IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тоже и при мен

    Да подчертаем, драги - тъй като акция британска е - сума в евраци, не в бабета или зеленички.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • дивидент от BP 0,086
      бавно и тихо нагоре

      Коментар


      • Дивидент от HSBC - пъкнал. 0.082 еврака на акция.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

          Може би най сладкото навън е това, че дават дивиденти през три месеца. Аз съм така през два фонда и е приятно да виждаш как ти влизат по 100евро на всеки три месеца , но не ги получавам кеш, а съм ги заявил да се трупат като нови дялове.
          Хльъх - ного ясно, че всеки обича да се нагувичва - колкото по-начесто, толкова по-добре
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

            Неизтекли, бе. Просто компаниите в милата татковина сносят един път годишно - и чакам само от Имотчетата.

            Аз обичам редовно да се нагувичвам, дори с неголеми суми, а компаниите по света снасят кат` тако`а през три месеца. Е, без швабските.

            Туканка няма какво да се купува, чуек. Само атерки и жаби.
            Може би най сладкото навън е това, че дават дивиденти през три месеца. Аз съм така през два фонда и е приятно да виждаш как ти влизат по 100евро на всеки три месеца , но не ги получавам кеш, а съм ги заявил да се трупат като нови дялове.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение

              Ами парите ти "изтекоха" извън пределите на милата ни Татковина ) /респ. БФБ/
              Неизтекли, бе. Просто компаниите в милата татковина сносят един път годишно - и чакам само от Имотчетата.

              Аз обичам редовно да се нагувичвам, дори с неголеми суми, а компаниите по света снасят кат` тако`а през три месеца. Е, без швабските.

              Туканка няма какво да се купува, чуек. Само атерки и жаби.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                ++ Тужно на квадрат - Дучето даде фира
                Не може да бъде

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Tony
                  тъжно някак!
                  ++ Тужно на квадрат - Дучето даде фира
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                    Тужно: кое е тужно?
                    Ами парите ти "изтекоха" извън пределите на милата ни Татковина ) /респ. БФБ/

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                      тъжно някак!
                      Тужно: кое е тужно?
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Дивидент от Shell - пъкнал - трети за годината - 0.34 еврака на акция.

                        Дивидент от Pearson - пъкнал - 0.056 еврака на акция.
                        тъжно някак!

                        Коментар


                        • Дивидент от Shell - пъкнал - трети за годината - 0.34 еврака на акция.

                          Дивидент от Pearson - пъкнал - 0.056 еврака на акция.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

                            Импе, поглъщането във фармацията говори само и единствено за слабост на собствения ти R&D отдел и жестоко ти качват цената на молекулите, което пък ти удря печалбите след това в дълъг период от време. Не съм гледал дали купуват със собствени пари или кредит, но като цяло не е добре. Риска е голям, работя в бизнеса, при продажба се захаросва сериозно информацията , а отдолу почват да изскачат скрити разходи. Цените на придобиване и след това за интеграция и последващо развиване ги брой поне 30% нагоре от предвиденото. За справка провери Джонсън и Джонсън. Преди десетина години правиха такава експанзия и гледай колко им струва. Фармация поделението им още е почти на нула и печелят основно от consumer healthcare. Мога още много да ти говоря за Пфайзер, но ще почна да играя по ръба на confidentiality-то. Нямам техни акции, няма и да имам, защото после трябва да ги държа поне 3 години. Има много по-добри фарма компании, ако и не толкова могъщи.
                            Не зная, драги - ти разбираш от хапчевият бизнес и аз ного ценя твоето мнение - но мен ми се струва, че направиха добри покупки - а и по-добре да купиш конкурент и да се разшириш един вид, отколкото да държиш планини кешовица без полза. Както и да е - не съм вкарал ного пари в Pfizer, доходността им е прилична като за щатска компания, а и нямам против да ги държа не 3, ми и 23 години - стига да не намаляват снасянето . Ти коя хапчева компания би препоръчал? Аз засега имам тях и GSK, като на британците заложил повече - по-сосно снасят. Хъ-ъм - ти - помня - кефеше се на Рошлювците? Аз лично ща Sanofi - ама към момента цената не ме устройва - дебна ги дългосрочно един вид така да се каже. Но сега цел са ми добивните компании - защото - както са казали мъдри хора - това, дето не можеш да го отгледаш (като растения или добитъци) щеш не щеш, трябва да го изкопаш отнякъде.
                            Last edited by Императорът; 09.09.2017, 17:48. Причина: За могъществото на дигърченцата-жуженца.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                              Да, по четири пъти, както е редно за щатска компания. Капиталово съм мънинко назад, цените играят - ту нагоре, ту надолулу в нешироки граници. Не са ми дивидентно най-сгодните зарад тлъстите данъци в Щатите, не могат да конкурират по тоя показател GSK, но могъществото си е могъщество - а и компанията се разширява силно - поглъща като акулище други - и то немалки компании в браншът. Като височина на колчето (тоест процентна дивидентна сгода) Форд са ного по-добре.
                              Импе, поглъщането във фармацията говори само и единствено за слабост на собствения ти R&D отдел и жестоко ти качват цената на молекулите, което пък ти удря печалбите след това в дълъг период от време. Не съм гледал дали купуват със собствени пари или кредит, но като цяло не е добре. Риска е голям, работя в бизнеса, при продажба се захаросва сериозно информацията , а отдолу почват да изскачат скрити разходи. Цените на придобиване и след това за интеграция и последващо развиване ги брой поне 30% нагоре от предвиденото. За справка провери Джонсън и Джонсън. Преди десетина години правиха такава експанзия и гледай колко им струва. Фармация поделението им още е почти на нула и печелят основно от consumer healthcare. Мога още много да ти говоря за Пфайзер, но ще почна да играя по ръба на confidentiality-то. Нямам техни акции, няма и да имам, защото после трябва да ги държа поне 3 години. Има много по-добри фарма компании, ако и не толкова могъщи.

                              Коментар


                              • Желязко, ти си прав - полека-лека ще стане - нека измислят нови модели, пък колко ще е масово - ха бакалъм - а и пропуснал си - отде ще вземат:
                                А/ литийчец за батериите и
                                Б/ точец за толкова коли?

                                Веско - преди повече от месец (по-точно преди около например три месеца) и при мене пъкна - ама предният дивидент.

                                Монетов - не знам дали не печелят от, но всичко е търсене и предлагане - ще започнат. Ако гледаш тИслата - мани ги: тия са палячовци. Не може да сравняваш могъщи компании като Daimler и BMW с тая бутикова компания и дядото с кичарестите мустаки с Мъск.

                                Тоест Мъск няма какво да го мислим - чопна си 1 МБ бонусченце от тИслата, пък акционерите: при Любо Пенев.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X