IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение
    Какво правят тези че имат 9 %
    Deutsche Pfandbrief

    Иначе съм уцелил главна позиция с дивиденти....

    Коментар


    • again ,,,, for your gain a.....s!

      http://www.boerse-online.de/nachrich...ken-1000520629

      Коментар


      • http://www.finanznachrichten.de/nach...-der-3-015.htm

        ОСА на аареалбанк за 31-02 юни- предложение за дивидент 2 евро.....
        чисто 1,5 евро
        Около 4,5 % ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

          Или аз не мога да се ориентирам, или първите пет компании имат между 12 и 22% дивидентна доходност?
          Имат ама за миналата година. За следващите не се знае. Това са световно неизвестни компании. Не са Кока Кола, която всяка година увеличава дивидента от 54 години насам.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kc_3011 Разгледай мнение

            Ако гледаш таблицата с Топ 100 очевидно си прав Само една поправка първите 7 компании са между 12 и 22%
            Въпросът е: що? И дали по принцип така, или инцидентно? Щото то и туканка Златното Леф е над 30% дивидентна сега - ама що ли не му се нахвърлят? Иначе там броят без данък процентът, което изкривява картинката - но немалко мои компании влизат в класацията.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

              Или аз не мога да се ориентирам, или първите пет компании имат между 12 и 22% дивидентна доходност?
              Ако гледаш таблицата с Топ 100 очевидно си прав Само една поправка първите 7 компании са между 12 и 22%

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Гари Разгледай мнение
                Импе, ето ти един полезен сайт. http://www.dividend.com/dividend-stocks/
                Само за щатски акции за съжаление. Ако някой знае подобен за други пазари - да каже.
                Или аз не мога да се ориентирам, или първите пет компании имат между 12 и 22% дивидентна доходност?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                  Имах предвид може ли човек да си ги купи някъде другаде, освен на Букурещката. то е ясно, че се търгуват там, а не в Тимишоара.
                  майтапя се бе митко

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение

                    отговора цепи мрака на имповата реалност
                    Имах предвид може ли човек да си ги купи някъде другаде, освен на Букурещката. то е ясно, че се търгуват там, а не в Тимишоара.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • една компания след листването си обяви бай-бек за период от 2г след листването за сумата от 75 мил. и диапазон на бай-бек 10 - 35.
                      програмата се изпълнява безупречно до момента с регулярни ъпдейти за извършени сделки. до момента изразходвани 11,400 мил. от 75.
                      наред стова тече програма за оптимизиране на производството и увеличение на конкурентноспособността.

                      аз мисля, че това е много добър знак. вътре съм с 3какции, да видим дали ще мине 25,-
                      цена ИПО 16
                      цена на влизане 10,40

                      Коментар


                      • Ного компании и двете правят... аз си държа компаниите да снасят като дисциплинирани кокошляци - кокенца.

                        Я: като гледам, вече съм издоил по веднъж всички свои британски компании, без господин Адмиралът (Нелсън или Колини, както предпочитате).

                        Значи към моментът - получена сумичка (в евраци) + процентна доходност от един тримесечен:

                        HSBC - 0.194 - 2.47%
                        BP - 0.095 - 1.57%
                        Shell - 0.38 - 1.5%
                        GSK - 0.27 - 1.46%

                        Доходност: спрямо цени към началото на годината, според както реших да си ги водя. Оттогава GSK е поскъпнала, другите три поевтинели са. Трябва да се подчертае, че при HSBC към четвъртият дивидент (който получих) има и извънреден, който практически го надудвоява, така че процентното лидерство отчасти заблуждаващо е. Отделно Мидичките ми - клас А - тоест макар и реално британски, данъчно се водят холандски и там бях очесан от наркоманите тревопушници с 15% данък дивидент. Господин Адмиралът снася кокенца два пъти годишно, затова още не съм взел нищо от него.

                        Тези дивиденти са де факто последните за 15-а година, останалите три дивидента, които ще изцоцам 17-а са вече за 16-а.
                        Last edited by Императорът; 19.04.2017, 17:15. Причина: Сосни британски пъпешченца и едно полухоландско пъпешченце.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • какво ще кажете за обратните изкупувания? аз ги виждам като скрити дивиденти. ще дам един пример:

                          компания А и Б имат еднаква печалба х, която е равна на около 10% от капитализацията им, т.е. всяка има п/е от 10. Компания А раздава цялата си печалба като дивидент, да кажем при 10% данък, докато компания Б използва цялата си печалба за да изкупува обратно акции. При равни други условия и задържане на цените на акциите и на печалбите и на двете компании на едно и също ниво, резултатът след пет години би бил следния:

                          компания А връща на акционерите брутно 50% под формата на дивиденти, нетно 45%. п/е е 10
                          компания Б изкупува 50% от акциите си, т.е. половината. няма кеш към акционерите, но п.е. е вече 5. т.е. ако изравни п/е на двете компании на ниво от 10, при компания Б би следвало да се удвои цената на акциите. Ако това се случи, в този хипотетичен пример обратното изкупуване е над двойно по-рентабилно за акционерите отколкото дивиденти

                          ето един етф, който следи компаниите в САЩ, които в последната календарна година са изкупили над 5% от акциите си:
                          https://www.invesco.com/portal/site/...?productId=PKW

                          преди известно време си бях играл да гледам п/е на всяка компания от индекса и мисля че под 10 имаше към дузина
                          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                          Коментар


                          • за немските акции:

                            http://www.boerse-online.de/nachrich...ken-1000520629

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Гари Разгледай мнение
                              Импе, ето ти един полезен сайт. http://www.dividend.com/dividend-stocks/
                              Само за щатски акции за съжаление. Ако някой знае подобен за други пазари - да каже.
                              Благодаря, ного полезно наистина
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
                                Импов това 0,27 за цяла година или частичен дивидент
                                Това е тримесечен. Нали се сещаш, че не бих инвестирал при такава ниска доходност, ако годишен бе.
                                Last edited by Императорът; 19.04.2017, 14:08.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X