IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Rational Investor Разгледай мнение
    Неделя вечер е и повечето хора, включително и аз, се настройват за първия работен ден от седмицата. В тази връзка един въпрос стои в съзнанието ми от известно време - възможно ли е човек да се издържа от дивиденти. Вие как мислите?
    Въпросът не е зададен правилно. Функцията на дивиденда е стабилен доход комбиниран с ниска волатилност. Но не големината на дивиденда е определяща, а постояността му и откъде идва паричният поток за плащането. Така че мисли и не се подлъгвай. Как да избера кои акции:google it

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Rational Investor Разгледай мнение
      Неделя вечер е и повечето хора, включително и аз, се настройват за първия работен ден от седмицата. В тази връзка един въпрос стои в съзнанието ми от известно време - възможно ли е човек да се издържа от дивиденти. Вие как мислите?
      Както са рекли това и колегите. Понякога обсъждаме туй и с моите ученици - в частност: как ного хора - ударили яко сухо от тотото или някоя търканица, вратоломно профукват всичкото - и ако все пак нещо стойностно купят, то туй е имот. А всъщност ако имаш 0.5 КБ дори - можеш да се издържаш - и семейство - дори да нямаш имот - и даже е по-сгодно да нямаш, защото можеш да сменяш домовете според нуждите или желанието си - или обстоятелствата - и как в държава с отрицателна демография и никаква законност, дългосрочна покупка на дом носи съществени рискове. 0.5 КБ може да ти носи 3.8-4 Б месечен доход.

      Амо Дядо Бог е подличка душичка с мръсно чувство за хумор и винаги дава парите от търканиците и тотото на финансово неграмотни - за да им се присмива като ги пропилеят.
      Last edited by Императорът; 25.03.2018, 23:34. Причина: Дядо Бог.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Инвестирай 1 милион разумно и можеш..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Rational Investor Разгледай мнение
          Неделя вечер е и повечето хора, включително и аз, се настройват за първия работен ден от седмицата. В тази връзка един въпрос стои в съзнанието ми от известно време - възможно ли е човек да се издържа от дивиденти. Вие как мислите?
          Зависи най-вече от големината на портфейла и от начина на живот разбира се. Зависи какво имаш предвид под "издържа". Ако приемем 900-1000лв. за нормално (говорим за 1 човек, не за семейство), то при 4-5% дивидентна доходност, то портфейла ни трябва да бъде някъде около 250 000 лв.
          Last edited by mancev; 25.03.2018, 23:18.

          Коментар


          • Неделя вечер е и повечето хора, включително и аз, се настройват за първия работен ден от седмицата. В тази връзка един въпрос стои в съзнанието ми от известно време - възможно ли е човек да се издържа от дивиденти. Вие как мислите?

            Коментар


            • Де да зная - разправяхме се с тях преди време и не стигнахме до никъде. Не ми се занимава особено - а и щатски нямам ного
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • за да обясните на импето кое как с данъците трябва отделна тема да направите, че тая много ще се наспами, а той чете избирателно - аз се отказах преди година две да прявя опити да разяснявам, че на българите не взимат 30% в щатско ама...
                “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                  Тук проблемът е друг. Как се доказва тоя доход, щом акциите са на сметката на посредника? Нали за всичко - документ? Същото и за бланката - аз като какъв да я подавам? Това е сложното
                  Може посредника ти, да те чеше за “услугата”.
                  Най-добре им се обади, да се уточните.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                    Импе, човека ти казва какъв е закона, за да си спестиш евентуални главоболия, ти пак почваш да го убеждаваш в твоите си неща Не стига че нашия данък дивидент е един от най-малките в цял свят, а ти носиш от 100 кладенеца вода, само и само да не го платиш Никой не обича да плаща данъци разбира се, но такива са законите и те трябва да се спазват. Ти си решаваш, въпроса дали си струва за 50$ на година примерно(ако приемем че имаш 1000$ дивидент от Великобритания или други държави без такъв данък), да си имаш проблеми да доказваш доходи после...
                    Тук проблемът е друг. Как се доказва тоя доход, щом акциите са на сметката на посредника? Нали за всичко - документ? Същото и за бланката - аз като какъв да я подавам? Това е сложното
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      А законът що не ми връща 25% от данъкът, с който ме чешат в Щатите? Защо винаги ТЕ да са на далавера, а НИЕ да сме прецаканите?

