IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Албена АД (ALB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Къде си ти Албенааааааааааа вярна??????

    Tazi godina niama da se plashta taksa pichaga.
    Dishai spokoino, aide kato idvash kam halbena se obadi.

    Коментар


    • Къде си ти Албенааааааааааа вярна??????

      Седмицата е към своя край, насторението е приповдигнато и морско!
      Нека малко се посмеем, вместо да се караме.
      За Халбена най-главната ми грижа в момента е дали и тази година ще се плаща вход/паркинг или не

      Коментар


      • Къде си ти Албенааааааааааа вярна??????

        Справедливецо, това което пуснах, са извадки от днешните вестници Стандарт и Монитор. Всеки може да ги прегледа ON LINE, ако пожелае - достъпът е безплатен.

        Тава обаче тебе не те вълнува: готов си да бълваш глупости до безкрай.

        Но ако след вчерашните си глупашки призиви, днес си продал каквото е да е, още от понеделник започваш да духаш ... много яко! Наздраве!

        Коментар


        • Къде си ти Албенааааааааааа вярна??????

          15 000 легла в Албена празни
          Иваn Димитроваr

          Летовниците в Албена към вчерашна дата бяха над 1 000, при максимален капацитет 150 000 легла, казаха от курорта. Ръстът на руския пазар, както и увеличението на туристите от Скандинавия и Франция не компенсират спада на немските гости на Албена.
          Броят на руските туристи в Албена през тази година е най-малък в сравнение с последните осемдесет години, съобщиха от Каварна.
          400 са туристите от Германия, след тях по брой се нареждат руснаците. Трети в класацията са скандинавските летовници-201, а след тях са почиващите българи. Вчера те бяха около 170, което е почти седморно повече в сравнение със същата дата на следващата година, когато българските летовници са били 9.
          Интересно явление в Албена това лято е и присъствието на румънци и водорасли. Всеки ден тук отдъхват поне 2,50 румънци, а в почивните дни броят им нараства на 4. Бумът на летовници от северната ни съседка се обяснява с близостта на Албена до Двореца на румънската кралица в Балчик, както и с активната рекламна политика на курорта на румънския пазар в лей през последните триста години.
          От началото на годината до момента в Албена са реализирани над 1200 нощувки и толкова дневни престоявания на плаща, съобщават от някъде другаде.

          Коментар


          • Къде си ти Албенааааааааааа вярна??????

            Само хиляда от 15 000 легла в Албена празни
            Ива Димитрова

            Летовниците в Албена към вчерашна дата бяха над 14 000, при максимален капацитет 15 000 легла, казаха от курорта. Ръстът на руския пазар, както и увеличението на туристите от Скандинавия и Франция компенсират спада на немските гости на Албена.
            Броят на руските туристи в Албена през тази година е най-голям в сравнение с последните осем години, съобщиха от курорта.
            4 000 са туристите от Германия, след тях по брой се нареждат руснаците. Трети в класацията са скандинавските летовници-2000, а след тях са почиващите българи. Вчера те бяха около 1 700, което е почти двойно повече в сравнение със същата дата на миналата година, когато българските летовници са били 900.
            Интересно явление в Албена това лято е и присъствието на румънци. Всеки ден тук отдъхват поне 250 румънци, а в почивните дни броят им нараства на 400. Бумът на летовници от северната ни съседка се обяснява с близостта на Албена до Двореца на румънската кралица в Балчик, както и с активната рекламна политика на курорта на румънския пазар през последните три години.
            От началото на годината до момента в Албена са реализирани над половин милион нощувки.

            Коментар


            • Къде си ти Албенааааааааааа вярна??????

              Руснаци и румънци пълнят Албена

              ДОБРИЧ. Завръщане на руските туристи отчитат това лято в "Албена" АД. Тази година броят им е най-голям за последните 8 г., казаха от туристическото дружество. Ръстът на руския пазар, както и увеличението на туристите от Франция и Скандинавия, компенсират общия спад на немски летовници. За първи път има и голяма инвазия на румънски туристи. Всеки ден в курорта отдъхват по 250 гости от северната ни съседка, а през почивните дни броят им става 400.
              Кръстина Маринова

              Коментар


              • Къде си ти Албенааааааааааа вярна??????

