IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Булгартабак (BTH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • доста са се изпродали,явно има кофти новина около приватизацията

    Коментар


    • Някой може ли да каже кой продава така усилено и се е сложил 4810 на 16.10 . Да плаши пазара ли?

      Коментар


      • Русия иска да си върне Булгартабак
        09 Април 2009 12:22

        Русия има намерение да си върне редица обекти в чужбина, навремето собственост на бившия Съветски съюз, включително предприятието Булгартабак. Това съобщи Владимир Кожин, началник на стопанския отдел в администрацията на руския президент, предаде РИА Новости. Тези обекти не са малко, отбелязва Кожин в интервю, публикувано днес от московското издание Трибуна и цитирано от агенцията.

        Проучваме един обект и щом разберем, че навремето е бил наш, но по някакъв не напълно законен начин се е озовал в чужди ръце, стартираме процедура за връщането му, обяснява руският представител. Като пример той посочва Булгартабак. Убедени сме, че това е руско предприятие. Българите пък смятат, че нещата отдавна са минали-заминали. Имаме обаче документи, подчертава Кожин.

        Предприятието Булгартабак бе прехвърлено на Съветския съюз в рамките на репарациите след Втората световна война. Преди няколко години в руското предприятие Госзагрансобственост бе формирано специално поделение за издирване на активи в чужбина, припомня РИА Новости.

        Коментар


        • Зависи. Има вариант при които куповача не е длъжен да отправи търгово.
          Да Никола , ако е ошфорка , спекулант или наша акула .... но ако е стратегически купувач от бранша ....Нали затова нямало да мине през борсата.... заради черните очи на купувача....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Avalanche
            Първоначално изпратено от Anton.Chigurh
            Първоначално изпратено от wannarock
            папкат като за последно
            така че продажбата е много вероятна
            остава въпроса за цената
            нямам акции
            Тя не е от значение защото според мен ако има продажба ще мине OTC.
            Как ще не е от значение, нали ще има търгово след това?
            Зависи. Има вариант при които куповача не е длъжен да отправи търгово.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от MILOM
              Съзирам и друга възможност-на новия купувач вече да му е обещан и той да изкупува малки пакети.Голямата въпросителна за мен е,какъв ще бъде новия собственик-компания от бранша или финансов играч.Ако е от втория тип/недай Боже,някоя прикрита партийна акула/ може и да се хванем за палците-това ми е най-черната хипотеза.
              Това си е съвсем реална хипотеза

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Anton.Chigurh
                Първоначално изпратено от wannarock
                папкат като за последно
                така че продажбата е много вероятна
                остава въпроса за цената
                нямам акции
                Тя не е от значение защото според мен ако има продажба ще мине OTC.
                Как ще не е от значение, нали ще има търгово след това?

                Коментар


                • Те и към PLOBT имаха претенции за складовете в центъра на Пловдив :-)

                  Коментар


                  • БУЛГАРТАБАК - ХОЛДИНГ АД (57B) източник: Money.bg 9 Април 2009 09:30


                    Руснаците си искат обратно "Булгартабак"
                    Русия възнамерява да си върне редица обекти зад граница, собственост на бившия Съветски съюз, включително и предприятието "Булгартабак".
                    От една страна новината е негативна защото ще разгони евентуални купувачи , но от друга дали правителството не е решило най после да го продаде и това не е поредния опит за стопиране на приватизацията ....

                    Коментар


                    • БУЛГАРТАБАК - ХОЛДИНГ АД (57B) източник: Money.bg 9 Април 2009 09:30


                      Руснаците си искат обратно "Булгартабак"
                      Русия възнамерява да си върне редица обекти зад граница, собственост на бившия Съветски съюз, включително и предприятието "Булгартабак".

                      Това съобщи управляващият делата на руския държавен глава Владимир Кожин, цитиран от РИА Новости.

                      Кожин отбеляза, че обектите, които Русия се опитва да си върне, не са малко.

                      "Ние проучваме обекта и когато разберем, че някога той е бил наш, но не по напълно законен начин той се е оказал в чужди ръце, започваме процедура по връщане", каза Кожин в интервю за вестник "Трибуна", което ще бъде публикувано утре.

                      За пример той посочи предприятието "Булгартабак". "Ние сме убедени, че това е руско предприятие. Българите смятат, че "всичко отдавна е забравено", но ние имаме документи", подчерта той.

                      Предприятието "Булгартабак" бе предадено на Съветския съюз в рамките на репарациите след Втората световна война.

                      Коментар


                      • Тя не е от значение защото според мен ако има продажба ще мине OTC.
                        Никола , за АП ли пишеш и с конкурс ли ? На управляващите ще им вземат здравето ако не мине през борсата , въпреки ,че редят едни сълзи как ще могат да запазят тютюневото производство, стратегически партньор и работниците за в бъдеще така , а през борсата не .....

                        Коментар


                        • Съзирам и друга възможност-на новия купувач вече да му е обещан и той да изкупува малки пакети.Голямата въпросителна за мен е,какъв ще бъде новия собственик-компания от бранша или финансов играч.Ако е от втория тип/недай Боже,някоя прикрита партийна акула/ може и да се хванем за палците-това ми е най-черната хипотеза.
                          http://milom.blog.bg/

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от wannarock
                            папкат като за последно
                            така че продажбата е много вероятна
                            остава въпроса за цената
                            нямам акции
                            Тя не е от значение защото според мен ако има продажба ще мине OTC.

                            Коментар


                            • папкат като за последно
                              така че продажбата е много вероятна
                              остава въпроса за цената
                              нямам акции
                              Не е съвет за покупко-продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Майната
                                Първоначално изпратено от Anton.Chigurh
                                Първоначално изпратено от meche_cveti93
                                Те ако не го продадат ще се скапе съвсем
                                Ами освен ти , аз и още десетина колеги , никой не вярва в продажбата му... скоро.
                                Според мен пък до изборите ще са го продали. Да видим.
                                АКО СТАНЕ ) ИМАш ЯКА ЧЕРПАВКА ) ОТ МЕН КОЛЕ !!
                                Разбрахме се!!!!! Ще те подсетя да знаеш!

                                Коментар

                                Working...
                                X