                      Нали има и закони за избягване на двойното данъчно чесане? Ако дивидентът ми от Британия бе 5.8 бимберици, щяха ли да ми върнат 2.5% от данъкът? Друг път щяха да ми го... нали?
                      Импе, човека ти казва какъв е закона, за да си спестиш евентуални главоболия, ти пак почваш да го убеждаваш в твоите си неща Не стига че нашия данък дивидент е един от най-малките в цял свят, а ти носиш от 100 кладенеца вода, само и само да не го платиш Никой не обича да плаща данъци разбира се, но такива са законите и те трябва да се спазват. Ти си решаваш, въпроса дали си струва за 50$ на година примерно(ако приемем че имаш 1000$ дивидент от Великобритания или други държави без такъв данък), да си имаш проблеми да доказваш доходи после...

                      Коментар


                      • Търсиш на сайта на твоя посредник и попълваш бланката. Ако не я намериш - направо го питай за съдействие. После изпращаш бланката на посредника си за да я обработи и негова е грижата да я предвижи, така че да се възползваш от облекчен данъчен режим като гражданин на страна, с която САЩ имат СИДДО. Общо взето е това.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Rational Investor Разгледай мнение

                          Първо, можеш спокойно да си пуснеш бланка W-8 и да ти се намали данъка върху дивидента. От колеги знам, че става 15%, макар че в СИДДО прочетох, че трябва да се облагат с 10% данък.

                          Второ, трябва да си доволен, защото в Белгия например има допълнителен данък върху дивидентите от чужбина, независимо колко си платил при източника му.

                          Освен това, всеки сам си решава какво да прави
                          Разкажи повече Къде се пуска тази бланка W-8 ? И кой да пусне това - щом акциите се водят на посредника?
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            А законът що не ми връща 25% от данъкът, с който ме чешат в Щатите? Защо винаги ТЕ да са на далавера, а НИЕ да сме прецаканите?

                            Нали има и закони за избягване на двойното данъчно чесане? Ако дивидентът ми от Британия бе 5.8 бимберици, щяха ли да ми върнат 2.5% от данъкът? Друг път щяха да ми го... нали?
                            Първо, можеш спокойно да си пуснеш бланка W-8 и да ти се намали данъка върху дивидента. От колеги знам, че става 15%, макар че в СИДДО прочетох, че трябва да се облагат с 10% данък.

                            Второ, трябва да си доволен, защото в Белгия например има допълнителен данък върху дивидентите от чужбина, независимо колко си платил при източника му.

                            Освен това, всеки сам си решава какво да прави

                            Коментар


                            • А законът що не ми връща 25% от данъкът, с който ме чешат в Щатите? Защо винаги ТЕ да са на далавера, а НИЕ да сме прецаканите?

                              Нали има и закони за избягване на двойното данъчно чесане? Ако дивидентът ми от Британия бе 5.8 бимберици, щяха ли да ми върнат 2.5% от данъкът? Друг път щяха да ми го... нали?
                              Last edited by Императорът; 24.03.2018, 19:34. Причина: Техните кожи.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от geo0rgi Разгледай мнение

                                Не съм сигурен как стоят нещата с инвестирането на LSE от България,за това трябва да се проверят местните данъци и такси.Иначе вероятно ще е различно да-тук в Англия данъчното облагане е прогресивно като за първите 5000£ на година не плащаш данък,но после с увеличаването на печалбата данъкът може да достигне и до 50%.В България пък е плосък данъкът,което значи че ако например плащаш 10% данък при 5000 лева печалба то ще плащаш и 10% при 50000 лева печалба.За мен втория вариянт е по-логичен и затова при по-големи суми е по-изгодно да инвестираш от България.
                                В България данък дивидент е 5%. Когато се получава дивидент от държава с по-нисък данък, законът казва че следва самооблагане с разликата между двата данъка.

                                Коментар

                                Working...
                                X