъчно данни за основанието и размера на твърдяните от тях права. и огромните вреди, които подобни обезпечителни мерки могат да причинят. Налице е ярък пример на злоупотреба с права и накърняване интересите на всички заинтересовани лица – акционери в банката., твърдят експертите на ДЗИ.
                    Финансовата група „ДЗИ“ ще предприеме всички допустими от закона правни и фактически действия, за да преустанови създаването и развитието на подобни съдебни практики, които не само уронват доброто й име, но и създават опасни прецеденти по отношение на финансовия пазар в България.
                    За случая ще бъдат сезирани компетентните контролиращи органи, включително и Висшия съдебен съвет за извършените нарушения от съдия Еманоел Вардаров.
                    Всеки може да спечели от борсата, но не всеки може да печели от борсата

                    Коментар


                    • ЗАПОРИРАНИ. Със сигурност. Сега пак го казаха по новините. Става въпрос за Тракия банк която била продадена на Росексим Банк на Кюлев, и след това разбира се прехвърля цялата работа на ДЗИ.

                      Коментар


                      • Последно блокирани ли са или не ? Днес се търгуваха, а съобщението е от вчера... ЦД казват, че нямат мнение...а кой друг ?

                        Коментар


                        • ДА ПРИЯТЕЛИ ! сТАНА ТЯ !

                          ОФИЦИАЛНО АКЦИИТЕ НА РХБ СА ЗАПОРИРАНИ !

                          О Ф И Ц И А Л Н О !
                          Tova e BFB , zasega e taka !

                          Коментар


                          • мале мале, тук нещата стават доста груби
                            незнам ама на мен много ми намирисва цялата работа - къде е Пловдив или София, пък решение на Г.Оряховския съд.
                            някой събития от края миналата година дали нямат връзка с този запор?
                            Много интересно четиво намерих

