IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
    Формално по начина по които ги избирам Монбат за сега остава, Софарма отпада. Ще видим как ще изглеждат нещата в края на годината. Много добра трета поредна година за селекцията - Любими на Форума - 32.5 % до сега от началото на годината.
    В това няма логика Софарма има по-висок дивидент към цена от Moнбат и е по-евтина :? Не се ли избират 10-те най-евтини акции в индекса с най-високо съотношение дивидент/цена ? Освен ако няма някаква друга врътка в схемите ти все още се чудя каква беше логиката на Бреф вместо Албена миналата година но ми изглежда сходна с тази на Софарма вместо Монбат ?
    http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

    Коментар


    • Формално по начина по които ги избирам Монбат за сега остава, Софарма отпада. Ще видим как ще изглеждат нещата в края на годината. Много добра трета поредна година за селекцията - Любими на Форума - 32.5 % до сега от началото на годината.
      Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение

        Всеки има право на мнение, но едно мнение за да бъде добре разбрано и прието трябва да бъде съпроводено и от аргументация.С годините постепенно започна да ми прави впечатление, че дивидентските акции са по-стабилната част от портфейла ми. Българските дивиденски акции са доста добър източник на доход поне в последните 9 години откак си записвам резултата и за една година напред предварително избирам селекция от дивиденски компании. От началото на тази година доходът на 10те компании от BGTR30 с най-висока дивиденска доходност в края на миналата година е 21.7%, през предишните 8 години е бил 20.6% средно или с натрупване 326%

        Докато общо разпространеното менение е, че тук в България не може да се печели, че депозита и имота са правилната инвестиция, дивиденските кучета ще бият пазара

        Една инвестиция може да бъде едновременно само две от следните три неща - високо доходна, високо сигурна и високо популярна. Така, че докато не стане популярна инвестиционната дестинация БФБ, на нея ще могат да се намират високо сигурни и потенциално високо доходни инвестиции ;-)
        Както винаги следя с удоволствие твойте постове и моят портфейл много точно следва твоята статия. Единственно не мога да преценя коя ще е 10-тата акция за 2018-та. В момента имам Monbat (мисля че тази ще изпадне от класацията), Елана Агро Кредит, Химимпорт, Атера, Трите Софарми, Стара Планина и Хидравлик-а. Мисля че Бреф е 10-тата но остава въпроса коя ще замени Монбат ?
        http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

        Коментар


        • Относително високо сигурни спрямо другите инвестиционни алтернативи - единствено сигурните неща в живота са несигурността на всичко и смъртта.

          Добре е да продължават да смятат акциите за високо рискови
          Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение

            Всеки има право на мнение, но едно мнение за да бъде добре разбрано и прието трябва да бъде съпроводено и от аргументация.С годините постепенно започна да ми прави впечатление, че дивидентските акции са по-стабилната част от портфейла ми. Българските дивиденски акции са доста добър източник на доход поне в последните 9 години откак си записвам резултата и за една година напред предварително избирам селекция от дивиденски компании. От началото на тази година доходът на 10те компании от BGTR30 с най-висока дивиденска доходност в края на миналата година е 21.7%, през предишните 8 години е бил 20.6% средно или с натрупване 326%

            Докато общо разпространеното менение е, че тук в България не може да се печели, че депозита и имота са правилната инвестиция, дивиденските кучета ще бият пазара

            Една инвестиция може да бъде едновременно само две от следните три неща - високо доходна, високо сигурна и високо популярна. Така, че докато не стане популярна инвестиционната дестинация БФБ, на нея ще могат да се намират високо сигурни и потенциално високо доходни инвестиции ;-)
            Как може да говориш за високо сигурни инвестиции, след като акциите се смятат за високорисков актив???
            Събитията не винаги отговарят на очакванията!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

              Получаваш безплатни услуги при добри резултати на дружеството (например - акционер си в "Албена" и ти дават 2 безплатни нощувки в курорта... )
              И шапки, и шапки, и безплатен обяд

              Това в кръга на майтапа естествено, дано не го приемеш с лошо....
              Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                дивидентните компании са залъгалка за балъците
                Всеки има право на мнение, но едно мнение за да бъде добре разбрано и прието трябва да бъде съпроводено и от аргументация.С годините постепенно започна да ми прави впечатление, че дивидентските акции са по-стабилната част от портфейла ми. Българските дивиденски акции са доста добър източник на доход поне в последните 9 години откак си записвам резултата и за една година напред предварително избирам селекция от дивиденски компании. От началото на тази година доходът на 10те компании от BGTR30 с най-висока дивиденска доходност в края на миналата година е 21.7%, през предишните 8 години е бил 20.6% средно или с натрупване 326%

