IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

    Защото - драги - дивидентите ми за периодът - твърде сосни, покриват голяма част от загубата, а около началото на годината - преди извънредният дивидент, цената по принцип се качва... ако - пак така - ще драсна наистина с малка загуба, дай боже - с никаква. Сега реално съм по около еврак-еврак и малко на акция назад... а декемврий ще взема още едно дивидентченце. Не съм твърдял, че специално Ford е добра инвестиция, иначе щях ли да дебна да избягам? Отчитам си я като грешка - заради трагическата задлъжнялост... добре че ми е втората по малкост чужда инвестиция.

    При читавата компания сосните дивиденти винаги покриват загубата, зависи колко време ти се чака Не знам защо се сринаха цигараджиите - само Altria повъзстанови преди да се нагувича - ама щото е американска и дивидентът от 0.7 зеленички скокна на 0.8 зеленички... но ЩЕ се нагувича в един момент - аз обичам такива компании: могъщи. Не зная за твоите ВАТ - но моите Имперските - от цяла седмица анализаторите казват: "Купувайте" - а акция - пада - е: вчера тръгна да обръща.
    Като смяташ крайния резултат от Форд конкретно, и са минали примерно три години между покупката и продажбата на акцията (както сам каза), с колко дисконтираш същата сума, която сега ще получиш реално(а си дал преди три години), за да си сметнеш общата доходност от инвестицията (дивидентна + капиталова)?
    Ти си дал примерно 100 единици преди 3 години, ще получиш сега (както сам казваш) пак около 100, и имаш разни дивиденти, които не знам каква доходност са ти носили.
    Би трябвало според мен да дисконтираш с най-добрата обща доходност, която си уцелил през тия три години - така ще е най-справедливо.
    Last edited by Kildirim_Bei; 08.09.2018, 14:56.
    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

    Коментар


    • ето инфо за испанските дивиденти
      http://subefotos.com/ver/?951e317872...43f442663o.jpg
      Attached Files
      Last edited by lobos; 08.09.2018, 14:52.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
        Императоре, знаеш че уважавам мненията ти, и знам че си финансово грамотен и добър инвеститор. Но защо се опитваш да обясниш как акция която е паднала с 25%, дава 4-5% дивидентна доходност на година, е добра инвестиция, и че ще я продадеш едва ли не на нула или с малка загуба. Хубаво е да се хвалим с печалбите, но не е и срамно да си казваме загубите. Да, и аз взех два хубави дивидента от Теленор. Догодина живот и здраве пак ще взема, но докато дивидентите не ми покрият капиталовата загуба, не ми е много до хвалене на акцията За Бритиш Американ да не говорим. Там стоя и чакам, надявайки се на чудо, въпреки хубавия дивидент.
        Защото - драги - дивидентите ми за периодът - твърде сосни, покриват голяма част от загубата, а около началото на годината - преди извънредният дивидент, цената по принцип се качва... ако - пак така - ще драсна наистина с малка загуба, дай боже - с никаква. Сега реално съм по около еврак-еврак и малко на акция назад... а декемврий ще взема още едно дивидентченце. Не съм твърдял, че специално Ford е добра инвестиция, иначе щях ли да дебна да избягам? Отчитам си я като грешка - заради трагическата задлъжнялост... добре че ми е втората по малкост чужда инвестиция.

        При читавата компания сосните дивиденти винаги покриват загубата, зависи колко време ти се чака Не знам защо се сринаха цигараджиите - само Altria повъзстанови преди да се нагувича - ама щото е американска и дивидентът от 0.7 зеленички скокна на 0.8 зеленички... но ЩЕ се нагувича в един момент - аз обичам такива компании: могъщи. Не зная за твоите ВАТ - но моите Имперските - от цяла седмица анализаторите казват: "Купувайте" - а акция - пада - е: вчера тръгна да обръща.

        Лобосов - казах ти - не ме интересуват кодовете. Щял да сбръка - според теб колко бамки HSBC има на света?

