IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фазерлес АД (FZLS / FZLES)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BGN
    Първоначално изпратено от kissinger
    Ехх, като почнете да ги пишете така...едно към гьотере! Ръстът в продажбите за цялата 2006 е 22%, за 2007 е 33%, рентабилността се увеличава от 9% към 4 тримесечие на 2005 до 23% през третото на миналата година.Увеличението във физическия ръст на продажбите никога не е било голямо тук - просто хората намаляват разходите за производство.А и влияе увеличената пазарна цена на фазера.
    Харе със здраве!
    Никой не оспорва, само че няма откъде да дойде ръста (или поне големия ръст), потенциала е изчерпан и според интервюто няма да се правят сериозни инвестиции в капацитет...
    Искаш да кажеш, че последните 2 години потенциалът също е бил изчерпан? Като гледам ръста в пазарната капитализация, мисля да поседя поне още година на тоя "изчерпан" потенциал. Свикнали сте да гледате само приходи, но и разходите са също толкова важен компонент.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kissinger
      Ехх, като почнете да ги пишете така...едно към гьотере! Ръстът в продажбите за цялата 2006 е 22%, за 2007 е 33%, рентабилността се увеличава от 9% към 4 тримесечие на 2005 до 23% през третото на миналата година.Увеличението във физическия ръст на продажбите никога не е било голямо тук - просто хората намаляват разходите за производство.А и влияе увеличената пазарна цена на фазера.
      Харе със здраве!
      Никой не оспорва, само че няма откъде да дойде ръста (или поне големия ръст), потенциала е изчерпан и според интервюто няма да се правят сериозни инвестиции в капацитет...

      Коментар


      • Ехх, като почнете да ги пишете така...едно към гьотере! Ръстът в продажбите за цялата 2006 е 22%, за 2007 е 33%, рентабилността се увеличава от 9% към 4 тримесечие на 2005 до 23% през третото на миналата година.Увеличението във физическия ръст на продажбите никога не е било голямо тук - просто хората намаляват разходите за производство.А и влияе увеличената пазарна цена на фазера.
        Харе със здраве!

        Коментар


        • ...ние заменяме около 12 000 тона мазут с дървени отпадъци. В стойностно отношение ефектът е около 6 млн. лв. по-малко разходи за една година в резултат на замяната на мазута с дървени отпадъци.
          И какво излиза, цялата печалба за 2007-ма идва от този ефект

          Коментар


          • Тези пречиствателни станции според мен следва да се финансират с Евро-пари, поне на 50%, доколкото това са неща за цялото общество, затова се ползуват обществени пари и фондове. Изграждането им с изцяло частни средства изглежда ненужно голям напън.
            Да вземем за пример едно пак дървопрерабоващо дружество (Фурнир АД), непублично е и се намира в кв.Изгрев в София. На големина е 5-пъти по-малко от Фазера. По решение на РИОСВ – София, дружеството плаща 5 995 лв. ежемесечна санкция за замърсяване на въздуха(от намиращия се в предприятието ТЕЦ). Хората са подготвили европроект и чакат, като се одобри и тогава ще станат работите.

            Коментар


            • Ефектът за фирмата ще е нищожен, просто необходимо зло, за да може да са в екологичните норми..

              Ми и аз искам околната среда да ми е чиста

              Друго е по-важно - че няма инвестиции в производство, тоест няма да растат продажбите кой знае с колко. От друга страна обаче тяхните прогнози са винаги супер песимистични (нереалистични)..., така че 5% ръст всъщност може да се окаже 50%. хахахаха, мечтиии

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BGN
                Първоначално изпратено от Phoenixheart
                не разбирам защо тази пречиствателна станция е толкова приоритетна. някой може ли да ми обясни плс?
                Изискване на ЕС
                хммм тогава ще има ли приходи от спестени вредни емисии?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Phoenixheart
                  не разбирам защо тази пречиствателна станция е толкова приоритетна. някой може ли да ми обясни плс?
                  Изискване на ЕС

                  Коментар


                  • не разбирам защо тази пречиствателна станция е толкова приоритетна. някой може ли да ми обясни плс?

                    Коментар


                    • Тук малко се говори, но резултатите са на ниво. Видяхме(ще видим) тези, които много говорят какво стана(ще стане).

                      Коментар


                      • Prognozite na management na FZLES vinagi sa bili mnogo konservativni. Investiciite sa nasocheni kum namalqvane na razhodite.

                        Коментар


                        • Аз лично никак не съм доволен от отговорите на г-на Тодоров. Не се коментира как и с какво ще се увеличава капацитета. Тези 5% ръст ми изглеждат направо смешни, които се предвиждат за 2008-а. А инвестициите които се изреждат не виждам как ще донесат по-високи приходи, по-виско марж евентуално или нещо друго, което да звучи добре.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от B.Graham
                            Днес нито анонси, нито сделки .Пак ли скуката ще властва?
                            Фазерлес предвижда 9 млн. лв. инвестиции за 2008 г.
                            От: Красимир Йорданов
                            k.yordanov@investor.bg
                            19.02.2008 16:44 ( FZLES )



                            Фазерлес АД-Силистра е едно от най-рентабилните дружества на родния капиталов пазар. За миналата година ръстът в продажбите на продукция на компанията е 33% до 31,6 млн. лв., а ръстът в нетната печалба е двоен до 6 млн. лв. Рентабилността на собствения капитал (ROE) е 33,5%, а рентабилността на активите (ROA) е 31%. В рамките на една година акциите на дружеството скочиха над 2,6 пъти като днес те затвориха при цена 224,57 лв., което прави съотношение цена/печалба (p/e) от 19,25.


                            Във връзка с доброто борсово и финансово представяне на Фазерлес Investor.bg взе интервю с изпълнителния директор на компанията – инж. Манол Тодоров:

                            http://www.investor.bg/?id=60424

                            Ето ти малко материал..

                            Коментар


                            • Днес нито анонси, нито сделки .Пак ли скуката ще властва?
                              Life won't wait for you.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Phoenixheart
                                хах видяхте ли отляво 100 бройки тапа
                                Ми нормално, то има една плеяда от дружества, за които би било смешно да се търгуват по-ниско. Фазера е едното от тях.

                                Коментар

                                Working...
                                X