IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фазерлес АД (FZLS / FZLES)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от B.Graham
    Единствения проблем е че не го оценява пазара подобаващо.
    Ще го бъде ! ;-)
    МНЕНИЕТО МИ (в никакъв случай) НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

    Коментар


    • Единствения проблем е че не го оценява пазара подобаващо.
      Life won't wait for you.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Marti
        Na nashata borsa Fazera si e nai-chitavoto drujestvo v momenta .
        Спор няма...

        Коментар


        • Na nashata borsa Fazera si e nai-chitavoto drujestvo v momenta .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Слънчев вятър
            Е па така си е Грахам, виж един Оргахим е на загуба за Q1 и стигна 400лв, а Фазерчето като на шега се оказа по-стабилно и от "сините" чипове и все още на 180...
            /не са препоръки естествено имам малко акцийки ... естествено /
            Така Ветре Това си е вопиюща несправедливост спрамо Фазерчето
            Life won't wait for you.

            Коментар


            • Е па така си е Грахам, виж един Оргахим е на загуба за Q1 и стигна 400лв, а Фазерчето като на шега се оказа по-стабилно и от "сините" чипове и все още на 180...
              /не са препоръки естествено имам малко акцийки ... естествено /

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Слънчев вятър
                Микеланжело, не ща да те обърквам допълнително, чели сме ги тея неща и за миналата и за поминалата прогнози, ама така пишеха и миналата година за 10% ръст, а практиката показа друго в края на годината Да не споменаваме и подобрените енергийни ефективности които толкова много радват нашия съфорумец Франкито, той никак не е вчерашен а в тая енергийна криза икономия от над 10%-20% не знам как може да се отрази на печалбата, знаеш колко е скъпа енергията освен това моажоритарите са точни, не са като Бедо и Топливо примерно
                Право рече Ветре.
                Life won't wait for you.

                Коментар


                • Микеланжело, не ща да те обърквам допълнително, чели сме ги тея неща и за миналата и за по-миналата прогнози, ама така пишеха и миналата година за 10% ръст, а практиката показа друго в края на годината Да не споменаваме и подобрените енергийни ефективности които толкова много радват нашия съфорумец Франкито, той никак не е вчерашен и ги е забелязал некои неща а в тая енергийна криза икономия от над 10%-20% не знам как може да се отрази на печалбата, знаеш колко е скъпа енергията освен това моажоритарите са точни, не са като Бедо и Топливо примерно

                  Коментар


                  • В инвестициите няма нищо лошо, дори и да намалят нетната печалба, оперативната си остава , а ако реконструкцията подобри рентабилността чудесно.
                    П.С. Michelangelo, не се съмнявам че има по - добри компании, въроса е да ги откриеш, сподели някоя от тях ...
                    Мненията ми не са препоръка за покупка или продажба на акции!

                    Коментар


                    • Еххх, ама как ми се нахвърлихте веднага компанията

                      Аз просто чета прогнозите:

                      "Очаква се приходите от продажби през 2008 год. да нараснат с над 10 %, в резултат на повишаване на производството и продажбите."

                      Това при положение, че има компании, които растат с над 100%

                      "Разчетите са за печалба на ниво около 4 млн. лв. Тази прогноза е за резултат по-нисък от достигнатия през 2007 год., но не можем да не отчетем факта, че през изминалата година резултатите са рекордно високи, а през 2008 год., икономическата ситуация е значително по-нестабилна. Това се констатира още в края на 2007 и началото на 2008 год., когато при някои цени беше отчетен не ръст, а скок на цените от 20 – 25 %, какъвто ние категорично не можем да постигнем на международните пазари."

                      А Billy, на последния ти въпрос: През ІV-то тримесечие на 2008 год. е предвидена реконструкция на една от двете технологични линии... Предвижда се разходите да бъдат около 3 млн.лв.

                      Не ме разбирайте погрешно, наистина ми харесва Фазера, но просто за момента виждам по-добри възможности за инвестиция. На компанията, събрала се тук, ви желая успех де

                      Коментар


                      • Вписват се като 9 млн. за годината.Естествено това си е мое мнение и не е препоръка или каквото и да е било друго
                        Life won't wait for you.

                        Коментар


                        • И в тоя ред на мисли как се вписват 2 млн. печалба за Q1 в тия негативни прогнози?

                          Коментар


                          • Затова и реалните печалби са по-важни.
                            Life won't wait for you.

                            Коментар


                            • Занижените прогонози на мениджмънта се правят с цел после да кажат Ние препокрихме очакванията си и тн, което в общия случай ще има положителен ефект върху цената на акциите.

                              Коментар


                              • Мик прогнозите на мениджмънта винаги са в пъти по-ниски от реалните печалби.
                                Life won't wait for you.

                                Коментар

                                Working...
                                X