        Аз: непразни приказки - ти: само "бльъ-бльъ-бльъ" - дадох ти достатъчно информация. Върви си на плажче и не си измъчвай душичката - а и както ти казах - твоите сметки за 12 и 9 месеца назад не струват нищо относно моят портфейл. Ако ти правиш сметка да си пазаруваш мои компании - и търсиш да определиш сгодна цена, това е друга работа. Ходи си печи телцето: аз вече си направих една прекрасна сутрешна разходка в любима компания из празнична и полупразна София - в хубавото слънчево временце.
        Last edited by Императорът; 08.09.2018, 14:38. Причина: Лобосов
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

          Лобосов - казвам ги само - защото някой туканка - и дори ти - може да намери сгодни възможности за инвестиции - инаме недоумявам защо са ти - нито знаеш кога съм ги пазарувал, нито на каква цена. Предстоящи дивиденти чакам от:

          - Мидичката - трети от четири за годината
          - Rio Tinto - втори от два за годината
          - ВР - трети от четири
          - HSBC - трети от четири
          - BHP - втори от два
          - Imperial Brands - трети от четири
          - Софарма Имоти - годишен
          - Coca cola - трети от четири
          - Admiral Group - втори от два

          Ще пъкнат за около месец напред, броено от днес. Не ги зная по кодове и не ме интересуват кодове - компаниите си имат имена. Можеш да сметнеш дивидентната им доходност от каквато стартова база искаш - друго какво - не виждам какво можеш да сметнеш.
          Импе помолихте за кодовите на компаниите за да не бъркам .исках да видя цените им преди 9 или 12 месеца но за да няма грешки ми трябваха кодовите ,както и да омръзна ми всеки път празни приказки
          Хубав ден за плаж е днес

          Коментар


          • Императоре, знаеш че уважавам мненията ти, и знам че си финансово грамотен и добър инвеститор. Но защо се опитваш да обясниш как акция която е паднала с 25%, дава 4-5% дивидентна доходност на година, е добра инвестиция, и че ще я продадеш едва ли не на нула или с малка загуба. Хубаво е да се хвалим с печалбите, но не е и срамно да си казваме загубите. Да, и аз взех два хубави дивидента от Теленор. Догодина живот и здраве пак ще взема, но докато дивидентите не ми покрият капиталовата загуба, не ми е много до хвалене на акцията За Бритиш Американ да не говорим. Там стоя и чакам, надявайки се на чудо, въпреки хубавия дивидент.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Вълчане-е-е-е, Вълчане - ТИ страдаш от комплекси - защото изгоря с Атерите и сега търсиш да докажеш как някой друг е изгорял с повече от тебе...
              Ако -1% е изгаряне както казваш,то какво е твоето -50% от Форд ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                Киро - назад в темата спорихме как точно да се смята доходността. И докато много други тука твърдяха, че дивидентна доходност се смята на база цените на покупка на акцията - ако ще да е било и преди 10 години, АЗ твърдя, че трябва да е на база цена на акцията към НАЧАЛОТО НА ГОДИНАТА. Сам прецени дали правя врътки, за да си помпам фалшива доходност, щом ползвам - май само аз - метод, който де факто ми НАМАЛЯВА дивидентната доходност, и то значително? Защото - ако смятам по методиката, която съфорумците масово смятат за правилна, то доходността на водещите ми две акции - Трейдингът и Имотаджийското - дето са ми 45% от портфейлът, скача от 3,65% и 4,15% на 13% и 7,5%... прави сметка колко ще ми скочи средната и колко бих могъл да се фуклявя... но не го правя. Общоприетият метод би ми вдигнал доходността и от немалко от чуждите ми акции, вкл. двете водещи - Alllianz и Мидичката.
                Обясних и ЗАЩО смятам така - дадох и пример с Мишокът и Gazprom - как по общоприетият метод излизаше, че заменям акции от по-доходна компания (Мишокът) за акции от по-недоходна компания (Газпром)... реалните дивиденти като обща сума обаче бяха приблизително еднакви... само дето първите бяха в левченца, а вторите в зеленички.