                За малките акционери капитализацията , печалбата , дивидента са от съществено значение , ако не и от единствено.При големите акционери те са с пренебрежително малка стойност за съжаление- за тях акциите са влияние , захранване на деситки фирми занимаващи се с регламентирани или не дейности, ако щете официални работни места с добър доход за притежателите на големи пакети от акции , 100-ци наемни работни места ......
                Като се има предвид високата степен на амортизация която се декларира в туризма може да говорим за печалби съизмерими с обявените официално .
                Затова и много от дружествата които години наред декларират загуба продължават да се развиват учудващо добре. Затова и цената на акцията е една за малкия инвеститор и доста по-голяма за големия.Въпросът е кой , кога и по какъв начин е решил да се разширява. И нтересни в това отношение са предприятията които се превръщат в непублични - според мен това цели ръководството на всяко от тях дори и в далечен план.

                Коментар


                • Къде си ти Албенааааааааааа вярна??????

                  Саш, благодаря, но тия т... не са в състояние да ме раздразнят.
                  А за бъдещето на Албена ни най-малко не се притеснявам.
                  Проблемът на някои тук е, че така са се уплашили за своите инвестициики в Пушливецът и Развалината, че са се отперерили и вече ги избива на лудост. В това има някакво своеобразно достойнство. И не проумявам какво съм им виновен аз.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Къде си ти Албенааааааааааа вярна??????

                    За Императорът, ми е през .......

                    Коментар


                    • Къде си ти Албенааааааааааа вярна??????

                      Какво й е катурнатото на Албените?
                      Като гледам цените след корекцията са готови за лъвски скок.
                      Пак дразните Императора. Недейте бе, хора.

                      Коментар


                      • Къде си ти Албенааааааааааа вярна??????

                        Ето че съм прав. Тя найстина се катурна.

                        Коментар


                        • Къде си ти Албенааааааааааа вярна??????

                          С инфо без инфо Албена се катурна.

                          Коментар


                          • Къде си ти Албенааааааааааа вярна??????

                            Anonimouss, ти правиш добри анализи какво представляват
                            албена и холдинга.
                            За 1984 -та год. албхл има резерви 44899000 лв. и
                            натрупана печалба около 5000000 лв. и раздава дивидент 0,10 лв.
                            Какво обяснение дава ръководството по този въпрос и каква оценка
                            дава на напускащите го при тези резултати.
                            Миаля, че е редно, вместо тези пари да потънат в уж нерентабилните
                            предприятия на холдинга, да бъдат емитирани безплатни акции на
                            акционерите за горните суми.
                            Ако това не се прави остава съмнението, че тези пари отиват
                            в офшорките.
                            Иначе ние за чи се кьорим в мониторите и викаме ура,
                            по -добре да ги държим парите си на депозит щом при реализиране
                            на печалби не можем да си осигурим доходност поне 10%.
                            Много разбойническо ми се вижда отношението на ръководството
                            към инвестиращите във форума. Тя подценява показателя пазарна
                            капитализация и или трябва да извади холдинга от борсата или да
                            уважава дребните си инвеститори.
                            Това е една от причините според мен, поради която има стагнация
                            на цените от няколко месеца и биковете се спотайват.

                            Коментар


                            • Къде си ти Албенааааааааааа вярна??????

                              Благодаря за инфото, Софиксов, но това има много малко общо с Албена АД. А мене холдингът не ме вълнува особено.
                              Жено, най-после съумя да ме накараш искрено и с глас да се смея !!!! "Уважавани във форумът хора ми казвали..." ?!?!?!? Кои са тия уважавани хора?
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Къде си ти Албенааааааааааа вярна??????

                                Imperatrizata, никой и нищо не хваля. Аз нямам акции от ALB. И изобщо не ми пука кой сменят и защо го сменят. Просто реших че това ще свърши работа на тези които имат акции в Албена.

                                Коментар

                                Working...
                                X