IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
    Въпрос. Съвсем сериозно. Относно начисляването на дивиденти при дълги позиции и отчисляването им при къси позиции при търговия на индексите DAX и DJI. Това ли са датите през тази година които да очаквам, това да се отрази при инвестициония посредник, показани на този сайт.

    http://www.dividendenchecker.com/dividend-dax.php
    за ДАКС да, но е добре да следиш eGM: Expected date of the next general meeting, т.е. за точната дата на ОСА в страницата на компанията.
    случва се очакваната дата да бъде променена.

    Коментар


    • Въпрос. Съвсем сериозно. Относно начисляването на дивиденти при дълги позиции и отчисляването им при къси позиции при търговия на индексите DAX и DJI. Това ли са датите през тази година които да очаквам, това да се отрази при инвестициония посредник, показани на този сайт.

      http://www.dividendenchecker.com/dividend-dax.php

      Коментар


      • Я, енергийна компания - сгодна - и се търгува на Ксетрата - благодаря ти, приятелю !!!

        Ама тия са шотландци? Виж ти - травеститите с фустите какви били щедри - а аз мислех, че са стиснати....
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от foggbg Разгледай мнение
          От първите кода на xetra е NNGF има и едни други SSE plc имат по добър дивидент и по добри показатели но са по слабо ликвидни виж и тях.аз имам и от тях
          Благодаря, драги Стрелков И аз мислех, че е пръвото. Това ССЕ така ли се казва само? А аз ще разуча БТ Груп и ще разкажа дали изглежда добре и инак, а не само откъм дивидент.

          Ама ти яко си се нагувичил с британски работи - аферим - данъчните да ходят при Любо Пенев, да живее Бабето, долу горанов, проклетдае.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • От първите кода на xetra е NNGF има и едни други SSE plc имат по добър дивидент и по добри показатели но са по слабо ликвидни виж и тях.аз имам и от тях
            бавно и тихо нагоре

            Коментар


            • Първоначално изпратено от foggbg Разгледай мнение
              Дивидент от National Grid plc платен 0.139 Евро след данъци
              В платформата ми излизат две - National Grid и National Grid NEW - ти от кои си - от първите ли?

              А какво ще кажете - всички информирани - за телекомуникационната британска ВТ Group? Гледам - поне откъм дивидентец е сгодна - около 0.17 еврака на година при цена около 3.14 еврака на Франкфуртската (разбира се дивидентът се изчислява в Бабета) - някой има ли наблюдения?
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Хе-хе: изпревари ме с инфото

                И при мен - пъкна.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Дивидент от GSK платен 0.213 евро
                  бавно и тихо нагоре

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                    Може би от инвестиционния посредник могат да ми издадат такъв документ.
                    "ЩЕ" - ама - друг път. Дори от посредникът да ти напечатат документ - то в него ще е написано с колко дивидент си се нагувичил от различните компании - и хич не ми се вярва да вземат да правят това всяко тримесечие, камо ли всеки месец. Отделно - как ще докажеш колко е бил гласуваният дивидент, за да се види колко данък ти е удържан? Да - може някой прост чиновник от НАП да седне да прави проверки - и да търси из сайтовете на компаниите колко са снесли - ама кой ще го направи? Не е ли по-"логично" - (като знаем кретеноидно-садистическата природа на) - да поискат документ от тебе? И как ти ще им осигуриш такъв на малоумните? Коя компания на света има такава абсурдна практика? Нима Coca cola напримерно - всяко тримесечие ще печата милиони служебни бележки за изплатени дивиденти и удържани данъци - и ще ги праща по света, за да угоди на безполезна чиновнишка сган, която всеки трезвомислещ народ би трябвало да изтреби, вместо да храни? И да ти - боклуците ще кажат: "ама това е написано по холандски - я: заклет преводач да го преведе !!!" И - то ще ти излезе баси терорът - и разходите - затуй, че си получил 5.8 еврака дивидент от Мидичката например !!!

                    Отделно - не е ли малко нагло: според даваният от тебе пример - ако в някоя държава са ме очесали под 5% - АЗ да им доплащам, ама където са ми съдрали кожата с 30% данък например - ТЕ да не ми връщат? Откъде-накъде все тия паразити да са на далавера? Навит съм да им дам по 5% данък върху нагувиченото от британски компании... ама те да ми върнат съответно 10% от холандските, 21% от немските, 25% от американските !!!


                    Разбираш ли - че ако започнат хората да декларират доходи от дивиденти от чужбина - ще са нужни още куп държавни паразити, които само с това да се занимават, да проверяват и да търсят данни - ама кой ще им плаща? Ясно е кой - демек ние - данъкоплатците ще плащаме заплати на някакви негодни за нищо боклуци, само за да проверяват, че не дължим данъци, но те са ни удържани при източникът, въпреки че е очевадно, че те НЯМА КАК да не са ни удържани?


                    Мечтая да доживея деня, в която всички чиновници не просто са прогонени от кабинетчетата си, но чукат камъни за пътища до пълна изнемога !!! Няма нищо по-вредно от тия - освен може би техните братя по препитание хъхряците - също толкова нагли и безполезни - разликата е само, че едните се пръкват чрез снасяне, другите: чрез назначаване.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                      То така или иначе те облагат двойно: веднъж компанията (твоя акционерна собственост) плаща данък върху печалбата, после ти - върху същата печалба, плащаш данък дивидент.

                      Само това остава, след като два пъти си платил данък на Яловицата (напримерно), да платиш и трети път - на горанов - щото ордите държавни чиновници, хъхряци "клети бежанци" и прочее безполезна гнъс не произвежда нищо, ама трябва да плюска и кендза по три пъти на ден.


