IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Албена АД (ALB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Пощата са такива аматьори! Не могат да разтоварват толко селско, не че не могат но нямат моралното право. Щом им трябва кеш май нещо става с ликвидността им. Следя ги по доста позиции изсипват.....

    Коментар


    • ГСП - Груба Селска Проява!

      Коментар


      • Май пощата разтовариха...
        "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

        Коментар


        • Каква беше тази промоция при АЛБ ? Някой има ли инфо ?

          Коментар


          • Ми да толко 74-75 тези нива са тествани и издържаха, дано и сега стане така, ако сега не издържат то ще отидем на 65. Аз тази година на 74-75 натоварих обаче продадох малко по-рано на 82-85 и се преебах леко, но и това го има. Спад ще има keep that in mind.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Nikola
              Не мисля, че ще го продават те печелят доста от бизнеса си. Според мен лека корекцийка и в дългосрочен аспект яко ъп.
              Да лека корекцийка до 74 лв. пък после ще видим на къде ще върви.

              Коментар


              • Не мисля, че ще го продават те печелят доста от бизнеса си. Според мен лека корекцийка и в дългосрочен аспект яко ъп.

                Коментар


                • Че те не можаха ли и досега да продадат?

                  Политиката на дружеството е повече от добра - действат като на Монополи - пазаруват бази докато могат... а ако влеят кинти и в Суперборовец - това ще е черешката на тортата.

                  Да.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Основни акционери на дружеството: 31.12.2004
                    Албена 2000 АД - 48.13%
                    Албена Инвест Холдинг 20.58%

                    Към края на 2005г. Албена2000 АД - 33% -в момента около 31%
                    Албена Инвест Холдинг 20.58%

                    Тук е и превратния момент за контрола на компанията от Албена 2000АД 31%+21% е около 51% така че скоро очаквайте денят на истината.

                    Възможностите са две :
                    1.Оптимистична - Албена 2000 АД- решава че цена от 80 лв. е относително добра и не може да има голям ръст през следващите няколко години - затова се опитва да си осигури средства които могат да бъдат инвистирани например в Супер Боровец или в земи където и да е /такава беше политиката на компанията през посл. години. -
                    но инициативата беше на Албена 2000 АД като мажоритарен собственик/-така Албена 2000 АД ще си осигури доходност във пъти - пред 10% годишен ръст и никакъв дивидент от акциите на А-АД.
                    Горепосоченото е в сила за няколкостотинте хиляди акции на дружеството които натискаха пазара надолу през последната година.

                    2. Трагичен вариант - Албена 2000АД - поради неизвестна на нас невъзможност и неизгодност от управлението на Албена АД се опитва
                    да продаде тихомълком колкото може повече и да се оттегли - като остави след себе си само заеми , неизгодни договори , и излъгани очаквания , управление в ръцете на безименни фондове , а защо не и офшорни компании.

                    Затова моите прогнози са или покачване в рамките на 50% до няколко месеца поради намаляване на търгуваните обеми или спад с около 20 % при втория вариант - очакване на останалите 31%-около милион акции на пазара .
                    M da......

                    Коментар


                    • Коментар


                      • Ето малко от личния ми архив. Дано съм помогнал на някой с нещо. Доходностите са на месечна база. Успех.

                        REGRESSION STATISTICS AND RISK PARAMETERS
                        Monthly Var = 0.029963592
                        Monthly SD = 0.173099947
                        Annual Var = 0.359563098
                        Annual SD = 0.599635805

                        RISK AND PERFORMANCE MEASURES

                        Average Monthly Return: 6.79%
                        Correlation (SOFIX): 0.634366999
                        Covariation (SOFIX): 0.011319055
                        Intercept (Alpha) = 3.41%
                        Slope (Beta)= 1.01
                        Rf(1- Beta) = 0.00%
                        Intercept-Rf(1-Beta)= 3.41%


                        VARIANCE STATISTICS

                        Variance of the stock= 0.029963592
                        Variance of the market = 0.011838796
                        Systematic variance= 0.012057993
                        Unsystematic variance= 0.017905598
                        R squared = 40.24%

                        USING BETA
                        In estimating expected returns:
                        Riskfree Rate = 5.00%
                        Historical return premium= 5.50%
                        Expected return= 10.55%

                        In forecasting prices:
                        Current price= 78.70
                        Annualized DPS= 0.00
                        Predicted prices:
                        - One year from now 87.00
                        - Two years from now 96.18
                        - Three years from now 106.33
                        - Four years from now 117.55
                        - Five years from now 129.95

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kaputov
                          някой знае ли какви са тия 83мил. невнесен капитал?Че не ми се рови.Помня бях срещнал някъде назад във форума,но тогава нямах интерес към Албенка.
                          През 1990 – 1997 г.българската икономика е в период на хипреинфлация. Съъгл МСС 29 “Финансови отчети при условия на свръхинфлация “, при подобни условия Дружеството трябва да хиперинфлира стойностите във финансовите си отчети. Хиперинфлираната стойност на капитала е 87,560 хил.лв. Хипринфлирането е направено чрез използването на промяната във валутния курс на германската марка спрямо българския лев, тъй като се счита че тя е представителна и разумна оценка на инфлацията за този период. Ефектът от хипринфлирането е 83,287 хил.лв. и е отразен и в представената сравнителна информация като намаление на другите резерви и неразпределената печалба.

                          Коментар


                          • някой знае ли какви са тия 83мил. невнесен капитал?Че не ми се рови.Помня бях срещнал някъде назад във форума,но тогава нямах интерес към Албенка.

                            Коментар


                            • Растем, растем... казвах ви аз, че Албена в туризъмът №1 е, да.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Горе долу към 18 000 000 печалба

                                Коментар

                                Working...
                                X