                Докато общо разпространеното менение е, че тук в България не може да се печели, че депозита и имота са правилната инвестиция, дивиденските кучета ще бият пазара

                Една инвестиция може да бъде едновременно само две от следните три неща - високо доходна, високо сигурна и високо популярна. Така, че докато не стане популярна инвестиционната дестинация БФБ, на нея ще могат да се намират високо сигурни и потенциално високо доходни инвестиции ;-)
                Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                  може да участваш в печалбата и без да вземаш дивидент. къде пише че печалбата трябва да се разпределя
                  Как точно участваш в печалбата, ако не получиш дивидент ?
                  Получаваш безплатни услуги при добри резултати на дружеството (например - акционер си в "Албена" и ти дават 2 безплатни нощувки в курорта... )

                  Това в кръга на майтапа естествено, дано не го приемеш с лошо....

                  Имам предвид, че печалбата се разпределя само чрез дивидент, всичко друго ако го има изобщо сигурно е някаква екзотика.

                  Ти вероятно визираш по-скоро капиталова печалба от ръста на цената на акцията, но това няма нищо общо с печалбата на компаниява.... може да имаш капиталова печалба и без да компанията да има такава, както и обратното - компанията да си печели, но акцията да не расте....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
                    За всички, които са с по-стари никове (и не са ботове) дивидентът е символ. Най-малкото, тези от по-рано, помним през последните 5-7 години каква е капиталовата печалба при дивидентните и при шитовете, при които се разчита само на капиталова печалба...
                    Не е препоръка!
                    за БФБ си прав.Но аз не бих инвестирал там никога

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                      Това пък откъде ти дойде ?!?

                      То по-скоро това е нормалната логика - влагаш си парите в нещо с/у част от печалбата.
                      може да участваш в печалбата и без да вземаш дивидент. къде пише че печалбата трябва да се разпределя

                      Коментар


                      • Дивидент от СОФАРМА - пъкнал.




                        Иначе - да - нагувичването с дивиденти е в някакъв смисъл алфата и омегата на тая история с акциите, дето сме в нея от толкоз години вече
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Сега съм близо до 40-така и мисля живи и здрави след 10-15г. да съм изцяло в "нискорискови" изцяло дивидентаджийски акции (тип Жабоци, Атери), привилегии и разни други, които да дават някаква годишна доходност от 3-8% колкото да бият инфлацията и същевременно да съхраняват портфейла като цяло...

                          Дотогава ми се иска да гоня в пъти по-голяма средно годишна доходност от да речем 25-30%. С години като 2016 и 2017/2018 (дано) това не е много трудно, но пък погледнато в период 2004г - 2030г не е и лесна задача. Всичко е въпрос на години (на колко си и за колко напред смяташ да инвестираш), склонност към риск/толерантност към загуба и дисциплина...

                          И в момента в портфейла ми има 70% акции, които дават дивидент, но за мен дивидентът за момента в който търся по-голяма доходност е по-скоро бонусче, отколкото причина за покупка/продажба на дадена акция.
                          БФБ портфейла го третирам не като начин за забогатяване, а за източник на повече спокойни и хубави моменти в бъдеще

                          Коментар


                          • Както са казали хората:Бавно, но славно. Така е с дивидентен портфейл. Сигурно и спиш спокойно. Другото е: Бързата работа срам за майстора и т.н....... Рисковите портфейли за кратък период от време дават по-голяма доходност, но пък има ли спад първи са по пързалката надолу. Всичко е въпрос на риск, приоритети и да не изреждам разни епитети.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              ..За мен лично дивидентът е символ на добро управление, но всеки знае себе си и си решава.
                              За всички, които са с по-стари никове (и не са ботове) дивидентът е символ. Най-малкото, тези от по-рано, помним през последните 5-7 години каква е капиталовата печалба при дивидентните и при шитовете, при които се разчита само на капиталова печалба...
                              Не е препоръка!
                              Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                                Импов, ти пак жабоците си хвалиш...Решението е да се листват нови интересни компании, но там нищо не се прави..
                                Напротив - казвам, че - поради необяснимото вече толкова години недоверие към - това е последната акция, дето ще се набалончи.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X