                            Ексшефовете на източената “Тракия банк” се пробват в хотелския бизнес
                            2001-05-24 00:00:28+03
                            Парашкева ИВАНОВА
                            След като преди четири години пловдивската “Тракия банк” бе доведена до фалит, сега собствениците є Георги Стойчев, Георги Трифонов и Таньо Вълев са решили да се пробват като хотелиери.
                            Тримата усилено търсят кредит от 2 500 000 лева, за да купят хотелски комплекс в курорта Златни пясъци.
                            През последните няколко месеца икономическата обосновка на проекта им е обиколила няколко пловдивски банки, засега обаче без никакъв успех, твърдят осведомени източници. Сградата, която са избрали, се намира на първа линия на крайбрежието и се състои от стара част и недовършено крило. Той е разположен на 4 декара терен и има собствен минерален извор.
                            За да се опазят от конкуренцията, ексбанкерите
                            пазят в тайна
                            името на хотела.
                            Според плановете им след реконструкцията комплексът ще разполага с 350 легла, бизнесцентър, конферентни зали, бюро за туристически услуги, чейнчбюро. На разположение на туристите ще бъдат няколко ресторанта, лобибар, сладкарница, нощен бар и пиано бар. Ще бъдат изградени два басейна * закрит и открит, фитнесцентър и балнеоложки център. Бившите банкери са се споразумели със сегашните собственици за
                            цена от 700 000
                            долара,
                            а за да довършат модернизацията, са им необходими още 2 200 000 долара.
                            Бъдещите хотелиери вече са се свързали с няколко чуждестранни туроператора.
                            Водени са разговори с Некерман, ITS и няколко туроператорски фирми от Московска и Оренбургска област. Освен 100% запълняемост на местата от май до септември те очакват базата да работи още два месеца допълнително заради лечебния минерален извор. Очакваните приходи от целия сезон са близо 600 000 долара. Ексбанкерите искат кредит със срок на погасяване 2005 година, като погасяването му да започне през 2003 година. Като обезпечение предлагат активите на пазарджишкото акционерно дружество “Подеммашстрой” (бивше МЗ “Стоян Попов”).
                            Според техни колеги от бранша обаче Стойчев Трифонов и Вълев разполагат с необходимата сума, но искат кредите, за да легализират част от “спестяванията” си . Тримата натрупаха авоарите си през периода 1995-1997 г., когато
                            източиха “Тракия банк”.
                            Банката, създадена през 1995 година, е известна като ДСК-то на депутата Стойчо Шапатов. Тя е образувана с фиктивни капитали, а след като БНБ я рефинансира, надзорниците започват да отпускат кредити на собствените си частни фирми.
                            Парите потъват във фирмите “Грейт” , “Мари Мекс” и “Калина Елена” на жената и тъщата на Стойчев, в “Булгаримпекс” и “Астра бикс” на Трифонов, в “Тавекс” и “Вълев” на Таньо Вълев.
                            През 1997 г. Стойчев и Трифонов са арестувани и
                            обвинени в
                            длъжностно
                            престъпление,
                            а Вълев успява да се покрие, след това влиза в болница. Няколко месеца по-късно зад решетките влиза новият директор на банката Петър Петров, който се опитва да заличи следите на босовете си. През ноември 1997 година е задържан и изпълнителният директор на приватизационния фонд “Тракия” Любомир Петков.
                            Не след дълго Стойчев и Трифонов излизат поради влошено здраве
                            срещу 10 милиона лева гаранция,
                            Петровски започва да “вижда” бели магаренца в килията си и също е освободен. Престоят в ареста обаче се оказва фатален за семейното щастие на банкерите. Жената на Трифонов го напуска и заживява с друг мъж. Стойчев намира документи, които уличават съпругата му, че докато той е страдал зад решетките, тя се е възползвала от компанията на шофьорите му. Делото срещу банкерите поема по дългия път между инстанциите, като няколко пъти пътува между Пловдив и София. През 2000 година то е прекратено.
                            По-късно
                            надзорниците
                            се хвалят,
                            че цялата процедура им е струвала 6 милиона германски марки.
                            През 1998 година Росексимбанк купува лиценза на “Тракия банк” и част от активите є. Стойчев, Трифонов и Вълев преименуват приватизационния фонд от “Тракия” на “Пълдинг холдинг” и започват да приватизират предприятия.
                            Собственици са на “Металопак” * Карнобат, “БИСС-91” * Пловдив, Завод за шлифовъчни машини * Асеновград, “Комплект” АД * Садово, “Елпром -ЗЕД“ и “Подемстроймаш” * Пазарджик.
                            Според информирани източници Трифонов и Стойчев притежават атрактивни имоти в Щатите * в Делауеър и Чикаго.…
                            Всеки може да спечели от борсата, но не всеки може да печели от борсата

                            Коментар


                            • Боби, преди десет години имаше една малка затворена банка Тракия в Пловдив. Кюлев купил акциите и /чрез джиросване на временните удостоверения и вписване в книгата на акционерите на промяната/. После вдигнал капитала, върна ли му лиценза /щото бил вече ликвиден/ и я кръстил Росексимбанк със седалище София. Десет години банката растяла докато станала сегашната ТБ ДЗИ Банк.
                              Пичовете дето държали 54% от банка Тракия и си джиросали временните удостоверения преди десет години се сетили, че временното удостоверение всъщност е само касов ордер и сега тяхната банка струва 400 милки. Та те обявяват джиросването за нищожно на базата на решението на ВКС /по-долу/ и искат блокиране на цялата банка за 9 месеца докато измислят какъв точно иск ще направят срещу наследниците на Кюлев. Сети се имали акционерно дружество в което да не е имало джиросване на временни удостоверения.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от модератор
                                Първоначално изпратено от market
                                Снощи прочетох новината като треснат с мокър парцал - ако това не се оправи час по скоро, капитала на 99% от акционерните дружества трябва да бъде блокиран по тази логика. Аз съм втрещен, струва ми се по страшно от зимата на Виденов. Надявам се тази също да донесе борд - този път съдебен. Иначе явно няма спасение.

                                ama kakvo e stanalo

                                Коментар

                                Working...
                                X