                      Манцев - проблемът е: как ще докажеш доходът - а ако ти искат документ от компанията, отде ще го вземеш?
                      Може би от инвестиционния посредник могат да ми издадат такъв документ.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                        Ами не иакам да задълбавам затова ще кажа, че не могат два пъти ти облагат едно и също... т.е. ако на едното място плащаш данак на другото не плащаш
                        То така или иначе те облагат двойно: веднъж компанията (твоя акционерна собственост) плаща данък върху печалбата, после ти - върху същата печалба, плащаш данък дивидент.

                        Само това остава, след като два пъти си платил данък на Яловицата (напримерно), да платиш и трети път - на горанов - щото ордите държавни чиновници, хъхряци "клети бежанци" и прочее безполезна гнъс не произвежда нищо, ама трябва да плюска и кендза по три пъти на ден.


                        Манцев - проблемът е: как ще докажеш доходът - а ако ти искат документ от компанията, отде ще го вземеш?
                        Last edited by Императорът; 14.01.2018, 14:27. Причина: Безполезната гнъс.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Ами не иакам да задълбавам затова ще кажа, че не могат два пъти ти облагат едно и също... т.е. ако на едното място плащаш данак на другото не плащаш

                          Коментар




                          • 3. Данъчно третиране на дивидентите, разпределени в полза на местно физическо лице от източник в чужбина
                            Както посочихме в началото, дивидентите, начислени на местни физически лица, са обект на облагане с окончателен данък 5 на сто още към момента на начисляването им и не подлежат на деклариране в годишната данъчна декларация по чл. 50 ЗДДФЛ.
                            Съществува обаче едно изключение - за дивиденти, получени от местни физически лица с източник в чужбина, т.е. когато дивидентите не са разпределени от местни юридически лица, а от чуждестранни лица. В този случай дивидентите подлежат на деклариране (чл. 52, ал. 1, т. 4 ЗДДФЛ, във връзка с чл. 50, ал. 1, т. 3 ЗДДФЛ).
                            В тази връзка ще уточним, че при получаване на дивиденти с източник чужбина лицето следва да се самообложи - да внесе върху брутния им размер окончателен данък 5 на сто (чл. 38, ал. 1, т. 2, б. „б“ и ал. 2 ЗДДФЛ, и чл. 46, ал. 3 ЗДДФЛ). Данъкът е дължим до 15-о число на месеца, следващ тримесечието, през което дивидентите са придобити (чл. 67, ал. 1 ЗДДФЛ, във връзка с чл. 46, ал. 4 ЗДДФЛ).
                            Ако дивидентите са обложени в чужбина, лицето би могло да избегне двойното им данъчно облагане, когато:
                            • не е налице СИДДО и приложи методът на обикновения данъчен кредит, т.е. приспадне платения в чужбина данък до размера на данъка, дължим в България (чл. 76, ал. 1-3 ЗДДФЛ). Например, ако върху брутния размер на дивидентите, чиято левова равностойност е 1000 лв., в чужбина е удържан данък 10 на сто, т.е. 100 лв. данък, то данък в България не се дължи, тъй като дължимият у нас данък върху същата сума би бил 50 лв., но ако е удържан данък 3 на сто, т.е. 30 лв., лицето следва да довнесе 20 лв. данък до 15-о число на месеца, следващ тримесечието, в който доходът е придобит;
                            • е налице СИДДО и приложи съответните методи за избягване на двойното данъчно облагане, заложени в съответната СИДДО (най-често методът на обикновения данъчен кредит, описан по-горе).
                            Независимо че ЗДДФЛ предвижда данъчното задължение върху дивиденти с източник в чужбина да бъде уредено окончателно в рамките на годината, тези дивиденти следва да се декларират чисто информативно в годишната данъчна декларация по чл. 50 ЗДДФЛ. Особеността е, че те се декларират в декларациятаобразец 2001а - за лица, получили доход/и с източник в чужбина (Приложение № 8). (В този смисъл е и Разяснение № 1_4 от 24.02.2011 г. на Дирекция „ОУИ“ - Бургас“.) Така че лице, което формира изцяло доходите си от източник в България, но има доходи от дивиденти с източник в чужбина, независимо от това, следва да попълни декларация образец 2001а за лица, получили доход/и с източник в чужбина, за всичките си доходи, като накрая посочи получените през 2011 г. доходи от дивиденти с източник чужбина в част I на Приложение № 8 чисто информативно (както е посочено в началото на самото Приложение № 8, данните, декларирани в него, не се взимат предвид за целите на данъчното облагане).

                            Доколкото разбирам, ако данък дивидент в Норвегия е 15%, и ми бъде удържан там, тук не се дължи 5% данък, а само информативно се подава в НАП?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                              Къв Горанов те гони бре. не моеш да спиш от мисли по него.Човека е местно лице в Англия, може доброволно да се набие при Горанов ако закона позволява щото тука е ниска ставката. ама да провери англииските закони и ако требе да прочете СИДО-то както е споменал колегата
                              Доколкото разбрах - става дума за доходи от дивиденти. Ти си неинвеститор - и не знаеш - май - че данъкът в Британия е нула до сума от 5 Б годишно.

                              Форти - какво пак те яде ДПФ-енцето, та го обсъждаш не на място туканка? Първо - виж доходността за последните година-две, после - разбери най-после - че който има ДПФ, чеше Горанов - и така не само че си избива таксите, но е 5% напред още при вноската.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Въобще в никакъв случай ДПФ - загуба на потенциал и реална загуба на платени такси !!!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X