IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Албена АД (ALB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • fortiss
    replied
    пълно беше на Албена
    хареса ми както всяка година
    но и в Гърция ми хареса две седмици след това
    сега пак на Албена да закрия сезона

    Напиши коментар:


  • mapadona
    replied
    Голямо изсипване тия 2 дни. Според мен е добре за вход, аз купих, ако падне до 48 мисля да взема още толкова

    Напиши коментар:


  • Батя
    replied
    Първоначално изпратено от S600AMG Разгледай мнение
    Някакви коментари?
    Някаква грешка май беше това сутринта..
    Нямам акции тук но ще се кефя ако я надуят че да помогне и на Софикса да потегли нагоре и да дръпнат тогава и моите акции )

    Напиши коментар:


  • S600AMG
    replied
    Някакви коментари?

    Напиши коментар:


  • Грую Груев
    replied
    Така, върнах се от почивка с децата на Албена. Почивката беше подарък , иначе едва ли щях да отида, най-малкото защото ми е много далече от София и пътищата са пълен отврат! Тръгнах с доста негативизъм, който до известна степен се оправда, но имаше и доста положителни неща, които следва да се споменат.

    Така, почвам с негативните, за да има положителен завършек
    - крайно, ама крайно остаряла база - думичката соц дори не е обидна в случая, тя просто е реалност. Брутално нереновирани хотели (изключвам двата нови, в единия от които съм бил по време на разни събития преди 5-6 години Фламинго гранд), отвратителна смесица на ново и старо - балчишкия камък с новите плочки, занемарени бани, абе личи си, че е правено с идея да се пестят материали
    - не знам колко струва почивката ми, тъй като беше подарък, но си направих бърза справка в интернет и се оказва около 300 кинта на вечер! Ми аз в Елените, на трахотен нов хотел с отличен ол инклузив, за 2 свързани стаи за 2-ма родители с 2 деца плащам 220-230 кинта на вечер. Това е прекалено скъпо
    - шезлонгите и чадърите са безплатни, но шалтетата се плащат - вярно, някакви мижави 2 лева, но е въпрос на принцип
    - пуснали са беземисионни шатъли в комплекса, но пък туристическите влакчета смърдят и одимяват като за 3 автобуса от старите Икаруси
    - блокирали са някакви улици като пешеходни, но пускат в тях разни олигофрени с електрически автомобили или рикши
    - в целият комплекс има само една аптека

    Нека да кажа и нещо положително:
    - храната беше много добра (няма да кажа отлична) и определено имаше достатъчни количества
    - пълно беше с мамалиги, но и много българи, немците са си там по дифолт
    - имаше доста отбори, които са на подготовка там - основно дечурлига
    - персоналът беше много любезен, като масово са наели персонал от Украйна и Молдова (за съжаление, май не са от българите там, тъй като развален български почти не чух)
    - няма блъскане, около шезлонгите и пясъците има много място, не сте гъз до гъз, морето си е даденост и т.н.

    С две думи - аз бих гръмнал абсолютно всички хотели и бих построил нови - мястото е страхотно, не е застроено, гората е огромен плюс, но определен само с някакво дребно реновиране, както се мъчат да го правят, няма да стане. Просто трябва кардинално да се изрине почти всичко, да пуснат едно ИПО, да се наберат средства, да направят един нулев сезон, а след това приходите ще са минимум по 2. Но явно мениджмънтът е решил друго, а и запълваемостта е много добра, така че и този бизнес модел работи. Записавам си дружеството в уоч листата и при спад в цената и ли увеличаване на дивидентната доходност, ще си купя

    Напиши коментар:

Working...
X