IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Булгартабак (BTH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Paradoxa e 4e v Evropa pu6a4ite namaljavat, a BG se uveli4avat. Taka 4e ima o6te hljab v tjutjunite.

    Коментар


    • БАТ затваря още няколко завода в Европа

      17:25, 01.09.2005

      БАТ притежава общо 20 фабрики в Европа



      Втората по големина в света компания за производство на цигари "Бритиш американ табако" (БАТ) планира да затвори още няколко свои завода в Европа, предаде агенция "Дау Джоунс", позовавайки се на германския всекидневник "Ханделсблат". Действията на британския гигант са продиктувани от стремежа за намаляване на свръхпроизводството на компанията, както и спадащите продажби в най-важния в Европа пазар - германският. От БАТ нарекоха публикациите чиста проба спекулации.

      Според германския всекидневник БАТ все още не е решил кои точно производствени мощности ще бъдат съкратени. Най-вероятно е това да бъде заводът в Холандия, като операциите ще бъдат прехвърлени в този в Германия.

      БАТ притежава общо 20 фабрики в Европа. От 2003 г. досега британският производител на цигари е затворил общо осем завода на Стария континент, което доведе до съкращаването на над 4500 работни места.

      Само преди два месеца БАТ обяви, че планира да закрие фабриките си в Англия и Ирландия и да прехвърли дейността си в Швейцария, Полша и Румъния. Причината за това решение са законови ограничения и ценовата конюнктура в Обединеното кралство.

      По-рано тази година БАТ се отказа окончателно от участие в приватизацията на трите най-печеливши фабрики на българския тютюнев холдинг "Булгартабак" поради "усложнената политическа обстановка". Британският гигант беше предложил 200 млн. евро за дяловете на "Булгартабак" във фабриките в Пловдив, София и Благоевград, както и да влага 30% български тютюни в продукцията си. /Дневник Online




      # Още от Производство
      # Още от Светът
      # Всички новини

      Коментар


      • za akzizite ci prav,za cajalenie mi e c4upena klaviaturata za da izloja podrobno miclite ci no ob6to vzeto cpored men-dalgocro4no ne e dobra ectectveno novinata,makar da ne znam kak tq 6te bade izpalnena i koi kolko % darji v kitai,politiki na caotvetnite kompanii i pro4ie,tuk moje da ce zavarji dickuciq po tazi to4ka kato i 10 mneniq da ima,i vci4ki 6te moje da ca verni,kakto i da e.vce pak tabazite ni nqma da ctanat vode6t konzern ili nqkva cila a 6te badat orajie

        Коментар


        • Хм ами и моите идеи са сходни ама изводите ми са други , като цяло ограничаването на голям пазар в една индустрия не би трябвало да радва хората в нея.И аз мисля че ще търсят нови пазари , но не и за нашите марки ,кому са притрябвали нови морално остарели производствени мошности след като така или иначе си има предостъчен капацитет. Нашите заводи бяха привлекателни само заради нормативните ограничения чрез акцизите , но колкото по малко време остава до приемането ни в ес толкова повече се обезмисля цялата операци по закупуването на производствени мошности заради набедени търговски марки , щото като се вдигнат акцизите няма да има много мераклии да пушат средец за 3е като могат да пушат давидоф за 3.5е. И доган си е направил точно сметката защото като влязат високите акцизи и умрат заводите , субсидиите за тютюна ще станат европейски и неговите хора пак ще има какво да ядат. На табаците ще им е все по трудно според мен.

          Коментар


          • na prav pogled novinata ne e dobra,za6toto predvijda namalqvane na pe4albite na kompaniite v bran6a,qcno e,no kato ce zamiclq cled kato te zagubqt 4act ot pazarite ci tam,ne im octava ni6to drugo ocven da namerqt nova ni6a i novi pazari,kakavto moje da e balgarckiq.tuk ve4e ima izgradeno ime i pazari +evtina rabotna raka,kato edno otlagane ot EU 6te e dopalnitelna dobra novina.ob6to vzeto tova ca mi ideite,6te ce radvam da 4uq i tvoite

            Коментар


            • cmqta6 4e ne e dobra novinata li

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Burov
                o6te edna dobra novina za tabazite,4udecno,k,oito ima ot tqh cmqtam nqma da cajalqva
                Браво бе Буров!

