If this is your first visit, be sure to
check out the FAQ by clicking the
link above. You may have to register
before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages,
select the forum that you want to visit from the selection below.
Симона ви говореше за доста по-високи цени от 40 лева и сега нещата отиват в тази посока. Последните сделки са на 50 лева за акция...
Коментар
newcomer
GAZ
cenata togava 6te e nad 500 lv!
i niakoi hora tova ve4e go znaiat sas sigurnost 6toto pazariat zdravo na tezi niva
Коментар
Саймън
GAZ
Много ясно
Коментар
Simona
GAZ
TIM ste se oprawiat s koncesiite i togawa 100 lewa ste e malko.
Коментар
ravnosmetka
GAZ
izliza 4e TIM kupiha gaz za okolo 15 mln lv i sega 6te spe4eliat koncesii za stotici mln dolari!
e tova e biznes ))
Коментар
пари
GAZ
ПРАВИТЕЛСТВОТО е готово да прехвърли правата върху нефтените концесии в Либия на петролна компания от световен мащаб, съобщи новият министър на икономиката Милко Ковачев пред Дарик радио. Според Ковачев преотстъпването на правата ще е на принципа на смесено дружество, в което страната ни ще участва на база направените досега инвестиции за проучване на нефтените трасета. Според източници на в. ПАРИ обаче вече има един подписан договор между Министерството на икономиката и чужда компания, чрез който трябва да се уреди прехвърлянето на българските права на чуждестранна нефтена компания с либийската администрация. Договорът е бил подписан в средата на 2002 г. от Николай Василев като министър на икономиката. Вицепремиерът Николай Василев уточни за в. ПАРИ, че тази тема е обсъждана само на закрито заседание на правителството и по тази причина той не може да я коментира публично. Такова право има само новият министър Милко Ковачев.
Споровете чии са правата върху нефтените концесии станаха още по-сериозни след решението на Върховния касационен съд /ВКС/ - Дело № 22 от 2.02.2005 г., което остави в сила решението на апелативния съд. Според него икономическият министър Николай Василев е прехвърлил неправомерно активите на Българска нефтена компания /БОКО/ и Геоком сервиз от плевенското дружество Проучване на нефт и газ върху Булгаргеомин. Мотивът на съда е, че те не се възприемат като отделни дружества, а като структури към плевенското предприятие, което в края на 2003 г. стана собственост на Химимпорт. Според запознати обаче това прехвърляне не е станало безвъзмездно и Булгаргеомин е поел да обслужва дълг от 8 млн. USD на плевенското дружество. Източници на в. ПАРИ коментираха, че при продажбата активите на двете дружества не са били вписани в инвестиционния меморандум при продажбата на плевенското дружество, защото се е смятало, че те са собственост на Булгаргеомин. Експерти коментираха, че съдебното решение в полза на Нефт и газ е само първата стъпка към добиване на правата. Запознати твърдят, че още след първото решение на Апелативния съд в полза на плевенското дружество специалисти на икономическото ведомство са посетили Триполи и са установили, че според либийското законодателство собственик на БОКО все още е Комитетът по геология и минерални ресурси.
Коментар