IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фазерлес АД (FZLS / FZLES)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • е да, явно нашите страни се оказват идеални за производство на такива стоки. Иначе други производства се изнасят в Китай, но тук поне печелим от географското положение честито

    Коментар


    • През септември се очаква да започне работа огромен завод за плоскости, фазери и т.н. в Румъния на известна немска компания. Информацията/Слуховете са, че цените им ще са с около 20% по-ниски от сегашните

      Не е препоръка и нямам

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Marti

        Дай да видим от къде ти е информацията аз се съмнявам много в нея.
        Ако вземат да си вдигнат капицитета още веднъж дори да има за 100 години след 25 ще свърши
        Не се съмнявай. Преди известно време имаше подробен материал в пресата-беше ми малко странно, защото се изнасяха данни, свързани едва ли не с нац.сигурност...Но както и да е.
        Самият факт, че в соц.времената бяха изградени два оловно-цинкови комбината, четири завода за батерии и акумулатори, които обслужваха на времето предимно карните ни заводи, чийто мощности бяха за 100 хил.бр.електро и мотокари годишно/за едните-тяговите батерии на "Енергия" и "Елхим", за другите-акумулаторите на "Старт" и "Елхим";"Монбат" в онези времена не беше толкова популярен, но пък свързан със спец.производството, а в годините след 89-с една силна развойна програма/ би трябвало да те поуспокои, относно бъдещето на подотрасъла. Но пък сега-други проблеми-мажоритаря и неговата стратегия...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Dinosaur
          Първоначално изпратено от Marti
          Говорим принципно, ако един рудник има залежи които ще се изчерпеят след 10 години, трябва ли да се търгува на р/е 20 ?
          "Говорейки принципно", оценките за запасите от оловно-цинкова руда у нас, при експлоатация равна на досегашната, са за 100 години.
          Дай да видим от къде ти е информацията аз се съмнявам много в нея.
          Ако вземат да си вдигнат капицитета още веднъж дори да има за 100 години след 25 ще свърши

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bobi75

            да де, аз затова и фазера и отзк-то съм набримчил. харесват ми периоди от по 100 години
            Така де, да има и за наследниците...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Dinosaur
              Първоначално изпратено от Marti
              Говорим принципно, ако един рудник има залежи които ще се изчерпеят след 10 години, трябва ли да се търгува на р/е 20 ?
              "Говорейки принципно", оценките за запасите от оловно-цинкова руда у нас, при експлоатация равна на досегашната, са за 100 години.
              да де, аз затова и фазера и отзк-то съм набримчил. харесват ми периоди от по 100 години

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Marti
                Говорим принципно, ако един рудник има залежи които ще се изчерпеят след 10 години, трябва ли да се търгува на р/е 20 ?
                "Говорейки принципно", оценките за запасите от оловно-цинкова руда у нас, при експлоатация равна на досегашната, са за 100 години.

                Коментар


                • днес пак купувах , без да е препоръка

                  Коментар


                  • Говорим принципно, ако един рудник има залежи които ще се изчерпеят след 10 години, трябва ли да се търгува на р/е 20 ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Marti
                      Хубавото тук е, че дървото е бързо възтановима суровина и на практика е неизчерпаема, за разлика от рудата, която рано или късно просто ще свърши. И затова FZLES и LESPL имат дългосрочно бъдеще и не са толкова циклични, колкото рудодобивни и рудо-преработвателни бизнеси.Ако OTZK примерно се търгува на forward р/е 20 то FZLES и LESPL farward p/e би трябва да е 30 . Но на малко хора им пука, тук говори момента и който може го взема.
                      Хахахаа .. Ти да няма да живееш 200 години бе, пич?
                      Мнението не е препоръка за сделки!

                      Коментар


                      • Съни тая китайска конкуренция засега е само в главите на акционерите на бай Бедо .А и който го е страх от конкуренция не се захваща с бизнес.
                        Life won't wait for you.

                        Коментар


                        • Това е лошо за света, но хубаво за бизнеса. Като има малко дърво цената ще е доста скъпа, директна полза за дървообработващия бизнес. Ако няма гора света свършва и на никой няма да му пука, ако рудата свърши (а тя ще свърши) света ще остане

                          Коментар


                          • Марти, не е точно така...
                            Все повече се изсичат гори за различни нужди...включително и за нови територии за ....други насаждения, свързани с ново гориво/кой ли имаше интереси там)/...както се увеличават и защитените територии/че те останаха ли/.....за китайската конкуренция си знаете))

                            Коментар


                            • Хубавото тук е, че дървото е бързо възтановима суровина и на практика е неизчерпаема, за разлика от рудата, която рано или късно просто ще свърши. И затова FZLES и LESPL имат дългосрочно бъдеще и не са толкова циклични, колкото рудодобивни и рудо-преработвателни бизнеси.Ако OTZK примерно се търгува на forward р/е 20 то FZLES и LESPL farward p/e би трябва да е 30 . Но на малко хора им пука, тук говори момента и който може го взема.

                              Коментар


                              • Тенк ю Карол
                                Life won't wait for you.

                                Коментар

                                Working...
                                X