IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

    Всеки си има планове, аз също
    Форти, аз не питах и не подсказвах за плановете ни, нормално е да всеки да има планове. Говорехме за това кое е сладко и кое не. Според мен дефанзивните и офанзивните стратегии работят в зависимост на това в коя част на цикъла на пазара сме, като допълнителен песимизъм може да да помага при мечи тренд, но и много да пречи на общата доходност при бичи тренд. Плановете и стратегиите водени единствено и само от желание за доходност не бива да бъдат следвани сляпо, без отчитане на лихвите, инфлация и други. По мое лично мнение, а то се променя в зависимост от опита, прочетеното и постигнатото, не само от ренти и дивиденти може да се направи много. Рентите и дивидентите работят в случаите когато базата е доста висока, а за това при повечето хора отнема време. Едно е да кажем 3-5% рентна (дивидентна) доходност на 1-2 млн. и съвсем друго е при 10-100 хил. Така че нека да се развиваме и да отчитаме реалните условия.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

      A капиталовата печалба и кеширането на печалбата?
      всеки си има планове, аз също

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

        A капиталовата печалба и кеширането на печалбата?
        Днес един го питах - как ще кешира виртуалната .... ма друг ми отговори.... с фалит на бъкет търгуващ виртуалната .... ))))))))))))))))))

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
          най-сладките неща на света били дивидента, рента а и свирката ... от панаира !!!!
          A капиталовата печалба и кеширането на печалбата?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Какъв е тоя оплезен идиoт, дето си въобразява, че си пръска кухавелата и защо го туряте в моята тема?
            ти, учителю.... не се ли разпозна!? шегичка даскале! нЕма се дуеш

            Коментар


            • най-сладките неща на света били дивидента, рента а и свирката ... от панаира !!!!

              Коментар


              • Какъв е тоя оплезен идиoт, дето си въобразява, че си пръска кухавелата и защо го туряте в моята тема?
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар




                • Коментар


                  • Ъръмчх:

                    все пак аз бях прав - доплатиха ми дивидент - освен от GSK няма от какво да е друго - общата сума на акция - 0.211 еврака

                    Стрелков, а на тебе? Ей-затуй тая тема - да следим за такива работи колективно
                    Last edited by Императорът; 19.10.2017, 00:13. Причина: Гувик-гувик.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                      АДР-ченцата се търгуват в Щатите и често в тях влизат 2-3 или повече истински акции или обратно: една истинска акция е разделена на части. И именно щото са американски работи, плащаш данък кат` тако`а - или поне това е наблюдението ми.
                      данъка по скоро зависи от това какви са данъчните споразумения между сащ и страната от която е адр-а
                      също плащането мисля може да не е като дивидент, а като лихвено плащане
                      “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                        Каква е разликата между АДР и "истински акции"? И за тези АДР-ченнца не плащаш ли данък, и ако да как?
                        АДР-ченцата се търгуват в Щатите и често в тях влизат 2-3 или повече истински акции или обратно: една истинска акция е разделена на части. И именно щото са американски работи, плащаш данък кат` тако`а - или поне това е наблюдението ми.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Киро - не може. А Наивников не гледа каквото трябва: той гледа АДР.ченцата - да не съм луд да си купя АДР-ченца и да ме дерат кат` тако`а с 30% данък? Аз имам истински акции и то не една, разбира се.
                          Каква е разликата между АДР и "истински акции"? И за тези АДР-ченнца не плащаш ли данък, и ако да как?

                          Коментар


                          • Киро - не може. А Наивников не гледа каквото трябва: той гледа АДР.ченцата - да не съм луд да си купя АДР-ченца и да ме дерат кат` тако`а с 30% данък? Аз имам истински акции и то не една, разбира се.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                              Импов, може ли да се купуват по четвърт акции в могъщите компании..
                              може ама не и при посредника на импето, разгледай drip Dividend Reinvestment Plan

                              “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                              Коментар


                              • Импов, може ли да се купуват по четвърт акции в могъщите компании..

                                Коментар

                                Working...
                                X