IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от foggbg Разгледай мнение

    да Глаксо си оттеглиха офертата която бяха подали да купят едно от подразделения на Пфизер за 20 милиарда и за това скача днес
    Защо не беше ли хубаво подразделението? По-интересно е, че Pfizer са мислили евентуално да продадат нещо - те повечето лапат...
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

      Четох го това, Инокентий. Щом авторът реве за дивидентите на ВР и Мидичката - че били изчислявани в зеленички, какво да коментираме повече? Посочи ми българските компании, по-сгодни дивидентно от тия двете. Жабокът, Атерката... други? Доходността на Мидичката сега е около 5.9%, на ВР - 6.18%, на HSBC - тя също изчислява в зеленички - 5.47%. В бабета изчисляват GSK и Rio Tinto на Глаксо доходността е 6.38%, на Тинтата - 3.63% от шестмесечния само - на бас, че общия годишен ще бие 5.5%. Това е от тия, дето си имам, Адмиралът не ми се смята. Това са хипермегамогъщи компании, на които си струва да се заложи. Ако британският пазар падне още - тъкмо още по-сгода да се нагувичи човек. Моята доходност основно британските я дърпат нагоре - ако гледаме по държави - и ще продължа да се гувича с такива. Капиталово получих удар по Rio Tinto - заради плановете на Доналдът за обмитяване на стоманата - ама не му се сърдя, човекът си гледа интересът на неговата си държава... по-натам ще гледам даси купя още някоя и друга акция - BHP с що я дебна да я изловя на тънко.


      Апропо - днес GSK скача с 3.43% на фонът на общите спадове - интересно защо - някой нещо знай ли?
      да Глаксо си оттеглиха офертата която бяха подали да купят едно от подразделения на Пфизер за 20 милиарда и за това скача днес
      бавно и тихо нагоре

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
        Британският фондов пазар - големият фалстарт на 2018 г.

        Международните мениджъри са по-песимистични отвсякога за акциите в Обединеното кралство

        Лондонският фондов пазар направи ужасен старт на 2018 г.
        Британският основен индекс FTSE 100 се понижава с 11% от януари насам, което го прави най-зле представящият се бенчмарк в света, пише CNN Money.
        Международните мениджъри на фондове са по-песимистични отвсякога за акциите в Обединеното кралство, според проучване на Bank of America Merrill Lynch. Инвестиционните мениджъри, които контролират общо 514 млрд. долара, заявиха, че Великобритания е основната им къса позиция.
        Акциите бяха засегнати от напрежението в световната търговия, но тук има още три фактора, които оказват натиск върху FTSE 100.

        https://www.investor.bg/analizi/91/a...2018-g-258085/
        Четох го това, Инокентий. Щом авторът реве за дивидентите на ВР и Мидичката - че били изчислявани в зеленички, какво да коментираме повече? Посочи ми българските компании, по-сгодни дивидентно от тия двете. Жабокът, Атерката... други? Доходността на Мидичката сега е около 5.9%, на ВР - 6.18%, на HSBC - тя също изчислява в зеленички - 5.47%. В бабета изчисляват GSK и Rio Tinto на Глаксо доходността е 6.38%, на Тинтата - 3.63% от шестмесечния само - на бас, че общия годишен ще бие 5.5%. Това е от тия, дето си имам, Адмиралът не ми се смята. Това са хипермегамогъщи компании, на които си струва да се заложи. Ако британският пазар падне още - тъкмо още по-сгода да се нагувичи човек. Моята доходност основно британските я дърпат нагоре - ако гледаме по държави - и ще продължа да се гувича с такива. Капиталово получих удар по Rio Tinto - заради плановете на Доналдът за обмитяване на стоманата - ама не му се сърдя, човекът си гледа интересът на неговата си държава... по-натам ще гледам даси купя още някоя и друга акция - BHP с що я дебна да я изловя на тънко.


        Апропо - днес GSK скача с 3.43% на фонът на общите спадове - интересно защо - някой нещо знай ли?
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

          Е, обобщения като: "всичките" винаги са прибързани. В Британия има компании, дето са труднозаобиколим фактор в световен мащаб, печелят си стабилно и никакви Брекзити не могат ги катурна.
          Британският фондов пазар - големият фалстарт на 2018 г.

          Международните мениджъри са по-песимистични отвсякога за акциите в Обединеното кралство

          Лондонският фондов пазар направи ужасен старт на 2018 г.
          Британският основен индекс FTSE 100 се понижава с 11% от януари насам, което го прави най-зле представящият се бенчмарк в света, пише CNN Money.
          Международните мениджъри на фондове са по-песимистични отвсякога за акциите в Обединеното кралство, според проучване на Bank of America Merrill Lynch. Инвестиционните мениджъри, които контролират общо 514 млрд. долара, заявиха, че Великобритания е основната им къса позиция.
          Акциите бяха засегнати от напрежението в световната търговия, но тук има още три фактора, които оказват натиск върху FTSE 100.

          https://www.investor.bg/analizi/91/a...2018-g-258085/

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

            Това беше шега колега, но ти много остро си реагирал. Думите са отражение на душата на човека. От мръсната душа (уста) излизат мръсни думи. Иначе благодаря за съвета - определено си натрупал горчив опит. Ще го имам предвид.
            no my dear, that is the reality. truth hurts and I can repack with nice wods. but better nice kick in the ass than 0 account

