IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проучване и добив на нефт и газ АД (NGAZ / GAZ)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • GAZ

    Няма от какво да се плашим тук - това си е нормална корекция на целия пазар. Само гледайте какво става с цената на петрола - все пак се повишават цените на продукцията на ГАЗ. А за Либия - ако стане работата е ясно, че цените съвсем няма да са тези в момента.

    Коментар


    • GAZ

      6te se setite vie ama 6te e kasno...

      Коментар


      • GAZ

        Simona ti kakvo misli6?

        Коментар


        • GAZ

          Как накъде ще се развият нещата? Много ясно накъде ще се развият. Инвестиционният посредник на ТИМ купуваше наскоро, а те повярвайте ми имат представа какво правят. Върти се нещо около тея концесии в Либия. Така че работата е ясна и нищо чудно Симона да се окаже права за 100-те лева за акция.

          Коментар


          • GAZ

            Да бе да, четохме го това днес. Ще видим накъде ще се развият нещата.

            Коментар


            • GAZ

              V-k Pari:

              ДВАДЕСЕТ и пет годишният договор на българските права върху двата нефтени парцела - блокове 100 и 101, официално изтича днес. Либийското правителство все още не е изпратило отговор до министъра на икономиката Милко Ковачев за срещата, поискана преди седмица от него. Според източници на в. ПАРИ министър Ковачев е провел среща на 12 март с временно управляващия посолството на Либия у нас Тахер О.М. Беншабан. Икономическият министър е получил уверението, че писмата, с които се иска среща с министъра на петрола и петролната индустрия Фати бен Шатун и с представители на либийската нефтена компания, са внесени във външното министерство на Либия. Управляващият Тахер О.М. Беншабан е поел отново ангажимента да се свърже с Триполи и да помоли за бърз отговор на българската молба. Експерти коментираха, че либийското правителство не смята датата 15 март като последен срок за двустранните ни отношения по нашите нефтени права. Затова те няма да бъдат отнети веднага след изтичането на срока. Източници на в. ПАРИ коментираха, че има шансове срокът на правата върху разработването на двата нефтени терена да се продължи, ако България предложи инвеститор, който да се приеме от Триполи. Има сериозни инвеститори, които искат да се включат в разработването на концесиите, коментира министър Милко Ковачев веднага след поемането на поста, но предишното ръководство на икономическото ведомство не е направило нищо за уреждане на въпроса. Споразумението с Либия за проучване и добив на нефт влиза в сила на 15 март 1980 г. В договора е записано, че България има право 5 години да проучва нефтени залежи в предоставените й на концесия два терена и още 20 години да експлоатира откритите находища. Досега извършените проучвания на единия от предоставените терени показват, че има наличие на сериозно нефтено находище. Проблемът е, че страната ни е закъсняла с всички срокове за защита на технико-икономическия доклад пред либийската нефтена компания, за да започне неговата разработка. Според ръководството на Булгаргеомин България е вложила близо 160 млн. USD в търсенето на нефтените залежи, но са признати едва 60 млн. USD

              Коментар


              • GAZ

                ПОдкрепям Gaz4o
                *** Lord Jeezas paid for our sins. Time to get the money's worth ***

                Коментар


                • GAZ

                  eto ia i moiata jeliazna logika gospoda: ako zagubim koncesite 6te padnem do 50 lv (az sam kupuval pod 20 lv)
                  ako gi spe4elim oba4e 6te izletim v kosmosa pak az samo tam ne sam hodil ))

                  Коментар


                  • GAZ

                    "Междувременно АП пусна обява за избор на процесуален представител по дело, което смята да заведе за концесията в Либия срещу фирмата от Плевен" za6to AP 6te sagi GAZ za koncesii koito ve4e sa zagubeni?
                    iavno infoto koeto imame nie ne savpada s istinata.

                    Коментар


                    • GAZ

                      pone iasno sa napisali 4e koncesiite sa na GAZ. a vsi4ki znaem 4e pri tim ni6to ne se gubi.

                      Коментар


                      • GAZ

                        Towa ako e statia az 6te si podam ostvkata.
                        Po slab material v koito daje lipsva novinata az do sega ne biah 4el.

                        Коментар


                        • GAZ

                          Не бе да купувате. Купувайте, че да се дига.

                          Коментар


                          • GAZ

                            е на тия нива ли да продавам?
                            ЗАЩО ДА ВЪРВИШ ТАМ КЪДЕТО МОЖЕШ ДА ЛЕТИШ ?

                            Коментар


                            • GAZ

                              Хаиде бе какво чакате. За едното Химко дето даже не работи се избихте, а на GAZ - та още и се чудите?

                              Коментар


                              • GAZ

                                в. Сега: Държавата загуби нефтените концесии в Либия


                                Днес изтичат правата на България за добив на нефт в Либия по 25-годишния концесионен договор. Страни по него са държавната фирма "Булгаргеомин", на която държавата е възложила проучването и добива на нефт, и Националната нефтена корпорация на Либия.

                                Върховният касационен съд се е произнесъл в полза на "Нефт и газ"-Плевен за правата на нефтените ни концесии в Либия. Това съобщиха източници на в. "Сега" от Агенцията за приватизация. Това означава, че правата за добив на нефт в Либия вече са към фирмата от структурите на "Химимпорт".

                                Заради хаоса и у нас, и в Либия с правата от Министерството на икономиката не пожелаха да правят коментар. От "Нефт и газ" също отказаха подробности. Досега е ясно, че зам.-министърът на икономиката Валентин Първанов е изпратил писма до министъра на петрола в Либия и чака резултат.

                                Междувременно АП пусна обява за избор на процесуален представител по дело, което смята да заведе за концесията в Либия срещу фирмата от Плевен. От АП смятат да съдят "Нефт и газ" за незаконно обогатяване. "Нефт и газ" бе купена от структурите на варненската ТИМ корпорация през фондовата борса. Според регистъра на публичните дружества в Комисията по финансов надзор акционери в "Нефт и газ" са "Химимпорт" - с 49.96%, "Интер ръбър хеми" - 35.03%, и ЦКБ - 5.27%.

                                49% от дружеството бяха пуснати за приватизация през фондовата борса срещу компенсаторки през август 2003 г. Плевенската фирма претендира за нефтените концесии, защото по времето на правителството на Иван Костов - 1998-1999 г., те бяха прехвърлени на "Нефт и газ" и по-късно отново върнати на "Булгаргеомин".

                                Като икономически министър Лидия Шулева направи опит да разреши въпроса със спорните концесии, като се опита да регистрира изцяло държавно дружество, което да стане правоприемник на правата за добив на нефт. Съдът обаче отказа вписване на дружеството в търговския регистър заради наложена възбрана да се прехвърлят предприятия по искане на "Нефт и газ".

                                В информационния меморандум за приватизацията нефтените концесии в Либия изобщо не са били включени. Не е възможно правата да се оценят и пуснат на борсата, коментира експерт в бранша.

                                Инвестираните от държавата средства са над 500 млн. долара, но има много загубени документи и не могат да се докажат всички разходи, заявиха източници на в. "Сега".

                                За добив на нефт в Либия са необходими поне още половин милион долара, коментираха източници от икономическото министерство. Концесионният договор между България и Либия е подписан така, че 15% от добива са за България, 85% - за Либия. При това съотношение едва ли може да се очаква сериозен инвеститорски интерес към нефтените полета, смятат експерти. Няколко пъти се обсъждаше удължаване на договора и промяна на параметрите му, но засега официално становище няма и решенията вероятно ще се вземат в Либия.

                                Коментар

                                Working...
                                X