IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Албена АД (ALB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • intellect
    replied
    Лошото е, че ако продължи напрежението, и западните туристи биха били отблъснати и с усещане, че сме твърде близо до конфликта.

    Напиши коментар:


  • Kiro
    replied
    Тази година без руски и украински туристи..

    Напиши коментар:


  • Eminem
    replied
    Не е добре това: https://www.facebook.com/rusembul/po...69657506652896

    Напиши коментар:


  • KOSTJUMAR
    replied
    https://albena.bg/bg/amelia-hotel


    https://www.varna24.bg/novini/varna/...shtane-1186422

    https://www.varna24.bg/novini/Bylgaria/Eto-gi-nai-hubavite-ni-plazhove-za-tova-lyato-1206815


    Last edited by KOSTJUMAR; 15.02.2022, 20:29.

    Напиши коментар:


  • Absolute_Amateur
    replied
    Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

    И аз мисля, че може да се качи до 35-36 ама за нагоре си трябва вдигане на печалбата сериозни през 2022г. Имам 500 артии за цвят на портфейла на средна 31 лв. и мидля да чакам поне 40 тая година по някое време..... дивидент е химера поне до 2023г.
    До 2 год., ще видим добри печалби на дружеството. Може и тази, но все още хората ги е страх да пътуват, основно заради ниските нива на ваксинация в България.

    Напиши коментар:


  • mapadona
    replied
    Първоначално изпратено от Eminem Разгледай мнение
    Очаквам повишена ликвидност в следващите дни, ръст в цената, както и връщане в Софикс през март.
    Пък ако мениджмънта на тази компания се сети, че може да направи един сплит в съотношение 1:7 или 1:10 ще е доста добре
    И аз мисля, че може да се качи до 35-36 ама за нагоре си трябва вдигане на печалбата сериозни през 2022г. Имам 500 артии за цвят на портфейла на средна 31 лв. и мидля да чакам поне 40 тая година по някое време..... дивидент е химера поне до 2023г.

    Напиши коментар:


  • Овчарчето Калитко
    replied
    Шест хотела може да отворят още през Април
    Идеално!

    Албена очаква повече туристи - www.economynews.bg

    "...Според Тодорова на 9 април ще пристигнат първите за тази година гости, които ще ползват лечебна програма. Тя допълни, че курортът провежда масирана рекламна кампания в Германия за продуктите, които предлага - възстановителен пакет, профилактика и лечение на различни заболявания...
    ...Традиционно вече има записвания за посрещане на Великден в курорта. Търсенето е основно от румънци и българи. Тодорова допълни, че за настаняването им ще бъдат отворени шест от хотелите. През април се очаква да пристигне и група спортисти от Германия на тенис-лагер..."

    Напиши коментар:


  • Eminem
    replied
    Очаквам повишена ликвидност в следващите дни, ръст в цената, както и връщане в Софикс през март.
    Пък ако мениджмънта на тази компания се сети, че може да направи един сплит в съотношение 1:7 или 1:10 ще е доста добре

    Напиши коментар:


  • dex
    replied
    Click image for larger version

Name:	alb.jpg
Views:	1
Size:	56.6 КБ
ID:	3821733

    Напиши коментар:


  • Овчарчето Калитко
    replied
    Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение
    ... Останах много доволен. Пълен, но не препълнен плаж. Достатъчно заведения за хранене и пиене. И не мога да си прeдставя, че това е било при 600 000, а е имало времена с 1,5 млн. Тогава сигурно са се пекли един върху друг, образно казано. Къде са вечеряли не ми е ясно...Защото не всички сме на оллинклузив(мернах и нощни снимки на сериалът

    Много пъти съм бил в Албена.
    Тази година, бях там през август и аз. Според мен, само около 7-8 хотела не работеха от около 29 изброени на сайта. Не бяха отворени и няколко от ресторантите извън хотелите. Сезонът започна трудно през юни и предполагам, че поетапно са отваряли хотелите, достигайки най-голяма заетост през август. За септември имаше много свободни места, заради налагането на карантина на прибиращите се румънци и липсата на немци тази година ( преди ковид, през септември беше пълно с немски пенсионери) и поетапно предполагам са затворили повечето хотели.