                Коментар


                • o6te edna dobra novina za tabazite,4udecno,k,oito ima ot tqh cmqtam nqma da cajalqva

                  Коментар


                  • "Автор: news.bg / дата: 29.08.2005 11:57
                    Китай обяви война на цигарите
                    Китай - най-големият в света потребител на тютюнева продукция, ратифицира международен договор, насочен към борбата с тютюнопушенето.
                    Страната подписа Рамкова конвенция на Световната здравна организация на контрол над тютюна още през 2003 година, но едва сега я ратифицира и приравни със закон, отбелязва Би Би Си.
                    Подписалите този договор страни трябва да забранят на своя територия рекламата на тютюневи изделия, спонсорската дейност на тютюневите компании, както и продажбата на тютюневи изделия на непълнолетни.
                    До момента конвенцията е подписана от 46 страни.
                    Парламентът на Китай обяви ратификацията на антитютюневите загони скоро след забраната на автоматите за продажба на цигари на цялата територия на страната, включително и на специалните административни зони Хонконг и Макао.

                    Загубата на този огромен пазар ще донесе големи щети на цигарените компании и рекламните агенции, отбелязват анализаторите.
                    По данни на Световната здравна организация в Китай пуши всеки трети – в страната има около 350 милиона пушачи, 5 милиона от които са непълнолетни."

                    Коментар


                    • Булгартабак - трябва да се случи

                      koito ima vreme i vazmojnoct moje da napravi edna cpravka i da vidi predi da ce opovecti cdelkata c tabazite koi e obiral golemite koli4ectva, i koi e prodaval predi da ce opovecti neininoto propadane.moje da izleze ne6to interecno.az cega cmqtam 4e v momenta kato 4e li ce cpekulira malko c zenata i vapreki vazmojnocta o6te da pockapne 6te vidim cpad na poziciqta,moje bi do 90-92,makar e glupavo da ce poco4vat to4ni zeni.dalgocro4no cam ce izazal ve4e.

                      Коментар


                      • Булгартабак - трябва да се случи

                        biohim

                        Коментар


                        • Булгартабак - трябва да се случи

                          nqkoi da ima predctava koi kupuva golemite paketi predimno.kato tozi ot 1343 ili ot predi6nite cecii ima6e miclq nqkolko po-golemi4ki.

                          Коментар


                          • Булгартабак - трябва да се случи

                            ctruva mi ce 4e pravitelctvoto ve4e e qcno.kato cadq po dne6nata targoviq nqma da ima predcro4ni izbori.nqkoi da ima obqcnenie za razdvijvaneto,koeto da e ot izvanpoliti4eckata cfera

                            Коментар


                            • Булгартабак - трябва да се случи

                              Когато отхвърлиха офертата на БАТ казаха, че искали да купят нашите фабрики за да ги закрият и да не са им конкуренция.
                              ne cledqh poziciqt-a togava no mi ce ctruva 4e e vazmojno na fona na cega6nata novina a i na nqkoi moi micli tazi "ideq" -4e 6te zakrivat na6ite fabriki za da ne ca im konkurenziq, da e ckalapena ot bg medii,podpomognati ot "nqkogo".ce6tate ce,da ci izmiqt razete tezi.interecno dali e po-dobre za nqkoi golqm v bran6a da gii kupi za da ubie potenzialnata ci konkurenziq-a ili da gi kupi i da ce poma4i da bie nqkoi drug golqm v Evropa,kadeto tq e neveroqtno cilna(konkurenziq-ta).Blabt ami ce ctruva koz.Izvectno e 4e zigareniq bran6,kakto orajeiniq ima mn cilno lobi,koeto,ciguren cam,bi moglo da zaradva dori i camiq Dogan ot edna privatizaciq.
                              a dali romaniq e po-podhodq6ta kato geografcko polojennie ot BG,cmqtam 4e ne.makar 4e ca mn pove4e ot nac.kakto i da e,cpiram da go hvalq 4e ne cam ci kupil o6te a cega nqmam i vazmojnoct no za men nivata za vlizane ca dobri i ako imah cah bih vlqzal.

                              Коментар


                              • Булгартабак - трябва да се случи

                                че ти сега ли го разбра

                                Коментар

                                Working...
                                X