IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение
    Моля, отделете време за още едно пазарно проучване.
    Благодаря.

    Дивидентен сезон 2017 г. на БФБ
    Аферим, ного хубава анкетка, макар да има излишни въпроси - например пръвият: кой извратеняк не би притежавал нито една дивидентна акция, да не говорим, че и трудно се намират такива?
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от lareman Разгледай мнение

      нека сравняваме ябълки с ябълки .
      Е: че Ford да не е пъпешарница?
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Е, щом сефтосвате чак сега... аз на още около 4 март...
        нека сравняваме ябълки с ябълки .
        мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

        Коментар


        • Моля, отделете време за още едно пазарно проучване.
          Благодаря.

          Дивидентен сезон 2017 г. на БФБ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

            Импе тия от чужбина не ги брой, иначе много хора взимаме на всеки три месеца навън
            Ами информирайте за... нали темата е за туй.

            Що да не ги броим - дивидентът от ВР (напримерно) нещо по-малоценен ли е, сравнен с дивиденът от ПДНГ (напримерно)?
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение

              Някои и всеки месец
              Да бе! Всеки ден не искате ли?!
              Събитията не винаги отговарят на очакванията!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                Импе тия от чужбина не ги брой, иначе много хора взимаме на всеки три месеца навън
                Някои и всеки месец

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Е, щом сефтосвате чак сега... аз на още около 4 март...
                  Импе тия от чужбина не ги брой, иначе много хора взимаме на всеки три месеца навън

                  Коментар


                  • Е, щом сефтосвате чак сега... аз на още около 4 март...
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • и аз така направих и Корадо и Златен лев
                      мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

                      Коментар


                      • И аз "сефтосах" дивидентния сезон вчера с Корадо. Реших да го реинвестирам в компанията, макар че нямам практика да реинвестирам дивидент...

                        Коментар


                        • Дивидент по Простите Жабоци - пъкнал.

                          Браво на Ирен и другите жабешки господари - скорострелство един вид, щом изпревариха дори Атерата Чакаме и по Привилегированите Жабоци.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

                            Позиция по позиция. Друг недостатък на авторската ти система е, че отразява с лаг представянето, тоест чак на Нова година ще разбереш, че една инвестиция не е била добра, а тя може де почнала да се влошава от февруари премерно. Не че няма да го забележиш, но тогава системата (или както там си я наричаш) става безмислена, не ти дава инфо в реално време.

                            Що в един ексел в един ред не сложиш (А) средна цена на придобиване, (Б) текуща цена, (В) кап дох [ (Б-А)*100 ], (Г) последен дивидент нето, (Д) див дох [ (Г/А)*100 ], (Е) акумулиран* дивидент, (Ж) Нетен резултат във валутата [ (Б-А)*брой акции + E ], (З) Нет Рез % [ (Ж/Цялата сума по придобиването)*100 ]

                            С нетния резултат в процент ще можеш да сравняваш круши и ябълки, тоест Газпром vs. HSBC vs. София Комерс при това в реално време, ако си местиш текущата цена редовно.

                            Обаче аз никога не съм те чувал да говориш за превалутиране. Колона (З) може и според мен трябва да е по-комплексна, защото не отразява колебанията в цените на валутите. Според мен английските ти инвестиции изглеждат плачевно в лева, ако са придобивани в паунд. Не злорадствам, аз самият си поплаках ноември '16 и март т.г., когато закривах такива позиции.

                            *За да ти отчита случаите, когато си прибрал повече от един дивидент

                            Едит: виждам в последното мнение говориш за евроцентове, значи в евро купуваш, аспакаих се, калкулирано ти е всичко
                            Бльъм.

                            Тц.

                            Да не мислиш, че аз си отварям платформата веднъж на Коледа и веднъж - пиян кат` тако`а сутринта след Нова година? Нали ги наблюдавам постоянно - веднага щом си отворя платформата ги виждам тия работи - средна на която съм купил, текуща цена, дивидентите тоже може да си ги гледам и т.н. и т.н. - чета новини, преглеждам отчети.
                            Превалутиране - ного ясно че таковата - всички акции навън ги пазарувам в евро, което е с фиксиран курс към левът. Когато смятам дивидентна доходност, дивидентите които получавам в зеленички ги преизчислявам в евраци. По повечето позиции и без това получавам евраци. Британските - изчисляват дивидентите или в бабета или в зеленички, но при мен пъкват евраци. Иначе имам напредвид - разбира се (като си правя сметката) за валутните курсове, търсейки сгода. Но процантовата дивидентна доходност е винаги сметната или в лева за българските, или в евраци за всички чужди.

                            Така че имам предвид всички тия работи дето казваш
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

                              Мерси, коригирано на "Е". Гранд тоталът на всички доходности
                              Аха, ясно! Благодаря колега! Много добре си обяснил всичко. Нямам инвестиции навън, но ако имах задължително щях да калкулирам и валутния риск, какъвто е и твоя съвет.
                              Vanitas vanitatum...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

                                Много добре написано! Само би ли пояснил това + Ж във формулата на кол. Ж?
                                Мерси, коригирано на "Е". Гранд тоталът на всички доходности

                                Коментар

                                Working...
                                X