    Винаги е така : ' Пълен, но не препълнен плаж. Достатъчно заведения за хранене и пиене ". Просторно, спокойно и приятно.
    И аз вечерях навън, предимно в италианския. Вкусно, а!. Изкарах си прекрасно
    Last edited by Овчарчето Калитко; 19.09.2021, 11:19.

    Напиши коментар:


  • пасъм
    replied
    Не бях ходил в Албена доста години. Беше един от най-добрите ни курорти според мен. Сега през август бях на почивка там. Останах много доволен. Пълен, но не препълнен плаж. Достатъчно заведения за хранене и пиене. И не мога да си прeдставя, че това е било при 600 000, а е имало времена с 1,5 млн. Тогава сигурно са се пекли един върху друг, образно казано. Къде са вечеряли не ми е ясно...Защото не всички сме на оллинклузив(мернах и нощни снимки на сериалът

    Напиши коментар:


  • Овчарчето Калитко
    replied
    Първоначално изпратено от intellect Разгледай мнение

    Шансът Албена да излезе на печалба за 2021 клони към нула, да не кажа, че е твърдо нула. Това е бизнес, който за да печели му трябва икономия от мащаба - в момента мащаб няма, при положение, че голяма част от комплекса изобщо не е отваряла, а останалата работи за относително кратко. Може и да започне да печели, разбира се - въпрос на обстоятелства и хоризонт. Просто хоризонтът не е 2021.
    Така е, но спекулантите купуваме преди да печели и продаваме след като спечели
    Чакам и отчета с интерес. Любопитно ми е какво ще е съотношението на приходите за 2021-ва към 2019-та, съобразно това,че през 2021-ва имат 600 000 нощувки, но главно през високия ценови сезон - юли и август, докато през 2019-та - 1 500 000 нощувки, но през юни, юли, август и септември.

    Напиши коментар:


  • intellect
    replied
    Първоначално изпратено от Eminem Разгледай мнение
    Мениджмънтът ще е много зле ако не отчете милиони печалба за 2021 г. след като хотелите са пълни, а туристите отчитат сериозен ръст за 2021 г (оставям настрана и повишението на цените).
    Шансът Албена да излезе на печалба за 2021 клони към нула, да не кажа, че е твърдо нула. Това е бизнес, който за да печели му трябва икономия от мащаба - в момента мащаб няма, при положение, че голяма част от комплекса изобщо не е отваряла, а останалата работи за относително кратко. Може и да започне да печели, разбира се - въпрос на обстоятелства и хоризонт. Просто хоризонтът не е 2021.

    Напиши коментар:


  • Грую Груев
    replied
    Първоначално изпратено от Absolute_Amateur Разгледай мнение

    Това се препокрива с моето мнение по-долу, че курорта си работи добре, на фона на ситуацията с КОВИД, както е на всякъде в бранша. Такова е мнението и на г-н Станев. Ясно е, че с 50% работещи хотели, няма как да се достигнат резултатите от предходните години. Процесът по възстановяването на индустрията ще е бавен просец, то се подразбира! Печалби могат да се очаква след време, 1-2 години. Не е препоръка!
    Ми просто ви давам данни от извора, които явно не знаете, а аз съм попаднал на тях, и пак недоволни Да пиша едно НАЙ и да се приключва

    Напиши коментар:


  • top
    replied
    Първоначално изпратено от Absolute_Amateur Разгледай мнение

    Това се препокрива с моето мнение по-долу, че курорта си работи добре, на фона на ситуацията с КОВИД, както е на всякъде в бранша. Такова е мнението и на г-н Станев. Ясно е, че с 50% работещи хотели, няма как да се достигнат резултатите от предходните години. Процесът по възстановяването на индустрията ще е бавен просец, то се подразбира! Печалби могат да се очаква след време, 1-2 години. Не е препоръка!
    Няма нужда да му обясняваш. Запознат ли си с израза - куха лейка?

    Напиши коментар:

Working...
X