IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проучване и добив на нефт и газ АД (NGAZ / GAZ)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • пълно инфо за сделките има в дневник/пазари.избираш кода на дружеството,ордери и виждаш всички сделки по часове и посредници.

    Коментар


    • Ot kyde wzema6 tazi informaciq?

      Коментар


      • И още малко инфо - ИП ФИНАНСКОМ АД днес са изкупили още към 1200 броя на цени между 8.65 - 8.88 с около 20 операции.
        Кой може да им е клиента, имате ли някакви предположения? Нямам никаква информация за ИП ФИНАНСКОМ АД.

        Коментар


        • От де вземате тази информация? или си е от посредниците?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Han Krum
            5092 акции на някакъв кобос минаха. Въпреки че го видях, не го вярвам преди увеличението кобос да има такова количество - явно посредниците верно са си открили доста кобосчета за заблуда на населението....
            Круме, ето ти малко инфо:

            Обем: 5092
            Цена: 8.85 лв.
            Купувач: ИП ФИНАНСКОМ АД
            Продавач: Наба инвест АД
            Дата: 16.10.06
            Час: 12:35

            Коментар


            • Гернот Ерлер: България ще играе важна роля в енергийната политика на ЕС
              Александър Владков
              Заместник-министърът на външните работи на Германия Гернот Ерлер бе един от участниците на конференцията "Черноморското сътрудничество - енергийни доставки и енергийна сигурност" в София, която бе организирана от фондация "Фридрих Еберт". Той бе любезен да отговори на въпросите на "Монитор" след края на форума.
              - Господин Ерлер, смятате ли, че енергийната сигурност ще бъде един от най-важните въпроси за в бъдеще за ЕС и изобщо за глобалния свят?
              - Безспорно е така. В момента сме свидетели на изчерпването на енергийните ресурси, а в същото време расте консумацията на енергия. Това се отнася най-вече за бързо развиващите се страни, като Индия и Китай. С тях имаме един вид съревнование за осигуряването на енергийните източници. Поради тази причина енергийният въпрос е много актуален за индустриалните страни и не е случайно тази тема бе една от основните на срещата на върха на страните от Г8 в Санкт Петербург. Енергийна политика и енергийна ефективност ще бъдат едни от най-важните акценти, които Германия ще постави по време на своето председателство на ЕС.
              - Във вашия доклад посочихте, че тясното регионално сътрудничество в енергийния сектор може да гарантира дълготрайно доставките на енергия.
              - Германия подкрепя тази стратегия, която е залегнала в общата енергийна политика на ЕС. Тя е записана и в Договора за енергийна общност в Югоизточна Европа, който бе подписан през октомври 2005 г. Смятаме, че когато са защитени интересите на всички страни - държавите-доставчици, транзитните страни и държавите-консуматори, ще постигнем по-голяма енергийна сигурност.
              - По данни на Европейската комисия, ЕС ще става все повече зависима от вноса на енергийни суровини. Какво могат да направят страните-членки срещу тази тенденция?
              - Да зависиш от някого звучи много опасно. Ние се стремим обаче двете страни - държавите-доставчици и държавите-потребители, да бъдат така обвързани, че да бъдат взаимно зависими. Вземете например нашата енергийна политика с Русия. Известно е, че нашата икономика разчита до голяма степен на доставките на петрол и газ от Русия. Нашата политика спрямо Москва се осланя на едни принцип, който от скоро има заглавието "сближаване чрез преплитане". Зад този термин се крие идеята, че ако нашите предприятия, се преплетат с руските, ще се получи такава взаимна зависимост, че смяната на политическия елит или една криза няма да са способни да я заличат.
              - В Германия обаче има много хора, които се притесняват, че Кремъл управлява руските концерни. Вие не споделяте ли тези опасения?
              - Разбира се, че бихме желали политиката на реформи и трансформация в Русия да продължат. Държавният концерн за нас със сигурност не е най-модерната форма в една пазарна икономика, а по-скоро едно частно предприятие, включително и в енергийния сектор. Но въпреки това смятам, че имаме много добри предпоставки за тясно сътрудничество с Русия. Руският президент Путин залага на Европа при модернизирането на руската икономика. Трябва да сме доволни, че един от приоритетите на руската политика е Европа, а тя не търси по-тясно сътрудничество с азиатски страни, като Китай и Япония, например.
              - Миналата зима обаче се стигна до криза между Русия и Украйна, когато Москва спря газовите доставки. Тогава Кремъл бе обвинен, че използва енергийните си източници за политически цели?
              - Всеки се учи от грешките си. Последствията на руско-украинския конфликт повдигнаха много сериозно въпросът за гаранцията и сигурността на енергийните доставки. Отделно от това Москва забеляза колко негативно се отрази затварянето на кранчето на нейния престиж на международната сцена.
              Тези тв-кадри обиколиха целия свят. Смятаме, че руската страна си е направила своите изводи. Преплитането в енергийната област с Москва ще попречи в бъдеще тя толкова лесно, със завъртането само на един кран, да прекъсне доставките.
              - Виждате ли възможност за България, като бъдещ член на ЕС, да изпълнява ролята на посредник между Брюксел и Русия в енергийната сфера?
              - България определено ще играе важна роля в общата европейска енергийна политика. Тя е много активна в изпълнението на целите на енергийната общност в Югоизточна Европа. Географското разположение на България е много стратегическо. През страните от Черно море ще минават редица газо- и петролопроводи от находищата в каспийския район за Западна Европа. Ако България се възползва от сътрудничеството си с черноморските страни в енергийната област, тя със сигурност ще играе важна роля.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Han Krum
                5092 акции на някакъв кобос минаха. Въпреки че го видях, не го вярвам преди увеличението кобос да има такова количество - явно посредниците верно са си открили доста кобосчета за заблуда на населението....
                4e zashto be Krume???
                cobosite da ne bi pari da nqmat??? ili spored tebe cobos-user samo 2-3 cifreni 4isla akcii moje da si pozvoli???

