IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
    Говоря за стратегически анализ Импе. Дали да продължа или да си тръгна. Дали да натисна още малко педала на газта или да дам едно леко чукване по спирачката. За това говоря. Честно казано това със стратегиите за инвестиране си е една много благодатна тема и заслужава да си има отделно местенце във форума. В кръга на шегата, но преди малко ми хрумна нещо забавно. Замисляли ли сте се колко общи неща има инвестирането със... секса? Двама души правят нещо в тъмното, полагат някакви усилия, работят, влагат всичко от себе си, потят се и ако стане работата им е едно такова хубаво, весело, радват си се, хвалят се и т.н. Ако пък не стане си мълчат и нищо не казват или ако кажат не си признават. Първите резултати от положения така труд се виждат след около 9 месеца, а може и повече. След това обаче идва по-трудното, защото резултатът също иска своите си грижи. Та така стоят нещата. Надявам се да съм ви разведрил в тази хубава, петъчна вечер, в края на работната седмица.

    Правете любов, не война! Препоръка е...
    Това със секса е верно. Представи си следващата финасова криза и как те наебават в гъза без вазелин. Да боли, но поне ползвайте вазелин и защита, та да не боли толкова. Дори може и да ти стане хубаво. Та изпозваитецкондом ако не сте постоянен на пазара или останете на самотек

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dinko.dinev.07 Разгледай мнение
      Как се определя кои притежатели на акции имат право на дивидент? Има ли универсален срок - например 14 дни след ОСА, които са купили ще получат или това също се решава на ОСА?
      Туканка са толкова.

      По света - компаниите сами определят ексдивидентната дата.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dinko.dinev.07 Разгледай мнение
        Как се определя кои притежатели на акции имат право на дивидент? Има ли универсален срок - например 14 дни след ОСА, които са купили ще получат или това също се решава на ОСА?
        По закон, вписаните в ЦД до 14 календарни дни след деня на ОСА, т.е. трябва да имаш предвид и двата работни дни, необходими за сетълмента.
        Мненията ми не са препоръка за търговия.

        Коментар


        • Как се определя кои притежатели на акции имат право на дивидент? Има ли универсален срок - например 14 дни след ОСА, които са купили ще получат или това също се решава на ОСА?

          Коментар


          • Говоря за стратегически анализ Импе. Дали да продължа или да си тръгна. Дали да натисна още малко педала на газта или да дам едно леко чукване по спирачката. За това говоря. Честно казано това със стратегиите за инвестиране си е една много благодатна тема и заслужава да си има отделно местенце във форума. В кръга на шегата, но преди малко ми хрумна нещо забавно. Замисляли ли сте се колко общи неща има инвестирането със... секса? Двама души правят нещо в тъмното, полагат някакви усилия, работят, влагат всичко от себе си, потят се и ако стане работата им е едно такова хубаво, весело, радват си се, хвалят се и т.н. Ако пък не стане си мълчат и нищо не казват или ако кажат не си признават. Първите резултати от положения така труд се виждат след около 9 месеца, а може и повече. След това обаче идва по-трудното, защото резултатът също иска своите си грижи. Та така стоят нещата. Надявам се да съм ви разведрил в тази хубава, петъчна вечер, в края на работната седмица.

            Правете любов, не война! Препоръка е...
            Last edited by Чичо Манчо; 16.03.2018, 18:35.
            Vanitas vanitatum...

            Коментар


            • Бе не е за фукнявене. Идеята е, че си правиш анализ, за да видиш де е сгода да инвестираш СЕГА - а за подобен анализ никак няма да ти помогне дали си инвестирал успешно или не преди осем години.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Хльъх:

                Гледам - долу аз писал: "новобранец". Не мислите ли, че ако пишем (или рисуваме на колчета) дивидентна доходност спрямо цени, на които сме инвестирали преди 5-8 години, това може да подведе някой нов - и да го накара да лети на розавите облачета на мечтите - и после: кофти изненадаааа.

                Ърм?

                Ето затуй: моят метод на изчисление - по-правилен.
                Спорът за това "как е по-правилно да се смятат дивидентите" е като спора за "кое е по-старо: яйцето или кокошката" Няма да се впускам в тази полемика, защото съм го правил вече. Само ще кажа, че моят подход е като на колегата Манчев. И това е така, защото аз си смятам доходността за себе си. Не за да се доказвам или да се изтъквам пред някого, или пък да информирам, а още по-малко пък да подвеждам или манипулирам някого "биейки тъпана" по форумите каква, аджеба, доходност съм си докарал, пък била тя дивидентна или капиталова. Аз се нуждая от по-обективна оценка на своята доходност само и единствено за да помогна на себе си. За да си съставя по-трезва преценка на собствените си минали инвестиционни ходове и да реша дали да продължа или да изляза от дадена инвестиция и кога да сторя това. Предполагам никой инвеститор не взема решение да "влезе" в дадена компания само на основата на информацията за размера на дивидента, която тя разпределя или е разпределяла досега или пък защото някой си му е казал каква е дивидентната му доходност?
                Vanitas vanitatum...