                Та чакам някой да обясни как подлият Император ХЕМ използва за изчисление метод, намаляващ доходността му, ХЕМ си измисля фалшива доходност.
                методиката е една - какво ти влиза в джоба, другото е просто за успокоение и да си мислиш колко си велик.....
                нали проценти не харчиш, а парички....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                  Каза че чакаш още 8 дивидента този месец може ли да напишеш осемте кода на компаниите ?
                  Нищо сложно не искам нали само 8 кода да не ги объркам
                  Лобосов - казвам ги само - защото някой туканка - и дори ти - може да намери сгодни възможности за инвестиции - инаме недоумявам защо са ти - нито знаеш кога съм ги пазарувал, нито на каква цена. Предстоящи дивиденти чакам от:

                  - Мидичката - трети от четири за годината
                  - Rio Tinto - втори от два за годината
                  - ВР - трети от четири
                  - HSBC - трети от четири
                  - BHP - втори от два
                  - Imperial Brands - трети от четири
                  - Софарма Имоти - годишен
                  - Coca cola - трети от четири
                  - Admiral Group - втори от два

                  Ще пъкнат за около месец напред, броено от днес. Не ги зная по кодове и не ме интересуват кодове - компаниите си имат имена. Можеш да сметнеш дивидентната им доходност от каквато стартова база искаш - друго какво - не виждам какво можеш да сметнеш.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                    Може пък Импето да ги смята по негов си императорски начин..Импи, няма нужда толкова да се хвалиш с тези могъщи компании..То малко стана като старата поговорка- За пет пари работа , за 1000 фукария.. Пак да припомня - Казват , че когато са създавали Израел и от цял свят са пристигали евреи на летището имало огромен плакат- Не се правете на много важни и много хитри и умни..Тук всички са евреи..
                    Така, че Импи тук всички са инвеститори и трябва малко по- скромно и събрано..
                    Киро - назад в темата спорихме как точно да се смята доходността. И докато много други тука твърдяха, че дивидентна доходност се смята на база цените на покупка на акцията - ако ще да е било и преди 10 години, АЗ твърдя, че трябва да е на база цена на акцията към НАЧАЛОТО НА ГОДИНАТА. Сам прецени дали правя врътки, за да си помпам фалшива доходност, щом ползвам - май само аз - метод, който де факто ми НАМАЛЯВА дивидентната доходност, и то значително? Защото - ако смятам по методиката, която съфорумците масово смятат за правилна, то доходността на водещите ми две акции - Трейдингът и Имотаджийското - дето са ми 45% от портфейлът, скача от 3,65% и 4,15% на 13% и 7,5%... прави сметка колко ще ми скочи средната и колко бих могъл да се фуклявя... но не го правя. Общоприетият метод би ми вдигнал доходността и от немалко от чуждите ми акции, вкл. двете водещи - Alllianz и Мидичката.
                    Обясних и ЗАЩО смятам така - дадох и пример с Мишокът и Gazprom - как по общоприетият метод излизаше, че заменям акции от по-доходна компания (Мишокът) за акции от по-недоходна компания (Газпром)... реалните дивиденти като обща сума обаче бяха приблизително еднакви... само дето първите бяха в левченца, а вторите в зеленички.

                    Та чакам някой да обясни как подлият Император ХЕМ използва за изчисление метод, намаляващ доходността му, ХЕМ си измисля фалшива доходност.
                    Last edited by Императорът; 08.09.2018, 09:19. Причина: Мидичката
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

                      Баце,кой го интересува че си взел 0.5% тримесечен дивидент(2% годишен),и като вземем предвид ,че акцията от която си взел този дивидент е -50% ???? и може би -80,90% от както си влезнал.Щото лично аз съм ти гледал 3 акции и трите бяха по толкова.

                      И най-вече какво полезно има в това ? Или страдаш от някакви комплекси и гледаш да постваш че взимаш много дивиденти и да те помислим за гОлемата работа.Ми почти всеки тук взима по-големи дивиденти от теб.



                      Като опряхме до конкретика,бай Имп взе да дава заден ,че ще му лъсне голия задник Ама карай ,човека поне е добронамерен и не обижда като каруцарин.
                      Хайде, кажи кои са тия "три акции" които са "-50%", че и дори "-80%, -90%" откак съм влезнал... или - защото не знаеш кога съм влезнал - за какъвто и да е период в миналото? Нали си математик, това не би трябвало да те затрудни. Нали си ги "гледал"?