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Han Krum
                  5092 акции на някакъв кобос минаха. Въпреки че го видях, не го вярвам преди увеличението кобос да има такова количество - явно посредниците верно са си открили доста кобосчета за заблуда на населението....
                  По-скоро договорните фондове и ИД!
                  Какво слагаме в салатката "Цезар""
                  Някоя умряла риба върху няколко спаръжени марули!
                  Всичкото го з

                  Коментар


                  • 5092 акции на някакъв кобос минаха. Въпреки че го видях, не го вярвам преди увеличението кобос да има такова количество - явно посредниците верно са си открили доста кобосчета за заблуда на населението....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от късметлията
                      niakoi znae li koga shte izleznat novite akcii.....neshto mnogo gi zabaviha.......
                      Около 26 този месец

                      Коментар


                      • niakoi znae li koga shte izleznat novite akcii.....neshto mnogo gi zabaviha.......

                        Коментар


                        • Тук все още чашата е до половината пълна. :-)

                          Коментар


                          • abc, забравил си да добавиш, че ще организират конкурс за проучването. Петром имам предвид.

                            кой ли ще спечели?

                            Коментар


                            • СЛУШАМ И НЕ ВЯРВАМ НА ОЧИТЕ СИ!!!-

                              Дневник-
                              "Петром" ще търси нефт в българското Черноморие
                              Румънската петролна компания "Петром", която е подразделение на австрийската ОМV, ще започне да проучва за нефт и газ територията на блок "Варна-дълбоко море" в българската част на Черно море. Това съобщи във Виена Хелмут Лангангер, член на управителния съвет и директор "Проучвания и добив" в ОМV, цитиран от румънския вестник "Котидианул". Правата за изследване на блока се притежават от компанията майка, но най-късно до средата на следващата година ще бъдат прехвърлени на дъщерното дружество срещу няколко милиона евро, става ясно от информацията. Периметърът на проучвания в блока е 2.5 хил. кв. метра, като потенциалното нефтено находище се счита за едно от най-големите в България. ...

                              И Монитор-
                              Американският милиардер Джийн Филипс: Ще вложа още неколкостотин милиона долара тук

                              ..- В какво ще инвестирате в България в близко бъдеще?
                              - Най-големите ми операции в момента са в областта на телекомуникациите и кабелната телевизия. Вторите ми по размер инвестиции са в проучването и добива на газ и нефт. Очакваме телекомуникационният ни бизнес да нарасне в следващите няколко години с неколкостотин милиона долара.
                              До две години инвестицията ни в добив на нефт и газ ще нарасне със 100-200 милиона долара. Вложенията ни в застрахователния бизнес ще зависят и от нашите партньори и техните инвестиционни намерения. Очаквам капиталите ни в тази сфера да нараснат с няколко десетки милиони долара в следващите три години.

                              Коментар


                              • Балкан Хемус груп", зад която стои частната "Хемус ер", предложи по-добра оферта от "Еър Уан България", дъщерна на едноименната италианска компания, в наддаването за покупката на 99,99% от националния авиопревозвач "България Ер". Това стана ясно вчера след като бяха отворени офертите в Агенцията за приватизация, оглавявана от Тодор Николов.
                                Цената, която предложи "Балкан Хемус груп", е 13 млн. лв., а италианците оферираха 5.3 млн. евро /10.365 млн. лв./. Целта на държавата в този конкурс обаче не е постигането на максимална покупна цена, тъй като освен този критерий комплексната оценка се формира от инвестициите, като се обърне особено внимание на размера им през първите две години след покупката, броят на работните места, броят на новите дестинации и новите честоти за обслужване на редовните въздушни линии. Според стратегията за раздържавяване на авиопревозвача тежестта на отделните критерии е различна - 30 на сто е тя за цената, за инвестициите - 35 на сто, за работните места - 15% и за въздушните линии - 20%.
                                И по втория важен показател българската компания предложи значително повече - инвестициите, които "Балкан Хемус груп" ще направи в следващите 5 години, са в размер на 82,1 млн. евро, докато вложенията, предложени от "Еър Уан", са едва 11,6 млн. евро. Конкретно за първите две години те са съответно 65.85 млн. евро и 8.1 млн. евро.
                                Другият основен критерий, по който ще бъде избрана компанията победител в конкурса, е брой на работните места, които ще се открият в 5-годишен период. Бройката не трябва да бъде под 522, което означава запазване на досегашните работни места в "България ер". "Балкан Хемус груп" предлага двойно увеличаване на работните места, докато "Еър Уан" в първите две години запазва съществуващия брой работни места, а в следващ 5-годишен период предвижда увеличаване на работещите едва със 100 места.
                                Последният критерий - нови дестинации и честоти, които възнамеряват да открият участващите в конкурса, не бяха обявени, тъй като от АП трябва да оразмерят в километри предложените дестинации. Крайната комплексна оценка ще бъде обявена от конкурсната комисия, но за това не беше заявена точна дата. Очаква се победителят да стане официално известен идната седмица.

                                Коментар

                                Working...
                                X