                Коментар


                • тва сигурно е глобал маркетс в нов вариант
                  ако са те посредник е силно казано
                  Last edited by ceneto; 16.03.2018, 10:56.
                  “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                  Коментар


                  • Знам ,че не е много по темата ,но днес ме "ухажваха " по телефона от Global FXM ,намерили ми тел. номер в Търговския регистър и ме вербуват да стана техен клиент ..Основната стръв беше дивидента на BMW ,който щял да се изплаща след няколко дни ) Локализирани били в Лондон и нямали представителство в БГ т.н.
                    Някой има ли опит с този посредник

                    Коментар


                    • Хльъх:

                      Гледам - долу аз писал: "новобранец". Не мислите ли, че ако пишем (или рисуваме на колчета) дивидентна доходност спрямо цени, на които сме инвестирали преди 5-8 години, това може да подведе някой нов - и да го накара да лети на розавите облачета на мечтите - и после: кофти изненадаааа.

                      Ърм?

                      Ето затуй: моят метод на изчисление - по-правилен.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                        Това ми хареса
                        А ми ти с какво толкова си заслужил инвеститор ,а Манчев не е?
                        Аз не съм заслужил инвеститор: аз съм прочут инвеститор.

                        Сигурно защото имам около 38 000 поста например - и някой тайно все още ги брои.
                        Last edited by Императорът; 15.03.2018, 21:24. Причина: Сигурно ни бройкат.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Админите: защо Манцев или аз сме прости мембъри, а Баларев, дето пише само някакви безмислени глупости отвреме навреме, е старши такъв? Що за абсурдни титли са тия неща?
                          Това ми хареса
                          А ми ти с какво толкова си заслужил инвеститор ,а Манчев не е?

                          Коментар


                          • Админите: защо Манцев или аз сме прости мембъри, а Баларев, дето пише само някакви безмислени глупости отвреме навреме, е старши такъв? Що за абсурдни титли са тия неща?
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                              От средната ти на придобиване. Коментирали сме го много пъти, но още не мога да разбера защо смяташ дивидентната доходност спрямо моментните цени, при положение че търсиш, високи печалби в дългосрочен план. Давам ти пример. Купуваш българска компания на 5лв. след 1 година акцията е станала 7лв. а дивидента е 0,35лв. Дивидентната доходност е 5%, но за теб е 7% (защото си купил на 5лв.) Купуваш чужда компания на 5лв. след една година акцията е станала 3лв. и дава 0,30лв. дивидент. Тогава според теб дивидентната доходност е 10% така ли? Нищо че ти си купил на 5лв. и един път имаш загуба от 2лв. от капиталовата, и втори път реалната ти дивидентна доходност не е 10% а 6%, защото ти реално си купил на 5лв. а не на 3лв. колкото е моментната цена. Така че аз предпочитам българските дружества с 3% дивидентна доходност и 30% капиталов ръст, пред 8-10% дивидент и 20-25% загуба от капиталова (така както и твоите така рекламирани и прехвалени жаби)... Нищо лично към теб, просто си разсъждавам...
                              Да - коментирали ного пъти и аз обяснявал: защото какво сме направили в миналото вече няма значение - минало: заминало. Важно е какво правим сега, де да инвестираме сега - а не в миналото. Ако напиша, че от Софарма Трейдинг дивидентната доходност ми е 13,8% (щото някога съм ги пазарувал малко над 2 кинта), това реално ли е според теб - и какво топли когото и да е като информация, освен че ми вдига личното самочувствие и носи щастлива почуда на някой новобранец?
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                                Ако си поиграеш да включиш и капиталовата печалба/загуба за периода, едва ли ще е толкова "кежавичко"... Но всеки си знае...
                                Не е точно .. при ХЕС колко е капиталовата за една година назад...да не говорим след последната дата на дивидента колко ще е ? Естествено дивидентната доходност е много важна когато мултипълите са сравнително високи както при ХЕС и MCH примерно .

                                Коментар

                                Working...
                                X