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

              Според мен има разлика да инвестираш на LSE от България и да инвестираш от UK на LSE. Тоест данъчното третиране определено е различно, когато си резидент в Англия. Поправи ме ако греша. Поздрави и успешна търговия.

              https://www.gov.uk/topic/personal-tax/capital-gains-tax
              Не съм сигурен как стоят нещата с инвестирането на LSE от България,за това трябва да се проверят местните данъци и такси.Иначе вероятно ще е различно да-тук в Англия данъчното облагане е прогресивно като за първите 5000£ на година не плащаш данък,но после с увеличаването на печалбата данъкът може да достигне и до 50%.В България пък е плосък данъкът,което значи че ако например плащаш 10% данък при 5000 лева печалба то ще плащаш и 10% при 50000 лева печалба.За мен втория вариянт е по-логичен и затова при по-големи суми е по-изгодно да инвестираш от България.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                Това със секса е верно. Представи си следващата финасова криза и как те наебават в гъза без вазелин. Да боли, но поне ползвайте вазелин и защита, та да не боли толкова. Дори може и да ти стане хубаво. Та изпозваитецкондом ако не сте постоянен на пазара или останете на самотек
                Това беше шега колега, но ти много остро си реагирал. Думите са отражение на душата на човека. От мръсната душа (уста) излизат мръсни думи. Иначе благодаря за съвета - определено си натрупал горчив опит. Ще го имам предвид.
                Vanitas vanitatum...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от geo0rgi Разгледай мнение

                  0% е до 5000£ годишно правилно.Просто в момента не бих пипнал английски компании по никакъв начин.Всичките имат огромни дългове,спадащи печалби и страшно много несигурност около Брекзит.Освен това и тук националната банка започна да вдига лихвите и повечето компании изобщо не ги виждам като да имат достатъчно свободен кеш да могат да си обслужват заемите на по-високите лихви.
                  Според мен има разлика да инвестираш на LSE от България и да инвестираш от UK на LSE. Тоест данъчното третиране определено е различно, когато си резидент в Англия. Поправи ме ако греша. Поздрави и успешна търговия.

                  https://www.gov.uk/topic/personal-tax/capital-gains-tax

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от geo0rgi Разгледай мнение

                    0% е до 5000£ годишно правилно.Просто в момента не бих пипнал английски компании по никакъв начин.Всичките имат огромни дългове,спадащи печалби и страшно много несигурност около Брекзит.Освен това и тук националната банка започна да вдига лихвите и повечето компании изобщо не ги виждам като да имат достатъчно свободен кеш да могат да си обслужват заемите на по-високите лихви.
                    Е, обобщения като: "всичките" винаги са прибързани. В Британия има компании, дето са труднозаобиколим фактор в световен мащаб, печелят си стабилно и никакви Брекзити не могат ги катурна.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                      Чичоманчов - това е идея. Ще измислиш ли нужната тема - или аз да сторя туй?
                      Нямам време друже, ти я измисли! По едно време, група хора (от този форум) не се ли бяхте наели книга да пишете по въпроса. Така ми се чини сякаш? Но за тази работа готови "рецепти" сякаш няма. Опитът е незаменим учител.
                      Vanitas vanitatum...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

                        Здравей! Колко е данък дивидент получени от UK компании за местни лица ? Предполагам, че не е 0% до 5000 лири годишно.
                        0% е до 5000£ годишно правилно.Просто в момента не бих пипнал английски компании по никакъв начин.Всичките имат огромни дългове,спадащи печалби и страшно много несигурност около Брекзит.Освен това и тук националната банка започна да вдига лихвите и повечето компании изобщо не ги виждам като да имат достатъчно свободен кеш да могат да си обслужват заемите на по-високите лихви.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                          Честно казано това със стратегиите за инвестиране си е една много благодатна тема и заслужава да си има отделно местенце във форума.
                          Чичоманчов - това е идея. Ще измислиш ли нужната тема - или аз да сторя туй?
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от geo0rgi Разгледай мнение

                            Живея в Англия и тук данък дивидентът към компании търгувани в САЩ е 15%,затова и предпочитам основно тяхни акции да купувам.
                            Като живееш в - защо не си купуваш тамошни, ами си навит да те чешат с 15%?

                            Инокентий, щом за нас е 0%, надали за местните е повече.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от geo0rgi Разгледай мнение

                              Живея в Англия и тук данък дивидентът към компании търгувани в САЩ е 15%,затова и предпочитам основно тяхни акции да купувам.
                              Здравей! Колко е данък дивидент получени от UK компании за местни лица ? Предполагам, че не е 0% до 5000 лири годишно.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                                Сигурен ли си, че: 15%, а не 30%? Иначе - успех, де - щом те кефят, земи си


                                Иначе току що измислих инвеститорска поговорка-сравнение, равносилна на познатата: "Да получиш от умрял писмо":

                                "ДА ПОЛУЧИШ ОТ ТЕСЛА ДИВИДЕНТ"

                                Щото акционерите на вечно губещата Тесла са се навили да плащат на мошшшшшеника Мъст 2.6 МБ заплата, ако вдигне ПАЗАРНАТА КАПИТАЛИЗАЦИЯ на теслата до еди-колко си. Ако Илончо наеме някой наш Тимуровски специалист, той може да го светне как да направи пазарната капитализация на циркаджийската си компания и 1 ТБ долара ако ще - ха-ха-ха-ха-ха.
                                Живея в Англия и тук данък дивидентът към компании търгувани в САЩ е 15%,затова и предпочитам основно тяхни акции да купувам.

                                Коментар

                                Working...
                                X