                      Хайде - нали опираме до конкретика? Щом аз давам заден, дай ти "преден" и ги кажи. И ако теб не те интересува дивидентът от Ford, Pfizer и много други компании, щото имаш само една Атера - не допускаш ли, че има хора, които ги интересува - защото имат и други неща - или си правят сметка да проимат? От колко компании имам "2%" годишен - гледай моите колчета - или сам си ги смятай - нали си математик? наистина ли мислиш, че ще си купя нещо с 2% дивидентна и надолу - аз такива и да имам (поради поскъпването им) - продавам ги.

                      Вълчане-е-е-е, Вълчане - ТИ страдаш от комплекси - защото изгоря с Атерите и сега търсиш да докажеш как някой друг е изгорял с повече от тебе...
                      Last edited by Императорът; 08.09.2018, 09:36. Причина: Не само твойта камбанария.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Може пък Импето да ги смята по негов си императорски начин..Импи, няма нужда толкова да се хвалиш с тези могъщи компании..То малко стана като старата поговорка- За пет пари работа , за 1000 фукария.. Пак да припомня - Казват , че когато са създавали Израел и от цял свят са пристигали евреи на летището имало огромен плакат- Не се правете на много важни и много хитри и умни..Тук всички са евреи..
                        Така, че Импи тук всички са инвеститори и трябва малко по- скромно и събрано..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          след като просто съобщих за два дивидента
                          Баце,кой го интересува че си взел 0.5% тримесечен дивидент(2% годишен),и като вземем предвид ,че акцията от която си взел този дивидент е -50% ???? и може би -80,90% от както си влезнал.Щото лично аз съм ти гледал 3 акции и трите бяха по толкова.

                          И най-вече какво полезно има в това ? Или страдаш от някакви комплекси и гледаш да постваш че взимаш много дивиденти и да те помислим за гОлемата работа.Ми почти всеки тук взима по-големи дивиденти от теб.

                          Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                          Каза че чакаш още 8 дивидента този месец може ли да напишеш осемте кода на компаниите ?
                          Нищо сложно не искам нали само 8 кода да не ги объркам
                          Като опряхме до конкретика,бай Имп взе да дава заден ,че ще му лъсне голия задник Ама карай ,човека поне е добронамерен и не обижда като каруцарин.
                          Last edited by kurta007; 08.09.2018, 07:39.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Лобосов, стига си се правил на ударен. Навсякъде съм казвал, че говоря за ДИВИДЕНТНА доходност. Капиталовата е виртуална, докато не купиш и не продадеш. ДИВИДЕНТНА 5% ще направя тази година, миналата бях 4.86%, сега завишавам. Не казвам, че съм шампион - приятелката ми Пате ще направи близо 5.7% тая година и към 6% догодина, личи си, че съм я учил аз.
                            Портфейлът ми е публичен - търси и смятай каквото искаш. Но капиталова доходност принципно се смята от моментът на купуването, до продажбата. На годишна база тука всички ядем бой - и то на БФБ повече, отколкото навън - за БФБ зная, че за година назад ме дръпна надолулу, за чуждите не зная, но и да съм надолулу - КАПИТАЛОВО - е с доста по-малко. По тая логика трябва да се бъзикаш с всички тука - и да им смяташ минусите.
                            15-а година съм ЗАПОЧНАЛ малко по малко да инвестирам навън, това НЕ означава, че всичко, което имам сега, съм си купил тогава. От компаниите, които купих 15-а, сега имам само четири - немските + Coca cola. Ford например - щото за него постоянно мрънкате, купих началото на 16-а заради ебасиякият извънреден дивидент. 4.38% сметнах като капиталова - за тия, дето ги държа поне от 3 месеца. Или ти искаш да ми смяташ капиталов резултат на акции със стартова дата ОТПРЕДИ да съм си купил? Как ще ми смяташ доходността на Sanofi например за 12 месеца, като аз държа акцията от няма и пет? Или за BHP Paribas - дето си я купих преди не знам има ли и две седмици - когато ескалира турската криза и акцията падна? КАКВО точно ще сметнеш? Отделно по някои позиции съм допълвал във времето. Аз си сметнах доходностите - за всяка акция поотделно - спрямо цената на купуване, както е коректно, при това плюс таксите, но БЕЗ ДИВИДЕНТИТЕ, което е всъщност най-важното за мен като дивидентаджия. Капиталовата всъщност не ме интересува особено, защото съм дългосрочен инвеститор, засега смятам да разкарам при сгода само Ford, на всички други чужди компании, в които съм вкарал някакви пари, имам доверие. Временните спадове на някои са само възможност за допълване.

