IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Garcilаso Разгледай мнение

    При дивидента грешка няма - той си е сигурен. Но какво мислиш за инвестираната сума?

    Гледам Колата в момента има цена/печалба 31. Дори да взема други показатели, пак ми се струва супер скъпа спрямо средните стойности в инвесторически план. Ако ставаше въпрос за бързоразвиваща се компания, може и да има някакви обективни причини, но тук говорим за глобална компания и население, което все повече мисли за своето здраве и избягва захарта. Дори да извадя ефекта на валутните курсове, ръстът на приходите гравитира някъде около нулата.
    А, купих си заради приличният дивидент, когато тепръва се учех - и не отчитах тежки данъци и т.н. - но все пак прилапах на прилична цена. Винаги ще има кой да смуче количка, дори когато Чичо Уорън се озъби - щото той ного я лочи. Нямам ного - това ми е от най-малките позиции. А и - да - кеф цена няма - в обществото има някакво предубеждение, че това е най-скъпата и елитна акция на света - като кажеш пред група хора (небрежно, то се знай) че си имаш "някоя и друга акция на Coca cola" - с ного различни очи те гледат така да се каже един вид, нали разбираш `начи. Ха-ха.

    Миро Димитров - ного рано, бе - дивидент на Хесовици - те обещаваха: от 10-ий да плащат.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Garcilаso Разгледай мнение

      При дивидента грешка няма - той си е сигурен. Но какво мислиш за инвестираната сума?

      Гледам Колата в момента има цена/печалба 31. Дори да взема други показатели, пак ми се струва супер скъпа спрямо средните стойности в инвесторически план. Ако ставаше въпрос за бързоразвиваща се компания, може и да има някакви обективни причини, но тук говорим за глобална компания и население, което все повече мисли за своето здраве и избягва захарта. Дори да извадя ефекта на валутните курсове, ръстът на приходите гравитира някъде около нулата.
      Кефът цена няма
      Особено за един от най-сините чипове.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Дивидент от Coca cola - пъкнал. 0.26 зеленички на акция.
        При дивидента грешка няма - той си е сигурен. Но какво мислиш за инвестираната сума?

        Гледам Колата в момента има цена/печалба 31. Дори да взема други показатели, пак ми се струва супер скъпа спрямо средните стойности в инвесторически план. Ако ставаше въпрос за бързоразвиваща се компания, може и да има някакви обективни причини, но тук говорим за глобална компания и население, което все повече мисли за своето здраве и избягва захарта. Дори да извадя ефекта на валутните курсове, ръстът на приходите гравитира някъде около нулата.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mirodimit Разгледай мнение
          Дивидентите от HES,Стара планина холд и Българска роза дойдоха. Отново поздравления за точноста.
          това при кой посредник ?
          http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

          Коментар


          • Дивидентите от HES,Стара планина холд и Българска роза дойдоха. Отново поздравления за точноста.
            Мнението има аналитичен характер и НЕ ПРЕДСТАВЛЯВА препоръка за ВЗИМАНЕ на инвестиционно решение!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от VNM Разгледай мнение

              Това колко е 0,000868 евра на акция ли?
              Ми това е като пише сънен човек. 0.0868 еврака, а не евроцента... мисля всички разбраха това?

              Минке - ами нали ТОВА е целта на темата? Търво да видят хората коь компания колко снася или - ако им се губи някой дивидент от България или чужбина, да си го потърсят.

              Темата е за инвеститори, които обичат да цоцат дивиденти. Затуй: пъкне ли ти дивидент отнякъде: моля пиши го - това не е хвалба - така помагаш на другите, които искат да се нагувичат с дивидентни акции.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Втори дивидент от HSBC - пъкнал. 0.0868 евроцента на акция.
                Това колко е 0,000868 евра на акция ли?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Втори дивидент от HSBC - пъкнал. 0.0868 евроцента на акция.

                  A стига бе Императоре с тия "хвалби", и ние ли да почнем да постваме след всеки дивидент, който сме взели по света?!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dzk Разгледай мнение
                    Някой знае ли кога ще започнат да изплащат Солвей-Соди? Днес са пуснали уведомление "всички акционери да предприемат необходимите действия по получаване на дължимия дивидент". Много странна формулировка На мен ми звучи че вече изплащат, но много бързат нещо. Гласуването мина само преди седмица.
                    от 27 юли в клоновете на Експресбанк
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Втори дивидент от HSBC - пъкнал. 0.0868 евроцента на акция.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dzk Разгледай мнение
                        Някой знае ли кога ще започнат да изплащат Солвей-Соди? Днес са пуснали уведомление "всички акционери да предприемат необходимите действия по получаване на дължимия дивидент". Много странна формулировка На мен ми звучи че вече изплащат, но много бързат нещо. Гласуването мина само преди седмица.
                        vale 1 спомена някъде че ще започнат към края на месеца ако не се лъжа в Експресбанк

                        Коментар


                        • Някой знае ли кога ще започнат да изплащат Солвей-Соди? Днес са пуснали уведомление "всички акционери да предприемат необходимите действия по получаване на дължимия дивидент". Много странна формулировка На мен ми звучи че вече изплащат, но много бързат нещо. Гласуването мина само преди седмица.

                          Коментар


                          • Дивидент от Coca cola - пъкнал. 0.26 зеленички на акция.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                              Прочети по надолу, вече писах в М+С хидравлик , те са изплатили днес и Зенит Агрохолд. също
                              , но едвали имаш там.
                              прегледах набързо и само за днес но не видях нищо, вероятно съм ослепял вече. Да, колебаех се между М+Ц , БРЕФ и простите жаби( привет Импе) - сумите са ми близки. Мерси за насоката.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dzk Разгледай мнение
                                Тези каролци взеха да ме изнервят. Гледам че днес (вероятно) имам приход по сметката, но не мога да разбера откъде. Имат някаква справка за финансови транзакции, но там пишат нещо от дъжд на вятър. Дивидента на атерите ги преведоха на 26, и чак днес това е отразено в справката. И сега как да си направя баланса? Някой който е на карол, получавал ли е днес дивидент, и разбрал ли е откъде?

                                Прочети по надолу, вече писах в М+С хидравлик , те са изплатили днес и Зенит Агрохолд. също
                                , но едвали имаш там.

                                Коментар

                                Working...
                                X