IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от lareman Разгледай мнение

    Това след данъците ли е?
    Разбира се
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Ето какво излиза като дивидентна доходност - с колчета:

      http://imgur.com/a/0w54X
      Това след данъците ли е?
      мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

      Коментар


      • Така ще иде вече над 6% :

        БЪЛГАРИЯ: Атера - 250 бр, Жабоци - 120 бр, Имотчета - 40 бр

        БРИТАНИЯ: HSBC - 25 бр, GSK 12 бр, Rio Tinto 5 бр, Admiral Group 5 бр

        САЩ: Pfizer 3 бр, Ford 14 бр, Senior Housing 11 бр

        ДРУГИ: Daimler 2 бр, Shell 13 бр, Gazprom 70 бр
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

          Е сложи и Златен лев, за да вдигнеш още повече "потенциалната" дивидентна доходност Тия софия комерс ако му дадат 12% дивидентна догодина, ще си призная че нищо не разбирам от инвестиции...
          Не бързай да се самообиждаш, без да мислиш. Точно най-голямото колче е фиксирана дивидентна доходност, защото това са привилегированите акции. Ще му дадат и ще пеят даже - 57 стинки на акция.

          ДДДД - като на клиент ще му направя инвестиционна човешка, защото той иска застрахователна защита. Това ще му предложа като на приятел - защото човекът има едни свободни пари. Добре е, че ме ръчкате - защото не всички колчета ме кефят. Например вярно е, че Pfizer е крайно могъща, ама колчето и е нисичко - и на Daimler и на Трейдингът - тоже. Значи - тяхната тежест трябва да се намали - или засега да се изключат, а да се наблегне на други. Дори 6.5% средна дивидентна - съвсем постижимо.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Ето какво излиза като дивидентна доходност - с колчета:

            http://imgur.com/a/0w54X
            Е сложи и Златен лев, за да вдигнеш още повече "потенциалната" дивидентна доходност Тия софия комерс ако му дадат 12% дивидентна догодина, ще си призная че нищо не разбирам от инвестиции...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

              да,а кое не е хазарт ?
              Интересно дали препоръката ти се препокрива с целите на клиента на импето. Лично аз не бих искал някой ден да се изправя пред някой и да ми се наложи да му казвам, че този тираж не сме имали късмет, но другият път непременно ще се паднат нашите числа. Този начин на мислене ме плаши. Аз имам някакво уважение към моите и хорските пари. Би ли споделил какви резултати ти носи тази стратегия? Не съм видял някой успешен да я прилага и ми е интересно да почерпя опит.

              Коментар


              • Ето какво излиза като дивидентна доходност - с колчета:

                http://imgur.com/a/0w54X
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                  Това някаква форма на хазарт ли е?
                  да,а кое не е хазарт ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                    за 5к портфел да взима 50к abengoa с останалите пари да пали свещи
                    Това някаква форма на хазарт ли е?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                      Тогава що - осмак?

                      Моите - Евро финанс - минимум 2 кинта, иначе 0.35%.
                      отварена-затворена позиция
                      Last edited by lobos; 21.08.2017, 00:07.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                        минимум 4 евро за сега нямам праблем с тях IB
                        Тогава що - осмак?

                        Моите - Евро финанс - минимум 2 кинта, иначе 0.35%.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Ако за

                          Ако твоят посредник би ти взел 8 кинта комисион, задето си си купил 3 Даймлерченца, значи е крайно време да го напляскаш като непослушно чааве на селска сватба и да си намериш нов посредник. Щото моят ще ми вземе само 2 кинта.
                          минимум 4 евро за сега нямам праблем с тях IB

                          Коментар


                          • Ако за
                            Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                            daimler -3 лота имаш 8 евро комисионни тоест кам 5%
                            Ако твоят посредник би ти взел 8 кинта комисион, задето си си купил 3 Даймлерченца, значи е крайно време да го напляскаш като непослушно чааве на селска сватба и да си намериш нов посредник. Щото моят ще ми вземе само 2 кинта.

                            Тони донякъде е прав - малко сякаш така да се каже един вид прекалено малко съм диверсифицирал може би, ърм. Макар комисионите да са по-ниски то тия, дето вий явно снасяте. Но ако трябва да окълцам позиции, пръво ще отпаднат (ако критерият е сосността на доходът) - Трейдингът, Имотчето, Pfizer и Rio Тinto - тоест да жертвам патриотизъм и могъщество в името на доходността.
                            Last edited by Императорът; 20.08.2017, 23:55. Причина: Да окълцаме Мел Гибсън.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • за 5к портфел да взима 50к abengoa с останалите пари да пали свещи

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                                Посочи ми поне една позиция, при която дивидентът няма да покрие комисионът дори не за година, но за 9 месеца.

                                Посочи ми тоже поне една небългарска компания, която има превъзхождащ я български еквивалент. Че аз две от нашите ги сложих само от патриотизъм !!! Ако бях избрал вместо тях британски, доходността щеше да е над 6% още в следващата година.

                                Не препоръчвам Allianz за дивидентен портфейл, докато акцията е над 180 еврака. Аз си се нагувичих на сгода - средно на малко над 140, сега е късно.

                                Биков - ако имаш по-добри идеи - посочи ми ги.
                                daimler -3 лота имаш 8 евро комисионни тоест кам 5%

                                Коментар

                                Working...
                                X