                            Не се обиждай - ама поговорката: "Луд умора няма" като че за теб е съчинена. Отговарям ти - и на другите клюкари - само за да видя колко страници от темата ми ще напълните с безмислени постове, след като просто съобщих за два дивидента - та ако някой има интерес към тия компании - да си направи сметката колко получава РЕАЛНО, а не по данни от компаниите или специализираните сайтове, които НЕ отчитат данъците... или ако има акции и му се губи дивидентът, или не е получил правилната сума - да си го дири от посредниците си, че и това се случва.
                            Каза че чакаш още 8 дивидента този месец може ли да напишеш осемте кода на компаниите ?
                            Нищо сложно не искам нали само 8 кода да не ги объркам

                            Коментар


                            • Лобосов, стига си се правил на ударен. Навсякъде съм казвал, че говоря за ДИВИДЕНТНА доходност. Капиталовата е виртуална, докато не купиш и не продадеш. ДИВИДЕНТНА 5% ще направя тази година, миналата бях 4.86%, сега завишавам. Не казвам, че съм шампион - приятелката ми Пате ще направи близо 5.7% тая година и към 6% догодина, личи си, че съм я учил аз.
                              Портфейлът ми е публичен - търси и смятай каквото искаш. Но капиталова доходност принципно се смята от моментът на купуването, до продажбата. На годишна база тука всички ядем бой - и то на БФБ повече, отколкото навън - за БФБ зная, че за година назад ме дръпна надолулу, за чуждите не зная, но и да съм надолулу - КАПИТАЛОВО - е с доста по-малко. По тая логика трябва да се бъзикаш с всички тука - и да им смяташ минусите.
                              15-а година съм ЗАПОЧНАЛ малко по малко да инвестирам навън, това НЕ означава, че всичко, което имам сега, съм си купил тогава. От компаниите, които купих 15-а, сега имам само четири - немските + Coca cola. Ford например - щото за него постоянно мрънкате, купих началото на 16-а заради ебасиякият извънреден дивидент. 4.38% сметнах като капиталова - за тия, дето ги държа поне от 3 месеца. Или ти искаш да ми смяташ капиталов резултат на акции със стартова дата ОТПРЕДИ да съм си купил? Как ще ми смяташ доходността на Sanofi например за 12 месеца, като аз държа акцията от няма и пет? Или за BHP Paribas - дето си я купих преди не знам има ли и две седмици - когато ескалира турската криза и акцията падна? КАКВО точно ще сметнеш? Отделно по някои позиции съм допълвал във времето. Аз си сметнах доходностите - за всяка акция поотделно - спрямо цената на купуване, както е коректно, при това плюс таксите, но БЕЗ ДИВИДЕНТИТЕ, което е всъщност най-важното за мен като дивидентаджия. Капиталовата всъщност не ме интересува особено, защото съм дългосрочен инвеститор, засега смятам да разкарам при сгода само Ford, на всички други чужди компании, в които съм вкарал някакви пари, имам доверие. Временните спадове на някои са само възможност за допълване.

                              Не се обиждай - ама поговорката: "Луд умора няма" като че за теб е съчинена. Отговарям ти - и на другите клюкари - само за да видя колко страници от темата ми ще напълните с безмислени постове, след като просто съобщих за два дивидента - та ако някой има интерес към тия компании - да си направи сметката колко получава РЕАЛНО, а не по данни от компаниите или специализираните сайтове, които НЕ отчитат данъците... или ако има акции и му се губи дивидентът, или не е получил правилната сума - да си го дири от посредниците си, че и това се случва.
                              Last edited by Императорът; 08.09.2018, 00:35.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Мда трябва бан за Импето ,че сумати народ излага ,няма смисъл цял ден да му четем фантазиите
                                Пак казвам ако иска да напише тук кодовите на компаниите и ще ги сметна и на 9 и 12 месечна база да видим дали идва 5% доходност

                                Коментар

                                Working...
                                X