IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фазерлес АД (FZLS / FZLES)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • след 6-месечния още 50%

    Коментар


    • при над 50% растеж, повече от нормално

      Коментар


      • Да си вземат въздух биковете.
        Life won't wait for you.

        Коментар


        • Поуспокои се малко цената
          Мнението не е препоръка за сделки!

          Коментар


          • Mnogo mi e interesno da spodelite mnenieto si za OTZK. Az lichno mislq che tazi kompaniq e serizono podcenena za momenta, no ne namiram logichna prichina.

            Коментар


            • Veroqtnostta EPS za 2007 da e po-golqmo ot izpolzvanoto ot men EPS za 2006 e 95%

              Predpolagam che vseki edin ot vas sam si e postavil target i si e napisal domashnoto

              Za Bobi sam siguren za XY predpolagam )

              Коментар


              • Първоначално изпратено от XY
                И какъв е изводът от казаното....?
                ами че Франки е подходил консервативно в случая взел е RОЕ-то като EPS growth, което обикновено за някои акции е по-ниско от EPS growth като EPS последна година/EPS предпоследна

                Но нека той да го коментира, Той си е правил анализите по тази формула и не знам всичките му идеи

                П.С. И той го каза - песимистичен начин за изчисляване, т.е. 168 е минималната справедлива цена явно изчислена досега тука

                Коментар


                • Franky, това е чудесно, но добрият професор говори за forward стойности:

                  PEG = Forward P/E / (expected growth rate)

                  expected growth rate = ROE * (1 - Payout ration) = ROE * plowback

                  Та мисълта ми е, че не трябва да работиш със стойностите за 2006, а най-малкото е в П/Е -то да сметнеш expected EPS, което за 2007 изглежда да е доста по-голямо
                  Ne sluchaino spomenah che sam go izchislil s rezultatite za 2006 god.
                  Zatova ne pretendiram che poluchenata stojnost ot 168 BGN e vqrna, prosto e edin pesimistichen orientir za men.

                  Коментар


                  • И какъв е изводът от казаното....?
                    Мнението не е препоръка за сделки!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от franky4fingers
                      Franki, много се съмнявам в тез формули. по книгата или сметките на кой е това. Аз досега не съм го срещал по този начин
                      Aswath Damodaran - Professor in Finance and asset valuation techniques in Stern Business School - New York

                      Franky, това е чудесно, но добрият професор говори за forward стойности:

                      PEG = Forward P/E / (expected growth rate)

                      expected growth rate = ROE * (1 - Payout ration) = ROE * plowback

                      Та мисълта ми е, че не трябва да работиш със стойностите за 2006, а най-малкото е в П/Е -то да сметнеш expected EPS, което за 2007 изглежда да е доста по-голямо

                      Коментар


                      • Franki, много се съмнявам в тез формули. по книгата или сметките на кой е това. Аз досега не съм го срещал по този начин
                        Aswath Damodaran - Professor in Finance and asset valuation techniques in Stern Business School - New York

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от franky4fingers
                          EPS growth = ROE*plowback ratio
                          Franki, много се съмнявам в тез формули. по книгата или сметките на кой е това. Аз досега не съм го срещал по този начин

                          Коментар


                          • Цената продължава и продължава да расте, днес нов исторически максимум
                            Мнението не е препоръка за сделки!

                            Коментар


                            • EPS growth = ROE*plowback ratio

                              Коментар


                              • PEG = P/E / EPS growth

                                EPS Growth е за последна година или усреднено за няколко години

                                ROE-то, което някой наричат EPS growth не дава коректни резултати. Сравни РОЕ-то на фазера за няколко години назад и EPS growth-a за последните години. Мога да те зарадвам, че всъщност реалната цена е 2.5 път по това, което си изчислил

                                Коментар

                                Working...
                                X